הנוזל השחור: אופ"ק חוזה זינוק בביקוש לנפט בשנה הנוכחית

 | 
אופטימים
איתות חיובי בנוגע לצמיחה העולמית הגיע היום מקרטל אופ"ק. על פי הקרטל, הביקוש העולמי לנפט בשנה הקרובה צפוי להיות גבוה מהביקוש הממוצע של העשור האחרון. זאת ברקע לגידול בביקוש בסין, אירופה וארה"ב. הנפט נסחר בשעות אלו בירידות של 1.4% לכדי מחיר של 53 דולר לחבית. 
הביקוש על פי הדו"ח החודשי של אופ"ק אמור לגדול בכ-1.2 מיליון חביות ליום (BPD). מדובר בצפי שגבוה בשיעור של 20% מהעלייה הממוצעת בעשר השנים האחרונות שהסתכמה במיליון חביות לשנה. 
נציין כי פרסומיה של אופ"ק מגיעים לאחר שמדינות הקרטל (ואף מדינות שאינו חברות בו) התחייבו להקטין את תפוקת הנפט שלהם בכדי לתמוך במחיר הנוזל השחור. בחודש ינואר, תפוקת חברות הקרטל הייתה נמוכה בכמעט 900 אלף חביות ליום אל מול החודש הקודם. 
הצפי הסקטוריאלי של אופ"ק חוזה כי העלייה בביקוש תגיע בעקבות ביקושים גבוהים מתחום התחבורה ותחום הפטרוכימיה מסביב לעולם. מה שיפגע בביקוש לנפ הוא המשך השיפור הטכנולוגי והעלייה ברגולציה בתחום. נציין כי אופ"ק היו אופטימים גם לגבי 2016 כאשר חזו עלייה בביקוש של 1.3 מיליון חביות ליום.  
הדו"ח של אופ"ק מצטרף לדו"ח של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה מהשבוע שעבר - אך מציג תמונה שמרנית יותר. הארגון חזה כי בשנת 2017 הביקוש לנפט יתעצם בכדי 1.4 מיליון חביות ליום. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה