ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

מחיר הנפט קופץ מעל ל-2% אך האנליסטים עדיין סקפטיים בנוגע להתאוששות

אסדה, צילום: Getty images Israel
מחיר הנפט קופץ היום בשיעור של יותר מ-2%. מדובר ביום המסחר הרביעי ברציפות שמאופיין בעליות של הנוזל השחור ומחירו אף חוצה את גבול ה-44 דולר. אם כי לעת עתה, התיקון שרשם הנפט בימים האחרונים עדיין לא מרשים מדי את השוק המקומי שמתקמד בעיקר בסכנות מפני הצטברות מחודשת של היצע יתר בארה"ב ובמדינות אופ"ק. העליות היומיות מוסברות כרגע בשוק, לאור סגירת אופציות השורט לקראת סיום חודש יוני. 
בסוף חודש מאי, מדינות אופ"ק הסכימו להאריך את הקפאון בייצור הנפט במדינות החברות עד לחודש מארס הקרוב. הקפאון כולל ייצוב התפוקה על הרמות הקידוח שאפיינו את המדינות בתחילת שנת 2016 וירידה של 1.8 מיליון חביות מהכמות הקיימת. אם כי נראה שהקטנת הקידוחים לא מספיקה בכדי לדחוף כרגע את שוק הנפט מעלה. 
נציין כי השפעות הירידה במחיר הנוזל השחור כבר ניכרות בשטח. יתרות המטבע חוץ של המדינות המייצאות נפט, ירדו לרמה הנמוכה ביותר מזה עשור, שכן מחיר האנרגיה החלשים מאלצות מדינות רבות להשתמש ברזרבות אלו על מנת לממן את תקציביהן. בסוף שנת 2016, ל-13 היצואניות הגדולות ביותר של נפט היו עתודות מט"ח של 967 מיליארד דולר, על פי נתוני קרן המטבע הבינלאומית, הרבה מתחת לשיא של 1.26 טריליון דולר בסוף שנת 2013, והנתון הנמוך ביותר מאז 2006.
כך או כך, מי שתולה תקווה להתאוששות מחיר הנפט, כדאי שיעקוב אחר פגישת אופ"ק בחודש הבא ברוסיה (שאינה חברה בארגון). שם הארגון ידון בדרכים נוספות שניתן לנקוט בכדי לתמוך במחיר. הארגון כמובן ביקש להנמיך צפיות וטען כי פעולות כמו העמקת הקפאון, או הגדלת המדינות החברות בו לא נמצאות כרגע על הפרק. 
ביום שישי האחרון, פורסם דו"ח בייקר יוז שהצביע על המשך עלייה של כמות האסדות הפעילות בשוק האמריקני. מספר כעת כמעט 760 אסדות. מדובר במספר הגבוה ביותר שנרשם במדינה מאז אמצע שנת 2015. נזכיר כי בשנת 2014, כמות האסדות הפעילות מסוג פצלי השמן הגיע לכדי יותר מ-1,600 אסדות, כך שפוטנציאל התפוקה האמריקני עדיין גבוה משמעותית.
בבנק ההשקעות סיטיגרופ פרסמו סקירה על הנפט וטענו כי הירידות החדות שרשם הנפט בשבועות האחרונים פגע בסנטימנט המשקיעים וכנראה שלא יגרום לזרימה מחודשת של משקיעים לתחום. כמו כן גם בסיטי ציינו כי העלייה באסדות הנפט האמריקניות תפגע בהתאוששות המחירים מכן והלאה. 
בכדי להצביע על הסנטימנט השלילי, האנליסטים של קומרצבנק הגרמני, ידעו להצביע על כך שבשבוע שעבר נרשמה כמות אופציות הלונג הנמוכה ביותר מתחילת השנה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מי הם ההההאנליסטים הבנתם כ קליפת השום
  הכי ותיק 38 30/06/2017 10:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  התנודות של מחיר הנפט הם ממש מינוריות היום ברור לכל עודפי הנפט ו המרבצים הממתינים ל פיתוח אדירים לאור זאת אן חשיבות לעליה של כ 5-7 דולר או ירידה היום ב שפע שיש ניתן לרכוש אוניות נפט מתחת למחיר הרשמי
  סגור