מחיר הנפט ירד אל מתחת ל-45 דולר ונסחר בשפל של חודשיים

 |  (1)
קידוח נפט גז, צילום: Getty images Israel
מחיר הנפט ממשיך את המומנטום השלילי שאפיין אותו בשבועות האחרונים. הנוזל השחור ירד 2.2% אל מחיר של 44.75 דולר לחבית. מדובר על שפל במחיר שלא נרשם כמותו מאז סוף אפריל. 
על פי דיווחים של חברות מחקר בסקטור נראה כי הכיוון בטווח הקצר ימשיך להיות כלפי מטה. הסיבה העיקרית היא האכזבה מהביקוש שנרשם לאורך הקיץ הנוכחי בארה"ב. בחודשים האחרונים, מלאי הנפט בארה"ב נמצא בירידה מתונה כנראה בעקבות הירידה בתפוקה בעת הנוכחית. לצד הירידה בהיצע, אמורה הייתה להרשם עלייה בביקוש אך זו כאמור מתעכבת. 
המלאי האמריקני ממשיך לצמוח
אתמול, משרד האנרגיה האמריקני פרסם כי מלאי הנפט הגולמי ירד בכמות של 2.3 מיליון חביות בשבוע האחרון. כמות הדלק עלתה באותו הזמן בכמות של 0.9 מיליון חביות. למרות הירידות השבועיות, בנפט הגולמי, כמות המלאי הכוללת של נפט ונגזרותיו עלו השבוע ב-2.6 מיליון חביות והגיעו לשיא כל הזמנים והגיעו לכדי 2.08 מיליארד חביות.
עלייה חדה שכזו במלאים בסוף ככל הנראה תשפיע גם מחיר הדלק והנפט הזמינים יותר בארה"ב. השוק בכל אופן, בחודש האחרון מתמחר את התהליך המוזכר. 
מחר יתפרסם דו"ח בייקר יוז אשר יעניק תמונה נוספת על שוק ההיצע בארה"ב על פי כמות האסדות המפיקות הפעילות במדינה. בשבוע שעבר מספר האסדות המפיקות הפעילות עמדה על 356 אסדות. מדובר על הכמות הגדולה ביותר שנרשמה מאז אפריל. אם כי בהסתכלות רחבה יותר, ניתן להבין את ההשלכות של נפט במחיר זול על הסקטור. באוקטובר 2014, כמות האסדות הפעילות עמדה על יותר מ-1,600. 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  פריירים ואתם עוד מאמינים לתשובה!!!!
  YL 22/07/2016 09:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במחירי נפל כאלו זו התאבדות לשרוף כסף על הסרדין/לויתן חייב ש יתרחש בשוק מפנה קיצוני כלפי מעלה במחירים אחרת קשה לי להאמין שלמרות ההצהרות של תשובה וחבורתו עד סוף שנת 2016 תתחיל פעילות ב לויתן**אגב לנובל יש כסף????
  סגור