הנפט רושם יום רביעי של עליות ומתקרב למחיר 45 דולר לחבית

 |  (1)
שינוי מגמה?
יום המסחר הנוכחי התאפיין בעליות של כ-1.1% במחיר הנפט. העליות נרשמו ברקע לדו"ח המלאים שפורסם הערב מטעם משרד האנרגיה האמריקני ואשר הציג ירידה בכמות מלאי הדלק. מחיר חבית עומד כעת על 47.7 דולר לחבית. 
דו"ח המלאים הציג עלייה בכמות מלאי הנפט הגולמי (בניגוד לירידה בכמות הדלק) בסך של 118 אלף חביות. נציין כי דו"ח ארגון הנפט האמריקני, או בקיצור ה-API, הציג הלילה (ג') עלייה בסך של 851 אלף חביות. מתוך כך, כנראה שהמשקיעים המתינו טרם פרסום משרד האנרגיה לעלייה חדה יותר במלאים, אך כאשר התברר כי העליה קלה מאוד, החל להירשם לחץ קנייה. 
נציין כי בשבועות האחרונים,  הדו"ח בעל השפעה משמעותית על מחיר הנפט ובשבועות האחרונים הדו"ח היה מנוע לירידות חדות במחיר הנוזל השחור לאור החשש כי היצע יתר של נפט הולך ונבנה בשוק האמריקני.
ביום שישי האחרון, פורסם דו"ח בייקר יוז שהצביע על המשך עלייה של כמות האסדות הפעילות בשוק האמריקני. מספר כעת כמעט 760 אסדות. מדובר במספר הגבוה ביותר שנרשם במדינה מאז אמצע שנת 2015 ולבטח פריחה מחודשת זו תוכל להגדיל מחדש את הרווחים של החברות בתחום.
אם כי ניתן למצוא אנליסטים בשוק שטוענים כי הירידה הקיימת בהשקעות מצד החברות, גורמת לפריחה בשוק פצלי השמן להיות בעלת זמן קצר בלבד. על פי הערכות מקנזי, בחצי העשור הנוכחי, ההשקעה של חברות הנפט קטנה בשיעור של יותר מ-20% אל מול חצי העשור הקודם.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עודפי הנפט הם כו גדולים ש יש שוק שחור בהנחות גדולות
  הכי ותיק 38 28/06/2017 21:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעניין כמה מכליות נפט פורקות את הזהב השחור ב ישראל *כאילו במחיר הרשמי. ....אגב גדעון תדמור ממתין לכסף של הפריירים להנפקה של נאווטיס המוזר וכנראה שאין בורסה ב ארצות הברית אוווווו שהם יודעים מה שאנו עדיין לא חולמים ו בארצות הברית החוקים הרבה הרבה הרבה יותר חמורים להנפקה
  סגור