גדעון תדמור מנפיק את נאוויטס בבורסה בת"א - הנה הפרטים

 |  (3)
גדעון תדמור, צילום: יח"צ
שותפות הנפט והגז נאוויטס פטרוליום (Navitas Petroleum) מפרסמת הבוקר טיוטת תשקיף לגיוס חוב באמצעות חברה-בת ('נאוויטס בקסקין מימון'), בהיקף של 131 מיליון דולר, שישמש לצורך הפיתוח המהיר של תגלית ׳Buckskin׳ במפרץ מקסיקו בארה"ב וכן טיוטת תשקיף לגיוס הון לפעילות האקספלורציה ופיתוח נכסי השותפות בארה"ב וקנדה. גדעון תדמור, היו"ר והבעלים של נאוויטס נכנס לתחום האנרגיה בארה"ב מתוך ההערכה כי אחרי המשבר של 2014 ונפילת מחיר הנפט, הסיטואציה כיום מהווה הזדמנות לכניסה נוחה. בתוך כך, תדמור סבור שהמשקיעים בארץ יראו בחיוב חשיפה לסקטור האנרגיה בחו"ל באמצעות שחקן מוכר ובעל מוניטין בשוק המקומי.  
שותפות נאוויטס פטרוליום פועלת באזור מפרץ מקסיקו בארה"ב שם היא תחזיק ב-11 נכסים עם פוטנציאל כולל של 218 מיליון חביות (BOE) ובמזרח בקנדה, שם זכתה לאחרונה (30%) יחד עם קבוצת דלק (70%) ברישיון האקספלורציה 'בלוק 7' שמכיל פוטנציאל ל-1.42 מיליארד חיביות נפט (לפי סקר 2D).  על פי תכנית העבודה של שותפות נאוויטס פטרוליום שהוצגה בתשקיף, השותפות מתכננת שלושה קידוחי אקספלורציה בארצות הברית במהלך השנים 2017-2018, בסיכויי הצלחה (גיאולוגיים) 42%-48%, הנחשבים גבוהים בענף. בגדול, לנאוויטס יש 10 רישיונות לביצוע קידוחים במפרץ מקסיקו בבעלות מלאה (100%), יש לה 5% בפרויקט Buckskin שהינו פרויקט מוכח ויש לה את רישיון בלוק 7 בקנדה בשלב של סקר 2D. 
נאוויטס פטרוליום, באמצעות חברה-בת, מגייסת 131 מיליון דולר באיגרות חוב, שזכו לדירוג של A- מצד חברת דירוג האשראי מעלות S&P, חוב המיועד לממן בלעדית את חלקן של נאוויטס ושותפתה חברת האנרגיה LLOG Exploration בפיתוח פרויקט Buckskin במפרץ מקסיקו, ארה"ב. בנוסף, עתידה השותפות להנפיק הון (מניות) בבורסה הישראלית לפי שווי של כ-100 מיליון דולר, שלפי הערכות החברה משקף את פורטפוליו הנכסים של השותפות שנערכת לביצוע קידוחי אקספלורציה ופיתוח במהלך השנים 2017-2018. החברה שואפת להנפיק מניות ב-15 מיליון דולר. 
נציין כי בתחילת השנה השלימה נאוויטס סבב גיוס של 16 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים, אך זה היה טרם כניסת החברה לפרויקט Buckskin וטרם הזכייה בבלוק 7 בקנדה. 
לאחר השלמת גיוס החוב, נאוויטס עתידה להיכנס כשותפה (5%) בתגלית המוכחת Buckskin במפרץ מקסיקו, שמכילה כ-486 מיליון חביות, וזאת ללא השתתפות בהוצאות העבר של קידוחי האקספלורציה וההערכה שהסתכמו בכמיליארד דולר. תהליך הפיתוח של המאגר, שאותו מובילה חברת האנרגיה והמפעילה (Operator) האמריקאית המוערכת LLOG, עתיד להסתיים בשנת 2019, לאחר שהתקבלה החלטת השקעה סופית בפרויקט (FID) בפברואר השנה.
בפרויקט 'בקסקין' שותפות חברות אנרגיה בינ"ל מובילות כגון Repsol, Samson Energy, LLOG וכן קרן ההשקעות הידועה Blackstone, והוא עתיד לייצר לנאוויטס תזרים מזומנים קבוע לאורך זמן.
היו״ר והבעלים של נאוויטס פטרוליום, גדעון תדמור: ״נפתח חלון הזדמנויות ייחודי בתעשיית הנפט והגז הבינ״ל, ונאוויטס פטרוליום ערוכה לנצל אותו ולהתפתח כשחקן אנרגיה בינ"ל. בעקבות הירידה במחירי הנפט נוצר שוק של קונים, בו מוצעים למכירה נכסי גז ונפט איכותיים. בכוונת נאוויטס להיכנס כשותפה בפרויקטים נוספים המהווים תגליות מוכחות, תוך ניצול ירידת עלויות הפיתוח וההפקה בענף״. לדברי תדמור, ״אני מאמין בשוק ההון הישראלי ובכוונתנו לאפשר למשקיעים הישראלים חשיפה ישירה לנכסי גז ונפט איכותיים בארה"ב, מתוך אמונה שיחד נוכל ליצור רצף הצלחות חדש בתחום האנרגיה".
מנכ"ל נאוויטס פטרוליום, חנן רייכמן: "נאוויטס יוצאת לדרך בתנאים אופטימאליים, עם פורטפוליו נכסים איכותי ומבטיח בשווקים המפותחים של עולם הנפט והגז הבינ"ל. המציאות החדשה בתחום יוצרת הזדמנויות רבות, ואנו גאים לעמוד בחזית תחום ההשקעות בנכסי נפט וגז בחו"ל בבורסה הישראלית".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שאפו לכתב עזרן ש ***האיר**את עיניי
  הכי ותיק 38 01/07/2017 21:15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מסתבר ש מר תדמור נותן כ בטוחהההה את ***חברת הבת של נאוויטס ואת השמנת שומר צמוד צמוד לעצמו את חברת האם ***על כך יש להגיד גדעון אתה תלמיד מצטיין של סבא תשובה אני רוצה לראות אחד ש יצליח לממש משהו במקרא של אי הצלחה אגב לגדעון חלומות גדולים ובהצלחה אבל לא על חשבון הכיס שלנו נראה אותך מציע הצעה כזו ל אזרחי USA ברור לנו מה היתה התוצאהההההה
  סגור
 • 2.
  עוד גנב מהקבוצה של תשובה (ל"ת)
  GY 21/06/2017 19:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  גדעון אם היתי שואל את עצתך אתה הית משקיע!!!!!!!
  הכי ותיק 38 19/06/2017 10:20
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אני בספק ראשית היתה שואל מדוע לבקש את כספם של משקיעי ישראל כאשר החברה נמצאת ב תחום קנדה ו ארצות הברית האם שם אן בורסה? אווווו שאתה חושש מ השלטונות ב ארצות הברית כי בישראל אפשר לעשות תספורות כמו ש חברך סבא תשובה עשה או לבייב הצדיק לאומת זאת ב ארצות הברית החבל נזרק ישר על העץ הקרוב אגב......לידיעת המשקיעים היום יש הרבה חברות ש ווה לבדוק בתחום האנרגיה ומה יש ל גדעון דבר אחד טוב להציע לכם המשקיעים?????
  סגור