מחיר הנפט סגר בירידות, אך מחירו זינק השבוע בכ-4%

דו"ח בייקר יוז הציג קפאון במתקני ההפקה בארה"ב
 | 
סוגר שבוע
תנודתיות נרשמה היום  במחיר הנפט. לאחר שבשעות הבוקר נרשמה עלייה במחירו, מחיר החבית סגר את היום האחרון בשבוע בירידות של יותר מ-0.8%. הסיבה לירידות טמונה ככל הנראה בהתחזקותו של הדולר אשר עלה בשלושת הימים האחרונים לאור הערכות כי גדלו הסיכויים להעלאת ריבית ביוני הקרוב בארה"ב. מחיר נפט בשעה זו נסחר בכמעט 48 דולר לחבית. 

כמו כן הערב דו"ח בייקר יוז הציג עמידות במתקני ההפקה הפעילים בשבוע האחרון. כמות מתקני ההפקה עמדה על 318 בשבוע האחרון בארה"ב. בשנה האחרונה נסגרו מאות מתקני הפקה לאור הירידה במחירי הנפט. 

חדשות נוספות בתחום מגיע מהמזרח כאשר שר האנרגיה הרוסי אלכסנדר נובק טען כי משרדו רואה עלייה בהיצע לאור העלייה בביקוש. על פי נובק, ההעלייה מגיעה לכדי 1.5 מיליון חביות ליום. 

כמו כן נובק ביקש להרגיע את הציפיות בנוגע לפגישת נציגי המדינות החברות בקרטל אופ"ק שתיערך ב-2 ביוני. לדבריו, הסיכויים להגיע להסכמה בנוגע להיצע במדינות החברות בכדי לתמוך במחיר הנפט, הינם נמוכות מאוד. 

למרות הירידות היומיות מחיר הנפט זינק השבוע כמעט ב-4%. זאת בעקבות הפרעות באספקה שנרשמו בו זמנית בקנדה בעקבות שריפה ובלוב וניגריה בעקבות התמרדויות של מליציות במדינה. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה