מחיר הנפט סגר בעליות קלות ברקע לפרסום דו"ח המלאים

 | 
הנוזל השחור
מחיר הנפט סגר היום בעליות קלות והגיע לכדי מחיר של 48.4 דולר לחבית. המגמה החיובית נרשמה ברקע לפרסום דו"ח המלאים האמריקני שהציג ירידה חדה במלאי הנפט הגולמי באופן ממשי מעבר לצפי השוק. בשבוע האחרון כמות מלאי הנפט הגולמי ירדה ב-6.4 מיליון חביות. מדובר בירידה השבועית התשיעית ברציפות והמשמעותית ביותר מאז תחילת חודש ינואר האחרון. מלאי הדלק גם כן ירד השבוע בכ-2.8 מיליון חביות. 
אתמול, מחיר הנפט צנח בכמעט 3% לאור החשש כי מדינות אופ"ק מתחילות ליצור היצע יתר של הנוזל השחור, למרות החלטתן להקטין את התפוקה. ברקע לדיווחים כי הפקת הנפט בלוב, אחת מהמדינות החברות באופ"ק, הגיע לכדי כמעט 800 אלף חביות ליום והיד עוד נטויה. 
בנובמבר האחרון המפיקות הסכימו על קיצוץ של 1.8 מיליון חביות ליום למשך חצי שנה, וזו הפעם הראשונה שהמדינות כולן הצליחו לעמוד במילתן, מה שמשקף את הנזק שנגרם עם צניחת הנפט ואבדן ההכנסות של המדינות מהפקה. למעשה הקיצוץ בהכנסות הביא לכדי כף שסעודיה מימשה בפעם הראשונה בהיסטוריה 5% מחברת הנפט הלאומית. בשבוע שעבר, מדינות הארגון הסכימו להאריך את תקופת ההקפאה בתשעה חודשים נוספים. 
חזרה לארה"ב, הירידה במלאי הנפט נעשית בניגוד למומנטום העכשווי של סקטור הנפט האמריקני שמגדיל את התפוקה. במאי, התפוקה הלאומית במדינה הגיעה לידי 9.3 מיליון חביות ליום, נתונים שמקרבים אותה לענקיות נפט ותיקות - רוסיה וארה"ב. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה