ארה"ב ממשיכה ליהנות מהחלטת אופ"ק - שוק האסדות האמריקניות בפריחה

בארה"ב נרשם השבוע זינוק בייצוא הנוזל השחור. כמות האסדות הפעילות במדינה צפויה לטפס מעל ל-600
 | 
סקטור הנפט
בעוד ארגון אופ"ק מממש את הבטחתו לקצץ בייצור הנפט, הייצרנים האמריקנים נענים בשמחה למלא את מקום המדינות המייצאות. בשבוע האחרון, ארה"ב רשמה שבוע שני של שיא בכמות החביות שייצאה אל עבר מדינות העולם. הכמות האחרונה מגיעה לכדי 1.2 מיליון חביות, כך על פי משרד האנרגיה האמריקני. 
בימים האחרונים תעשיית הנפט בארה"ב הגבירה את קצב הייצור והחלה לנפק 9 מיליון חביות ליום. הרמה הגבוהה ביותר שנרשמה מאז אפריל שנת 2016. זאת כאשר מאגרי המדינה ממשיכים לצמוח. אתמול (ה') פורסם דו"ח המלאים האמריקני שהצביע על השינוי השבועי בכמות מלאי הנפט הגולמי ומלאי הדלק. מלאי הנפט הגולמי עלה השבוע בכמעט 0.5 מיליון חביות, בעוד כמות מלאי הדלק ירדה בכ-900 אלף חביות. התוצאות הללו לא אמורות להפתיע בעקבות הזינוק בייצור האמריקני של הימים האחרונים.   
אז מה מאפשר לארה"ב להגדיל את הייצוא שלה? בתחילת החודש ערב הסעודית ביצעה צמצום חריג של 70 אלף חביות ליום מ-490 אלף החביות שהפיקה בממוצע בשנת 2016. גם קטאר ואנגולה ביצעו צמצום של התפוקה בכמות רבה יותר ממה שצופה ממנה.
על פי סוכנות העולמית לאנרגיה, מדובר בפיחות המרשים ביותר שביצע הקרטל מאז היווסדו. נציין כי בעת חתימת ההסכם על צמצום בתפוקה, היו קולות בשוק האנרגיה שהציבו תחת סימן שאלה האם המדינות שחתמו על ההסכם יעמדו בו. גם הסוכנות העולמית הייתה מבין המפקפקים, אך זו כאמור היום מודה בעוצמת המהלך. 
מרשים ככל שיהיה הקיצוץ הוא מותיר שווקים נרחבים במזרח אסיה עם צמאון לנוזל השחור. יצרני פצלי השמן בארה"ב דיווחו לאחרונה על ביקוש גובר וטרי שמגיע מסין לנפט שהם מייצרים. בסביבה הפורה הזו, הולכות ונפתחות מחדש אסדות נפט שהיו סגורות עד כה. 
בשעה 20:00 (שעון ישראל) יתפרסם דו"ח בייקר יו אשר סוקר את השינוי בכמות האסדות הפעילות בסקטור האנרגיה בארה"ב. השבוע, הכמות צפויה לחצות לראשונה את גבול ה-600 אסדות לראשונה מאז אוקטובר 2015, כאשר הכמות המוכרזת כיום היא 597. נציין כי השבוע האחרון שבו שוק האסדות לא רשם עלייה, הייתה אי שם באוגוסט 2016.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה