ברקע לקיצוץ: מחיר הנפט המשיך לעלות והגיע למחיר של 54 דולר

 | 
הנוזל השחור
מחיר הנפט נסחר לאורך היום בתנודתיות כאשר ברקע למסחר קיימות עדיין ספקות בנוגע לרמת המחויבות של מדינות קרטל אופ"ק להסכם הקפאת התפוקה כפי שנחתם בנובמבר. לבסוף, מחיר הנפט סגר את השבוע במומנטום חיובי ועלה בשיעור של 0.4% למחיר הקרוב ל-54 דולר לחבית.
נציין כי למרות התנודתיות במחיר הנוזל השחור, הוא עדיין נסחר במחיר הקרוב מאוד לשיא שנתי שנרשם ממש לאחרונה סוף שנת 2016. ברקע לתנועה במחירו האינדקציות הראשוניות שמעידות על כך שערב הסעודית אכן החלה בתהליך צמצום התפוקה. סימנים חיובים מגיעים גם מנסיכויות נוספות במפרץ כמו אבו דאבי וכווית. 
סעודיה קיצצה את התפוקה בינואר בכמות של כ-486 אלף חביות ליום (BPD) לכדי מעט יותר מ-10 מיליון חביות ליום. החברה הממשלתית לקידוח והפקה של נפט בערב הסעודית - ארמקו - החלה בשיחות עם קבלנים על כך שהיא מתכוונת לקצץ בין 3% ל-7% בפברואר הקרוב. 
פקיד נפט כוויתי פרסם היום כי המדינה הורתה לקצץ באותה מידה לה התחייבה עם החתימה על ההסכם. אותם דיווחים הגיעו היום מאבו דאבי.
איראן אשר קיבלה "פטור" מהסכם ההקפאה, למרות חברותה באופ"ק מכרה יותר מ-13 מיליון חביות שאגרה מכבר באוניות על פני הים. כך דווח היום מגורמים רשמיים. הערכות הן שאלו השאריות האחרונות של תקופת הסנקציות שהונהגה על המדינה בתחילת השנה.
שוק ההיצע האמריקני
בשעה 20:00 פורסם דו"ח בייקר יוז אשר מונה את מספר האסדות הפעילות בארה"ב. בשבוע האחרון נוספו 4 אסדות פעילות לשוק הייצור האמריקני והגיעה לכדי 529. מאז התייצבות מחיר הנפט נרשם בחודשים האחרונים זינוק בכמות האסדות הפעילות שרושמות את הכמות הגדולה ביותר מאז תחילת שנת 2016. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה