הנפט ירד 1.9% ומחירו הגיע לשפל של חודש - 43 דולר

 | 
ההיצע העולמי עולה
מחירי הנפט ירדו הערב בשיעור של 1.9% לכדי מחיר של 43.1 דולר לחבית. מדובר בירידה לכדי שפל של חודש במחיר הנוזל השחור. הירידות נרשמות ברקע להמשך העלייה באספקה האיראנית והתייצבות הייצוא בשאר העולם. כל אלו מעלים את החשש מכך שהיצע היתר בעולם ימשיך לדחוף את מחירי הנפט מטה.   
איראן ככל הנראה מתקרבת לכדי רמת תפוקה שאפיינה אותה טרם הסנקציות שהפעיל עליה המערב. בחודש אוגוסט, היצואנית השלישית בגודלה בקרטל אופ"ק הגדילה את התפוקה שלה בכמות של שני מיליון חביות ליום (BPD). כך פרסם אחד מבכירי הענף במדינה. למעשה, אם הנתונים נכונים, איראן כמעט והכפילה את התפוקה שלה בתוך שנה.
היצוא העיקרי של אירן מגיע למזרח הרחוק ולאירופה. הודו למשל היא אחת מהנהנות העיקריות משיפור היכולות של אירן כאשר היבוא ההודי של נפט איראני הגיע לכדי שיא של עשור וחצי. גם אוסטריה חידשה את ייבוא הנפט האיראני לראשונה החודש. 
בשעה 20:00 התפרסם מדד בייקר יוז' אשר מודד את השינוי השבועי בכמות האסדות המפיקות בארה"ב. כמות האסדות המפיקות גדלו השבוע בשתיים לכדי 416. מדובר בעלייה מספר 11 מתוך 12 שעות.
אם כי נזכיר כי הירידה החדה במחיר הנפט בשנתיים האחרונות למעשה כמעט וחיסלה את תחום האקספלורציה בארה"ב בכלל וחיפושי פצלי השמן בפרט. בשנת 2014, בשיא הפריחה בסקטור, כמות האסדות הייתה מעל ל-1600 (כלומר פי ארבעה מהכמות העכשווית).

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה