לאחר דו"ח המלאים האמריקני - הנפט עבר לירידות חדות

 | 
אסדת קידוח, צילום: Getty images Israel
לאחר שנסחר בתחילת היום בעליות, מחיר הנפט בצהרי היום שינה כיוון והחל להיסחר בירידות חדות. ברקע לירידות פורסם דו"ח המלאים האמריקני והציג עלייה מפתיעה במלאי הנפט הגולמי. כמות הנפט הגולמי עלתה השבוע בכ-1.05 מיליון חביות, בעוד השוק חזה ירידה של יותר ממליון חביות. בד בבד נרשמה ירידה במלאי הדלק של כמעט 3 מיליון בעקבות העלייה בביקוש בעונת הקיץ במדינה. 
נכון לסוף השבוע של ה-5 באוגוסט, מלאי הנפט הכללי של ארה"ב הגיע לכדי 523.6 מיליון חביות - עלייה שבועית של 1.1 מיליון חביות. כמות התפוקה היומית במדינה ירדה לכדי 8.4 מיליון חביות. בתוך כך מחיר הנוזל השחור יורד בשיעור של 2.5% לכדי מחיר של 41.7 דולר לחבית.
בניגוד לירידה בתפוקה האמריקנית, בקרטל אופ"ק (קרטל המדינות המייצאות נפט מחוץ למערב) ממשיכים להגדיל את התפוקה. סך ההפקה בקרטל הגיעה לכדי 33.1 מיליון חביות ליום בחודש יולי. מדובר על שיא כל הזמנים בתפוקה ועלייה של 46 אלף חביות ליום אל מול חודש יוני ועלייה של מיליון חביות אל מול הממוצע בשנת 2015 ושני מיליון אל מול הממוצע בשנת 2014. 
ארצות אופ"ק ממשיכות להגדיל את התפוקה, בעיקר בשל הרצון לשמר את נתח השוק שברשותן. בעולם של ירידות מחירים בשוק הנפט, מי שלא ימכור בזול יאבד את מקומו בשוק. סך הנפט ברזרבות שברשות אופ"ק מגיע לכדי שיעור של 35% מסך הכמות העולמית. מדובר בעלייה נאה אל מול נתח השוק שהחזיקה בו בשנת 2014 (32.6%). 
ערב הסעודית ממשיכה להוביל את הקרטל עם הפקה בקצב של 10.5 מיליון חביות ליום בחודש יולי (עלייה של 30 אלף חביות אל מול ההפקה ביוני). גם אירן, עירק ואיחוד האמיריות גם הגדילו את התפוקה וחיפו על הירידה בקצב הקידוח בניגריה ווונצואלה. 
 


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה