הנפט רשם את העלייה היומית החדה מאז דצמבר - הנה ההסבר

 | 
שינוי מגמה
מחיר הנפט שבר באמצע היום בצורה חדה מעלה, ברקע לפרסום דו"ח המלאים האמריקני. הדו"ח הציג ירידה של 5.2 מיליון חביות נפט גולמי במלאי האמריקני וירידה של כ-1.6 מיליון חביות במלאי הדלק. בתוך כך, מחיר הנפט האמיר לכדי 47.3 דולר לחבית ורושם עלייה יומית בשיעור של 3.4%. 
הסימנים לירידה חדה במלאים האמריקנים הופיעו כבר אמש כאשר ארגון הנפט האמריקני (API) פרסם את הסקר שלו שהראה נפילה בכמות של 5.8 מיליון חביות, ירידה חדה מהצפוי טרם הפרסום בסך של 1.8 מיליון חביות.
מחוץ לארה"ב, ארמקו, החברה הממשלתית לקידוח והפקה של ערב הסעודית הודיעה כי תקצץ את אספקת הנפט ללקוחותיה במזרח באסיה בסך של 7 מיליון חביות. כך מדווח היום ברויטרס. הקיצוץ מגיע מתוך הרצון של ערב הסעודית לתמוך במחיר הנוזל השחור. 
המידע מגיע לאחר שכבר בשבוע שעבר דווח כי ערב הסעודית הקטינה את סך הייצוא בסך של 670 אלף חביות ליום בחודש אפריל לעומת אוקטובר שעבר. נזכיר כי חודש נובמבר היה חודש משמעותי בסקטור, מאחר ובאותו החודש מדינות ארגון אופ"ק לצד מדינות מייצאות אחרות כגון רוסיה וקזחסטאן חתמו על הסכם לקיצוץ בתפוקה בסך של 1.8 מיליון חביות ליום. ההסכם התקבל בברכה בשוק הסחורות ובד בבד מחיר הנפט החל לטפס מעלה לאור ההנחה כי הקיצוץ בתפוקה יביא לידי ירידה בהיצע. בינואר השנה, מחיר הנוזל השחור כבר הגיע לכדי כ-56 דולר לחבית.
 

 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה