גולדמן סאקס מעלים את מחיר היעד עבור הזהב השחור

 | 
אסדה, צילום: Getty images Israel
בנק ההשקעות גולדמן סאקס מעלה היום את התחזית למחיר הנפט לסוף הרבעון השני של 2017 בעקבות הסכם הקפאת התפוקות של המדינות החברות באופ"ק יחד עם מדינות נוספות שאינן חברות בארגון כשבינהן גם רוסיה, ולצד הביקוש הגובר לנוזל השחור.
בגולדמן סאקס העלו את מחיר היעד של הנפט מסוג WTI לסוף הרבעון השני של 2017 לכדי 57.5 דולר לחבית, מתחזית קודמת שעמדה על 55 דולר. בית ההשקעות העלה גם את מחיר היעד עבור הנפט מסוג ברנט לכדי 59 דולר לחבית, מיעד קודם שעמד על 56.5 דולר. יחד עם זאת, מחיר היעד עבור הנוזל השחור נשאר ללא שינוי לחודש דצמבר ברמה של 50 דולר לחבית, זאת לאור פוטנציאל לעליה בתפוקות מצד לוב והתחזקות בדולר האמריקני בטווח הקרוב.
בנוגע להסכם קיצוץ תפוקות הנפט בקרב מדינות החברות באופ"ק ומדינות נוספות, בנק ההשקעות אומר כי להשפעות יהיו "מעט עדויות" עד אמצע חודש ינואר, כשלקראת סוף ינואר הדבר עשוי להיות "הזרז הבא למהלך הגדול הבא במחירים".
האנליסטים בגולדמן סאקס כתבו כי "בסופו של דבר, עבודתנו על יתרת הכספים של סעודיה מעידה על כך שלממלכה יש תמריץ חזק לקצץ בתפוקות הנפט במטרה להביא לנורמליזציה של מלאי הנפט, אפילו אם הדבר אומר קיצוץ חד צדדי גדול יותר, מה שעקבי עם ההערות בשבוע שעבר משר האנרגיה. בהינתן התמריץ לקיצוץ התפוקות ולאור הסכם קיצוץ התפוקות של החברות ולא חברות בארגון אופ"ק שהתפרסמו לאורך השבועיים האחרונים, אנחנו מעלים במעט את ההערכה לירידה בתפוקות הנפט במחצית הראשונה של 2017 בקרב יצרניות הנפט". בבנק מעריכים לציות של כ-84% להסכם הקולקטיבי לקיצוץ של 1.6 מיליון חביות ביום.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה