ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

רפק לקראת הסכם רכישת גז מאנרג'יאן, בעלת כריש תנין

כריש, צילום: Getty images Israel
חברת רפק -0.72% רפק 965.1 -0.72% רפק בסיס:972.1 פתיחה:972.1 גבוה:967 נמוך:951.1 תמורה:29,754 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה הבוקר לבורסה בתל אביב על משא ומתן עם צד שלישי בהסכם לאספקת גז טבעי לתחנות הכח שהיא מקימה בימים אלו ברמת גבריאל ובאלון התבור למשך 17 שנים כל אחת. ל-Bizportal נודע כי ספקית הגז המדוברת היא חברת אנרגי'אן היוונית, שקרובה כעת לחתימה על הסכם הספקת גז שלישי לשוק המקומי.
רפק, שהחלה בביצוע השקעות בתחום האנרגיה המתחדשת בשנת 2010, מחזיקה במספר חברות ייעודיות העוסקות בקידום הליכים לתכנון, הקמה והפעלה של תחנת כוח לייצור חשמל על ידי גז טבעי במחזור משולב, בהספקים שונים. אחת באזור קריית גת (בשיעור של 42%), השנייה באזור רמת גבריאל (בשיעור של 91.4%) והשלישית באזור אלון התבור (בשיעור של 91.4%). ההתקשרות עם אנרג'יאן תהיה על בסיס התחייבות לצריכה שנתית מינימלית, על בסיס צריכה יומית בהיקף מוסכם. צריך לומר כי מדובר במידע צופה פני עתיד, ונכון להיום אין ודאות שחברות המיזם תתקשרנה בהסכם.
מוקדם יותר השבוע החברות כיל, בזן ו-OPC דיווחו על משא ומתן מול אנרג'יאן יחדיו על מנת לקל תנאים עדיפים במחיר הגז. עם זאת, העסקה תלויה באישורים הדרושים להקמת תחנות כוח של אור אנרגיות. בכוונתה של בזן לרכוש 17 BCM במשך 15 שנים וכיל מעוניינת לרכוש 13 BCM. חברת OPC נמצאת במשא ומתן רכוש 0.6 מיליארד מ"ק (BCM) לתקופה של כ-15 שנה (ובסה"כ 9 BCM).
ביוני האחרון אנרג'יאן הגישה לממונה על הגז ונפט במשרד האנרגיה את תכנית פיתוח המאגרים כריש-תנין. לפי התחזית הטובה ביותר, מאגרי כריש תנין מכילים 76 מיליארד מ"ק גז טבעי (BCM) ועתודות בהיקף של 40 מיליון חביות נפט. 
אנרג'יאן מסרה בתגובה: ״אנרג׳יאן אינה מתייחסת לנושאים מסחריים הקשורים לחוזים בטרם נחתמו וממשיכה לפעול על מנת להציע מחירים תחרותיים לכלל הלקוחות הפוטנציאלים בשוק״.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה