דלק תגיש הצעת רכש מלאה למניות איתקה - בהיקף של 524 מיליון דולר

דלק מחזיקה ב-20% מניות איתקה. ברטפלד: "העסקה תחזק באופן משמעותי את זרוע האופרציה של הקבוצה"
 |  (1)
יצחק תשובה, צילום: בוצ'צ'ו
קבוצת דלק בניהולו של אסי ברטפלד חתמה היום (ב') על הסכם עם חברת האנרגיה הבינלאומית איתקה (Ithaca Energy), הפעילה בתחום חיפושי והפקת גז ונפט בים הצפוני. לפי ההסכם דלק תגיש הצעה לרכישת כל מניותיהם של בעלי המניות באיתקה. המהלך מגיע בהתאם לאסטרטגיה של דלק למיקוד בתחום האנרגיה ולהרחבת וביסוס פעילותה בזרוע הפעילות הבינלאומית. כיום דלק קבוצה -2.16% דלק קבוצה 61,640 -2.16% דלק קבוצה בסיס:63,000 פתיחה:62,890 גבוה:63,740 נמוך:61,230 תמורה:13,821,773 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  היא בעלת המניות הגדולה ביותר באיתקה בהיקף של כ-20%.
על פי ההסכם, יוצע למחזיקי כ-80% ממניות איתרה להענות להצעת דלק למכירת אחזקותיהם, בהיקף כולל של 524 מיליון דולר  (לפי מחיר של 1.95 דולר קנדי למניה). השלמת העסקה מותנית בהיענותם של מחזיקי למעלה מ-50% מיתרת מניות איתקה (אשר אינן מוחזקות על ידי קבוצת דלק). ההשקעה תמומן על בסיס מקורותיה העצמיים של קבוצת דלק.
איתקה היא חברת אנרגיה בינלאומית הפועלת באזור הים הצפוני ובעלת יכולות וניסיון בקידוח במים עמוקים, בפיתוח מאגרים ובהפקת נפט וגז. החברה מחזיקה בבעלותה נכסי נפט וגז מפיקים ונכסים הנמצאים בשלבי פיתוח מתקדמים. מניותיה של איתקה נסחרות בבורסת טורונטו (TSX:IAE.TO) וכן בבורסת ה-AIM בלונדון (IAE.L).
החברה שותפה בכ-25 פרויקטים להפקה של גז ונפט, כאשר ב-12 מתוכם היא גם משמשת כמפעילת המאגרים (Operator) ובכלל זה במאגר סטלה. ההפקה ממנו צפויה להתחיל החודש, ובדלק מצפים שתהיה זו קפיצת מדרגה משמעותית הן בהיקף הרזרבות המופקות והן בקצב ההפקה השנתי של החברה.
מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד: "אנו צועדים היום צעד משמעותי נוסף בביסוסה של קבוצת דלק כחברת אנרגיה בינלאומית, בעלת יכולות חיפוש, הפקה וקידוח של נכסי נפט וגז. העסקה הנוכחית תחזק באופן משמעותי את זרוע האופרציה של הקבוצה, היא מהווה פעילות משלימה וסינרגטית לפעילות הקיימת של קבוצת דלק ומאפשרת לנו להרחיב הן את זרוע הפעילות הבין-לאומית של קבוצת דלק והן את מגוון היכולות האופרטיביות שלה, והיא צפויה לתרום להמשך צמיחתה של הקבוצה וביסוס מעמדה בשוק הבינלאומי".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אין איזה רגולטור שיזכיר לו את דלק נדל"ן
  אלי 06/02/2017 12:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המשחקים בחברות בע"מ מאפשרים להתחמק (במסגרת החוק לצערנו) מחובות אחרים.
  סגור