הנפקת תמר פטרוליום: "המחיר הנמוך ישפיע על תמחור דלק"ד"

 |  (2)
אסדת תמר, צילום: אלבטרוס צילומי אוויר
שלב התמחור בהנפקת המניות של תמר פטרוליום התקיים אתמול בסימן אכזבה ליצחק תשובה (בעל השליטה בחברה הייעודית שהוקמה), כאשר המשקיעים לא הסתערו על ההנפקה שננעלה ברף התחתון סביב מחיר המינימום על רקע ביקושים של עד 250 מיליון דולר בלבד. שווי הפעילות הגלום בתמר פטרוליום עומד כעת על 980 מיליון דולר וגוזר שווי של 10.6 מיליארד דולר למאגר תמר. דלק קידוחים נותרה עם 40% ממניות החברה.
מניית ישראמקו יהש -1.09% ישראמקו יהש 36.4 -1.09% ישראמקו יהש בסיס:36.8 פתיחה:37.1 גבוה:37.1 נמוך:36.3 תמורה:7,956,116 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: יורדת כעת 2.3% במחזור החמישי בבורסה בתל אביב.
האנליסט לירן לובלין מ-IBI מסביר: "המחיר המינימלי שנסגר בהנפקה אמור להשליך גם על התמחור של ישראמקו שנכון להיום גוזר שווי של 11 מיליארד דולר כלומר אנו מצפים לראות ירידה במחיר מניית ישראמקו הבוקר גם נוכח הציפייה והלחץ שיגיע בעתיד מהמשך מכירות חלקים מהמאגר".
"באשר לדלק קידוחים, המחיר הנמוך בהנפקה בהחלט צריך להשפיע גם על התמחור של דלק"ד וזאת משתי סיבות: האחת, השווי הנמוך שנגזר לתמר מההנפקה ביחס כמובן לשווי המשתקף מהשוק (למרות שנוכח ריבוי הנכסים בדלק"ד לא ניתן לבודד שווי של נכס אחד) ישפיע על התמחור של יתרת ההחזקה של דלק"ד בתמר (22%).
"הסיבה השנייה, דלק"ד נותרת עם 40% ממניות תמר פטרוליום שלהערכתנו צפויות לפתוח בירידות נוכח היעדר הביקושים בשלב ההנפקה והלחץ שיווצר כתוצאה מהצפי למכירה עתידית של חלקים נוספים מהמאגר. מנגד יש לציין כי תמר פטרוליום, ישראמקו ודלק קידוחים יניבו בשנים הקרובות תשואות תזרים ודיבידנד דו ספרתית כך שבהיבט הזה וביחס למניות אחרות מדובר בתשואה מרשימה".
"בנקודת הזמן הנוכחית אנו מעדיפים את ההשקעה בדלק קידוחים המספקת חשיפה מבוזרת לסקטור על פני תמר פטרוליום או ישראמקו. נראה שהתמחור של תמר לא יפרוץ את הקונצנזוס בשוק ללא הסכם ייצוא מהותי או לחלופין תוצאות חיוביות מכיוון קידוח נפט בלווייתן והשקעה בכלים שנותנים חשיפה לתמר בלבד קרי, ישראמקו ופטרוליום, מגלמים בתוכם משוואת סיכון סיכוי לא מאוזנת כאשר המחיר לא מפצה על הסיכונים הגלומים באי התממשות תרחיש הייצוא".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  עוד קומבינה מבית תשובה אמרו לו למכור האחזקות ונשאר (ל"ת)
  תום 18/07/2017 13:11
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
 • 1.
  חובות צריך להחזיר
  עמך 18/07/2017 12:27
  הגב לתגובה זו
  2 4
  אי הצלחת הנפקת דלק"ד קשורה לבעלים ודלק נדל"ן.חובות צריך לשלם...שיחזירו את הדיבדנדים משכורות עתק שלקחו כל החבורה...
  סגור