ברקע לקפיצה בתפוקת הנפט בארה"ב השבוע - הנפט נופל 3%

 | 
הנוזל השחור
מחירי הנפט נופלים היום 3% למחיר של 44 דולר ברקע לפרסום נתוני הייצור על פי משרד האנרגיה אתמול שהראו עלייה שבועית. בצורה דומה, בתחילת השבוע דיווחים מצד מדינות ארגון אופ"ק שהציגו עלייה חודשית הביאו לירידה במחיר הנוזל השחור. שילוב שתי ההודעות מעלה מחדש את החשש כי שוק הנפט שוב בעל היצע יתר - למרות מאמצי אופ"ק להקטין את ההיצעים. 
נתוני ממשלת ארה"ב הראו אתמול כי תפוקת הנפט בארה"ב קצפה  ב -9% ל-9.34 מיליון חביות ביום, ובכך תיקנה ירידה בשבוע שעבר, שעמדה על כ -6%. לעומת העלייה בקידוח, דו"ח המלאים הציג ירידה חדה של 6 מיליון חביות. מאוחר יותר, יפורסם דו"ח בייקר יוז אשר יצביע על כמות האסדות הפעילות בשוק, לאחר שאלו הראו ירידה שבועית בשבוע שעבר - לראשונה מאז ינואר. 
בתחילת השבוע פורסם כי היצוא של ארגון אופ"ק טיפס זה החודש השני ברציפות בחודש יוני לרמה הגבוהה ביותר השנה. אופ"ק יצרה 25.92 מיליון חביות ליום (bpd) באותו החודש, 450 אלף  יותר מאשר בחודש מאי ו-1.9 מיליון דולר בשנה שעברה.
בתחילת היום, ההפסדים נרגעו מעט לאחר שוול סטריט ג'ורנל דיווח כי מועצת אופ"ק שוקלת להטיל את מכסות הייצור גם על לוב וניגריה. שתי המדינות פטורות מהקיטון בהפקת הנפט לאור אי היציבות הפוליטית במדינה והן העלו את הייצור באופן משמעותי בחודשים האחרונים.
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שמדינתו משתפת פעולה עם אופ"ק בהסכם להפסקת הגידול בייצור הנפט, אמר ביום שישי כי הוא רוצה להמשיך לשתף פעולה עם מדינות אחרות כדי להפחית את תנודתיות המחירים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה