דו"ח המלאים הציג צניחה במלאי האמריקני - הנפט הגיב בחוזקה

 | 
הנוזל השחור
דו"ח המלאים האמריקני הציג היום ירידה של ארבעה מיליון חביות נפט במלאי הלאומי בשבוע האחרון. הדו"ח הציג גם ירידה במלאי הדלקים המזוקקים בסך של 1.8 מיליון חביות. בתוך כך מחיר הנפט שנסחר עד הפרסום בעליות קלות - עבר לעליות חדות שהתחזקו ככל שנקפו השעות. את היום סגר הנפט בעליות של 4.2% במחיר והוא כמעט ונוגע במחיר 50 דולר שוב. 
הרעד העולמי שתקף את השווקים בעקבות בחירתה של בריטניה לצאת מהאיחוד האירופי ביום שישי האחרון לא פסח גם על סקטור הנפט. ירידה בצמיחה הכלכלית באירופה בהחלט עשויה להשפיע על הביקוש לנפט. אם כי מחיר הנפט מציג עמידות יחסית כאשר מיד לאחר ההודעה על הברקזיט, מחיר הנפט ירד אל מתחת ל-47 דולר אך לא יותר מכך ויממה לאחר מכן טיפס חזרה. עתה נראה שהוא שוב מתקרב למחיר של 50 דולר לחבית.  
כמו כן ביממה האחרונה מחיר הנפט נהנה ממומנטום חיובי בעקבות שביתה של עובדי קידוח בנורווגיה. נזכיר כי נורווגיה הינה מפיקת הנפט הגדולה בים הצפוני עם תפוקה בסך של 1.6 מיליון חביות ליום (BPD).
ביום שישי הקרוב יתפרסם דו"ח בייקר יוז שיצביע על כמות האסדות המפיקות בארה"ב. בשישי האחרון הדו"ח הראה כי כמות האסדות חזרה לקטון לאחר שלושה שבועות בהן גדלה. חלק מהאנליסטים צופים יציבות בפעילות האסדות בחודשים הקרובים לאור התיקון החד שנעשה במחיר הנפט כאשר מחירו עלה מ-27 דולר בחודש פברואר למחירו כיום. 
כמו כן, המשבר הפוליטי שפקד בחודש האחרון את וונצואלה מקשה על אחת מהמפיקות הגדולות של דרום אמריקה לתפקד כרגיל. במדינה נערכות הפסקות חשמל ארוכות מהרגיל ונרשם חוסר בציוד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה