הנפט איבד גובה: מחירו ירד 2.4% והגיע לשפל של 3 חודשים

 | 
הנוזל השחור
מחיר הנפט ירד היום ב-2.4% והגיע לשפל של שלושה חודשים כאשר נסחר במחיר של 43.1 דולר לחבית. ברקע לירידות במחיר הנוזל השחור המשיכו להצטבר החששות מסביב לעולם על כך שהיצע היתר בשוק מתחיל להצטבר לכדי מלאים משמעותיים. 
בנק ההשקעות מורגן סטנלי לדוגמא, תיאר את שוק ההיצע של הנפט כך "הפוטנציאל להתמצאות המלאים עלה מחדש בשוק, לצד נתוני משרד האנרגיה האמריקני, אלו יכולים להיות קטליזטורים משמעותיים לירידות של מחיר הנפט". נזכיר כי בשבוע שעבר, משרד האנרגיה האמריקני פרסם כי סך המלאים הכולל נפט גולמי ודלק הגיע לשיא כל הזמנים.
בבנק ברקלי'ס ביקשו להתמקד בשוק הביקוש. לדבריהם המעבר מהרבעון השני לרבעון השלישי השנה, לוותה בעלייה קלה יותר לדרישה לנפט אל מול השנה שעברה. הסיבה לכך היא ככל הנראה הירידה בצמיחה הגלובאלית, בעיקר בשווקים המתעוררים כמו סין והודו שבעבר היו מנועים משמעותיים לעלייה בדרישה לנפט. 
בסוכנות היעוץ העצמאית Energy aspects התמקדו את היום בצד החיובי של הלחץ בשוק. לטענת הסוכנות, חברות קידוחי הנפט פיתחו עמידות בנוגע לירידות במחירו של הנפט. זאת על ידי קיצוצים בהוצאות. בתוך כך השוק צועד שוב אל עבר נורמאליות שתקטין את התנודתיות בשוק הנפט. 
השבוע חברות חיפושי הנפט הגדולות - אקסון מובייל ושברון יפרסמו את הדו"ח שלהן לרבעון השני של השנה. הדו"חות יעניקו תמונה רחבה יותר בנוגע ליכולתן להתמודד על ירידת מחירי הנפט לאורך זמן. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה