מנהיגי אופ"ק מרגיעים את הרוחות - מחיר הנפט קפץ 1.5%

 | 
החשש התממש
מחיר הנפט עולה בשעה זו בשיעור של 1.5% ועלה מעל למחיר של 48 דולר לחבית. מדובר ביום הראשון שבו מחיר הנוזל השחור רושם עליות לאחר שלושה ימי מסחר רצופים בהם מחיר הנוזל השחור רשם ירידות. המגמה החיובית נרשמת ברקע לאמירת מנהיגי אזור המפרץ שהסבירו כי המתיחות האזורית לא תפגע בהסכמי אופ"ק. 
נציין כי למרות ההחלטה המוזכרת של אופ"ק, הארגון הציג בחודש מאי עלייה חודשית ראשונה בכמות ההפקה בארגון, מאז אוקטובר. כך על פי חברת המחקר S&P Global Platts. תפוקת הארגון עלתה ב-270 אלף חביות לכדי ממוצע של 32.1 מיליון חביות ליום.
למעשה, נתוני גלובל פלאטס, מאשרים את החשש של משקיעי הסקטור שתרמו לירידה במחיר הנוזל השחור. זאת מאחר וגם לוב וגם ניגריה, שתי מדינות הפטורות מקיצוץ בתפוקה, רשמו עליות חדות בייצור בחודש האחרון והגדילו את ההיצע העולמי.
הזהב השחור נחלש בסוף השבוע האחרון ברקע להודעתו הדרמטית של דונלד טראמפ, על כך שארה"ב תפרוש מהסכם פריז למאבק בשינויי האקלים. הודעתו של הנשיא הטרי מגבירה את החשש להיווצרות היצע יתר בשוק הנפט, זאת מאחר וזניחה של ממשלת ארה"ב את הסכם עשויה להביא לגל חדש של קידוחי נפט במדינה - ללא רגולציה סביבתית.
נציין כי ללא קשר לנאום הנשיא או החלטתו, על פי משרד האנרגיה, שוק הנפט האמריקני נמצא כבר במומנטום משמעותי של הגדלת תפוקת הקידוח. במאי האחרון, התפוקה בארה"ב הגיעה לידי 9.3 מיליון חביות ליום, כמות המציבה אותה עם שתי המדינות הייצוא הותיקות בתחום - רוסיה (עם 10.5 מיליון חביות ליום) וערב הסעודית (10.4 מיליון).
בתוך כך, דו"ח המלאים האמריקני שיתפרסם מחר עשוי לאותת לגבי תפוקת הנפט במדינה וזאת לאחר שדו"ח המלאים האחרון הציג ירידה חדה במלאי הנפט הגולמי באופן ממשי מעבר לצפי השוק. בשבוע האחרון כמות מלאי הנפט הגולמי ירדה ב-6.4 מיליון חביות. מדובר בירידה השבועית התשיעית ברציפות והמשמעותית ביותר מאז תחילת חודש ינואר האחרון.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה