מודיעין תתחיל בביצוע מבחני הפקה בפרויקט Mountain View בקליפורניה

 | 
בענף הגז
שותפות חיפושי הנפט והגז מודיעין דיווחה היום (א') כי בהמשך להמלצת מפעיל הקידוח בפרויקט Mountain View בקליפורניה לבצע מבחני הפקה על מנת לאמוד את קצבי ההפקה, אלו צפויים להתחיל ביום שני הקרוב, ה-14.8.2017, או בסמוך לאחר מכן.
במהלך חודש יולי הגיע הקידוח בו שותפה מודיעין בפרויקט Mountain View לעומקו הסופי, ועל פי ניתוח הממצאים שנאספו תוך כדי קדיחה וניתוח בדיקת הלוגים החשמליים (הבודקת את תכונות הסלע והנוזלים המצויים בתוכו באמצעות מכשירי מדידה חשמליים), נמצאו סימנים להימצאות נפט.
באזור פרויקט Mountain View מתבצעת זמן רב הפקת נפט משכבות רדודות; לאחר ביצוע סקר תלת מימד מתקדם בשטח הפרויקט, מודיעין ושותפיה לקידוח העריכו כי ניתן להפיק באזור זה גם נפט בשכבות עמוקות. דו"ח המשאבים התייחס לפרוספקט הראשון בשטח הפרויקט בו הוערכו 3 שכבות. סימני הנפט נמצאו בחלק מהשכבות הגיאולוגיות שהוערכו בדוח המשאבים בקידוח; כמו-כן, במהלך הקידוח אותר נפט בעל פוטנציאל הפקה גם בשכבות נוספות, שלא הוערכו במסגרת דוח המשאבים.
מבחני ההפקה ייערכו בתחילה בשכבה העמוקה ביותר של הקידוח. במידה והמבחנים יצביעו על כך שבשכבה זו כמויות הנפט הן בהיקף מסחרי, יבצעו השותפים פעולות השלמה בקידוח על מנת להפוך אותו לבאר מפיקה; בשכבות העליונות יבוצעו מבחני הפקה במסגרת קידוחי הפיתוח שיבוצעו בעתיד בשטח המאגר. במידה ובמבחני ההפקה יתברר כי כמויות הנפט בשכבה העמוקה אינן מסחריות, יבוצעו מבחני הפקה בשכבה עליונה יותר, במתאר דומה.
להערכת מפעיל הקידוח, מועד הסיום של מבחני ההפקה צפוי להיות עד סוף חודש ספטמבר 2017. תקציב מבחני ההפקה מוערך בכ-270 אלף דולר, וחלקה של מודיעין בעלויות נאמד בכ-81 אלף דולר; הקידוח מתנהל בהתאם לתקציב שתוכנן על-ידי השותפים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה