דו"ח המלאים הציג עלייה גם השבוע - מחיר הנפט יורד

 |  (1)
הנוזל השחור
מחיר הנפט עלה 0.6% למחיר של 45.3 דולר לחבית. זאת ברקע לתוצאות מעורבות של דו"ח המלאים שהציג עלייה של 2.4 מיליון חביות נפט גולמי אך ירידה במלאי הדלק. שבוע שעבר דו"ח המלאים הציג עלייה של 14 מיליון חביות של נפט גולמי וגרם לירידה חדה במחיר הנפט. 
נציין כי הלילה, לאחר היוודע נצחונו המתקרב של דונלד טרמפ במירוץ לנשיאות, מחיר הנפט ירד בקרוב ל-4% ברקע לירידות החדות בשווקים, אך לאורך היום יתייצב מחירו של האחרון. בחירתו של טראמפ אמורה להיות בעלת השפעה משמעותית על סקטור הנפט האמריקני, לאור תפיסתו על כך שיש להקל על הרגולציה (שנובעת מדאגה לאיכות הסביבה) בתחום האנרגיה. בתוך כך הורדת הרגולציה אמורה לתמוך בהיצע במדינה ולדחוף את המחיר מטה. בד בבד בחירתו של טראמפ מציבה, על פי כלכלנים שונים, בחירתו של טראמפ מציבה בסימן שאלה את הצמיחה הכלכלית העתידית בארה"ב והדרישה לנפט. 
טראמפ נאם במהלך הקמפיין שלו כי הוא מתנגד להסכם הגרעין באיראן. יצירת עימות דיפלומטי חדש מול איראן עשוי דווקא לתמוך במחיר הנוזל השחור. נציין כי חתימת הסכם הגרעין עם איראן הביאה להורדת הסנקציות הכלכליות על המדינה ואפשרה לטהרן לחדש את ייצוא הנפט שבהפקתה. בתוך כך העלייה בייצוא ובביקוש הביאה לעלייה בתפוקה של הנפט במדינה.
מאז אמצע שנת 2014, מחיר הנפט ירד בשיעור של יותר מ-50% ברקע לעלייה בתפוקה האמריקנית ופריחת ענף פצלי השמן במדינה. לאחר הצניחה במחירי הנפט, החלו להיסגר מאות אסדות מפיקות בארה"ב. מעניין לראות כיצד תהליך זה יתפתח לאור בחירתו של טראמפ לנשיאות. 


 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  השקר מתגלה
  משקיע 11/11/2016 19:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נחשפה האמת המרה לאמריקאים השקרנים הממשל הרופס של אובמה נגמר הכתבים כבר לא נשמעים לו והידיעות המרגיעות על מחיר הנפט פסקו והנפט ממשיך לצלול . כמו שאמרתי תתכוננו 40$ לחבית עד דצמבר וזה גם הרבה
  סגור