נציג במועצת אופ"ק: "הוחלט בפגישת הקרטל להותיר את המדיניות על כנה - אין הקפאה"

 | 
יום דרמטי
יום דרמטי למחיר הזהב השחור. מחיר הנפט יורד בשעה זו 1.2% למחיר של 48.4 דולר לחבית, לאחר שהחלו להישמע דיווחים ממועצת אופ"ק שנערכת היום בוינה אוסטריה. לטענת אחד מנציגי המדינות, הוחלט בועדה על הותרת מדיניות הקרטל על כנה.
במילים אחרות אין הסכמה בין מדינות הקרטל על הקפאת התפוקה בנפט או הצבת גג מקסימלי לתפוקת נפט. כך על פי דיווח של רשת החדשות רויטרס. הפגישה היום כוללת את 13 נציגי מדינות הקרטל. הדיווח על אי הסכמה להקפאת התפוקה או להצבת גבול מקסימלי לתפוקה הינו הדיווח הראשונה שיוצא מהוועדה. יתכן כי בהמשך ידווח הסכמות על החלטות משניות יותר.
בכל אופן, מזכ"ל אופ"ק, עבדאללה אל סאלם אל בדרי, עדיין אופטימי. לדבריו לאחר חודשים ארוכים בועדה הנוכחית ניכר שהנציגים מגיעים לוועדה ומלווה אותם אווירה חיובית. 
דיווחים מהוועדה מצביעים על כך שמדינות המפרץ הקטנות כמו קטאר וכווית תומכות בהשקפתה של ערב הסעודית על כך שיש לאמץ סך תפוקה מקסימלי אחיד. מדינות אחרות דוגמאת איראן ווונצואלה תומכות בגבול פרטני יותר שיאפשר לכל מדינה להציב גבול מקסימאלי משל עצמה. 
נזכיר כי הרעיון להקפאת התפוקה נידון כבר בפגישה הקודמת של הקרטל בחודש אפריל האחרון. דאז, סעודיה בתמיכתו של הנסיך מוחמד בין סלמן (בתמונה) לצד רוסיה ניסתה להעביר את ההחלטה, אך נתקלה בהתנגדות של איראן. זו הגבירה באופן משמעותי בחודשים האחרונים את התפוקה שלה לאחר שהסנקציות הכלכליות עליה הוסרו בתחילת השנה על ידי המערב. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה