לקראת דו"ח המלאים מחר, מחיר הנפט הוסיף 1.1%

 | 
הזהב השחור
מחיר הנפט המשיך להתחזק היום (ג') והוסיף 1.1% למחיר של 48.6 דולר לחבית. לאחר סגירת המסחר היום בניו יורק יפורסם סקר המלאים של ארגון הנפט האמריקני (API) שיצביע על השינוי במלאי הנפט הגולמי בארה"ב בשבוע האחרון. דו"ח המלאים של הארגון אינו הדו"ח הרשמי אך מהווה אינדיקציה לתוצאת הדו"ח המלאים של משרד האנרגיה האמריקני שיתפרסם מחר בצהריים. 
כרגע הצפי בשוק הוא שהדו"ח ביום רביעי יצביע על ירידה במלאי של 2.5 מיליון חביות לכדי 538.8 מיליון. כך על פי סקר רויטרס שבדק את תחזית האנליסטים בתחום לקראת פרסום המלאי מחר. 
מחיר הנפט ירד ביותר מחצי מאז יולי 2014 דאז נסחר במחיר של 107 דולר לחבית. בתוך כך שנת 2015 התאפיינה בכמות נמוכה של גילויי שדות נפט חדשים לאור הכדאיות הכלכלית הנמוכה בחשיפה של שדות חדשים. כמות החביות החדשות שהופקו מחוץ לצפון אמריקה בשנת 2015 ירדה לכדי 2.8 מיליארד, הכמות הדלה ביותר מאד שנת 1952.
עוד באותו עניין, בנק המשכנתאות הגדול בארה"ב, וולס פארגו, הזהיר היום את המשקיעים מפני שאננות בתחום. במצגת למשקיעים שערכה הנהלת הבנק בסן דייגו טען הבנק כי קרוב ל-70% ממבקשי האשראי בתחום הגז והנפט חוו הרעה בתנאי האשראי. הבנקים בתורם יצטרכו להותיר הון גדול יותר מאשר היו רגילים עד כה בכדי לכסות על הסיכון שטמון בהלוואה לחברות בתחום מעתה והלאה
הירידה בפעילות הסקטור לעת עתה פוסחת על המזרח התיכון כאשר עירק ואיראן ממשיכות להגדיל את תפוקתן, כל אחד מסיבותיה היא. לאור היציבות השלטונית היחסית במדינה, תפוקת הנפט בעירק עלתה לכדי 4.7 מיליון חביות ביום והייצוא צמח לכדי 3.9 מיליון חביות. 
שר הנפט של איראן צוטט ביום ראשון האחרון באומרו כי תפוקת המדינה תעלה לכדי 2.2 מיליון חביות באמצע הקיץ הנוכחי. נזכיר כי עד לתחילת שנת 2016 על איראן הוטלו סנקציות אשר אסרו עליה לייצא נפט למדינות המערב.
התפוקה של איראן ועירק לבטח יוזכרו בדיונים המתקרבים של קרטל אופ"ק אשר יערך ביוני הקרוב. אם כי על פי שר הנפט של רוסיה, קיימים סיכויים קלושים להגיע לידי הסכמה כוללת של המדינות המשתתפות לגבי הקפאת קצב הקידוחים לרמה שנרשמה בתחילת השנה הנוכחית.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה