דו"ח המלאים האמריקני לחץ על הנפט שצלל היום מעל ל-3.5%

 | 
להבה, צילום: Getty images Israel
דו"ח המלאים השבועי האמריקני הציג תוספת משמעותית של 2.27 מיליון חביות. מליא הדלק ירד בסך של כמעט 700 אלף חביות. בתוך כך המלאי הכללי האמריקני עולה 2.3 מיליון חביות לכדי כ-526 מיליון חביות. 
נציין כי שתי התוצאות אמורות לאכזב את המשקיעים בנוזל השחור כאשר השוק חזה עליות קלות יותר במלאי הגולמי וירידות חדות יותר במלאי הדלק. לעת עתה (17:50 שעון ישראל) מחיר הנפט ירד בשיעור 3.6% לכדי מחיר הנמוך במעט מ-44.7 דולר לחבית. 
בשלושת הימים האחרונים מחיר הנפט מתקן בחדות, אם כי בהסתכלות חודשית, מתחילת חודש אוגוסט, הנוזל השחור טיפס 20% ובתוך כך הגיע לשיא במחירו מאז אפריל. ברקע לעליות ממשיכות להישמע ספקולציות על כך שהפגישה הבאה של קרטל אופ"ק תניב תוצאות משמעותיות שיכללו צמצום התפוקה במדינות המייצאות. 
היום (ד') שר האנרגיה הסעודי חאליד אל פאלי טען כי המדינות שישתתפו בישיבות הקרטל לא מגיעות עם מספר מוחשי אליו הן שואפות לצמצם את הקידוח או ההפקה בקרטל. כמו כן טען כי הביקוש ימשיך להכתיב את ההיצע בשוק. נציין כי בישיבות קודמות (מארס 2016) מטרת ההקפאה הייתה לייצב את קצב הקידוח בקרטל ברמה של תחילת השנה הנוכחית. 


במגזר המקומי משרד האנרגיה עדכן אתמול כי באחד בספטמבר (הלילה שבין רביעי לחמישי) יעודכנו מחירי הדלק, וברקע לתיקון החזק מעלה במחיר הנפט בעולם - הדלק בתחנות מתייקר ויעמוד על 5.96 שקלים לליטר בנזין אוקטן 95 - עלייה של 27 אגורות מהחודש הקודם, 4.75%.

נציין כי העלייה במחיר הדלק נובעת גם בין היתר מהעלייה בשווי הדולר אל מול מטבעות העולם. הדולר הגיע לכדי 3.79 שקלים והתחזק אל מול היורו לכדי 1.113.
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה