אופ"ק הגדילו תפוקה ולא עמדו בהסכם, מחיר הנפט צלל 2.2%

 |  (2)
מתחת לרמה הפסיכולוגית
לאחר מגמה חיובית בצהרים, מחיר הנפט איבד הערב 2.2% וסגר מתחת לרמה של  49 דולר לחבית. נראה כי רמת ה-50 דולר עדיין משמשת התנגדות פסיכולוגיות עבור המשקיעים. הרקע לירידות היום הינו פגישה של המדינות החברות בארגון אופ"ק  ביחד עם רוסיה. הפגישה התמקדה ברמת הציות של החברים לרמת התפוקה שהוסכמה בין 10 ספקי נפט, כולל רוסיה, בסוף 2016. לפי הפרוטוקול שהתפרסם נראה כי החברות בארגון לא עמדו ביעדים שהוסכמו.
זינוק ביצור הנפט בלוב שלח את התפוקה הכוללת של הארגון ל-32.87 מיליון חביות ביום, שיא מתחילת השנה. גם המדינות סעודיה, ניגריה הגדילו את תפוקת הנפט שלהם החודש. אולי בכדי לקזז את התפוקה ההיסטורית ההולכת וגדלה, העלתה אופ"ק את תחזיותיה לגבי כמות הנפט שתצטרך לספק ב -2017 וב -2018 ב -200 מיליארד דולר בהתאמה.
בתוך כך , דיווח של השעות האחרונות כי רוסיה שוקל להגדיל מחדש את תפוקת הנפט שלה (ולסגת מההסכם עם ארגון אופ"ק), מפעיל לחץ נוסף על מחיר הסחורה.
בתחילת השבוע  כלכלני גולדמן זאקס היום אופטימים על מחיר הסחורה, לטענתם נתוני החודשים מאי-יוני מצביעים על כך שהביקוש העולמי לנפט נותר חזק ומונע על ידי צמיחה כלכלית איתנה.
"הנתונים בארה"ב, יפן, הודו, סין, קוריאה, ברזיל, מקסיקו, ספרד וצרפת, המהווים 52% מהביקוש העולמי, מרמזים על גידול בביקוש העולמי של 1.54 מיליון חביות ליום  על בסיס שנתי", כך טען הבנק. בנוסף, גולדמן זאקס צופה גידול של 1.60 מיליון חביות ביום במחצית השנייה של השנה.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מסכן גדול סוחרי האופציות על מחיר הנפט מקבץ נדבות
  הכי ותיק 38 11/08/2017 10:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הימור שגוי על עליה במחיר הנפט הוריד השאולה את הגדול בסוחרי האופציות ב USA* נכון להיום כולם משקרים לכולם כולל הסעודים וניגריה ובעצם מי לא****רק סבא תשובה הצדיק מ נתניה לא שמע על ריסוק ב מחיר האנרגיה ו ממשיך לשדוד את הציבור בארץ ו ביבי.....דמממממה אף מילה
  סגור
 • 1.
  ברור שמחיר הדלק נע בען 45 ל55 בשביל מה המשחק בארץ.
  מינעל הדחק 10/08/2017 22:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אין כמו מחיר דלק קבוע ליציבות המשק.
  סגור