ארה"ב: דו"ח המלאים הציג עלייה שבועית חדה בנפט הגולמי

 | 
המסחר בנפט
דו"ח המלאים השבועי של משרד האנרגיה האמריקני הציג עלייה גבוהה מהצפוי במלאי הנפט הגולמי בסך של כ-2.8 מיליון חביות. בכך מגיע המלאי האמריקני לסך של 543.4 מיליון חביות.
הנפט סגר בעליות קלות של 0.4%, ירידה משמעותית מהעליות החדות שאפיינו אותו בתחילת היום והגיעו לשיעור של עד 2.2%. מחיר חבית מגיע לכדי 43.8 דולר. לצד העלייה במלאי הנפט הגולמי, נרשמה ירידה במליאי הדלקים המזוקקים בסך של 1.26 מיליון חביות. 
העלייה במלאים ממשיכה להיות חיובית, למרות הירידה בסך התפוקה בארה"ב בשבועות האחרונים. באמצע חודש אפריל התפוקה האמריקנית ירדה אל פחות מ-9 מיליון חביות ביום. הירידה בתפוקה מגיעה בעקבות ביטול פרויקטים וסגירת בארות במדינה בעקבות הירידה המתמשכת בשנתיים האחרונות במחיר הזהב השחור. 
ביום שישי הקרוב דו"ח בייקר יו יצביע על השינוי השבועי בכמויות הבארות הפעילות. בשבוע שעבר הדו"ח הראה ירידה אל שפל של 332 בארות בלבד. בשנת 2014, בשיא פריחת ענף פצלי השמן במדינה סך הבארות הפעילות היה יותר מ-1,600.
ביום שישי האחרון, הנפט רשם שיא לשנת 2016 כאשר הגיע למחיר של יותר מ-46 דולר. מאז הנפט השיל כמעט 7%. נציין כי המומנטום במחיר הנפט ממשיך להיות תנודתי בעקבות כשלון שיחות קרטל אופ"ק בחודש שעבר שדנו בהקפאה של העלייה בתפוקה במדינות החברות בארגון. מאז הכשלון קיימות הערכות בשוק כי בחודש אפריל נרשמה עלייה מאסיבית בתפוקת אותן מדינות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה