הנתונים מעירק דחפו את מחיר הנפט לצלילה של יותר מ-1.9%

 | 
חוזר לרדת
מחיר הנפט יורד היום (ה') יותר מ-1.9% ונסחר במחיר של 37 דולר. הירידות נרשמות לאור החששות מכך שמלאי הנפט בארה"ב ממשכים להצטבר, למרות הקשיים הזמניים באספקה שבמדינה בעקבות פגיעה באחד מהצינורות העיקריים. 
נזכיר כי אתמול דו"ח המלאים האמריקני שמפורסם על ידי משרד האנרגיה, הציג ירידה שבועית חדה יחסית של כמעט 5 מיליון חביות נפט גולמי. מלאי הדלק קפץ ב-1.4 מיליון חביות. כלומר הכיוון כרגע של המלאים בארה"ב החלו לקטון לאחר שהגיעו לשיא כל הזמנים.
לצד הקיטון במלאי האמריקני, התפרסמה היום עלייה בתפוקה של מדינת עירק כאשר הייצוא מגבולות המדינה עלה בכמעט 3.5 מיליון חביות ליום בחודש האחרון. ככל הנראה ממשלת עירק תגיע עם הנתונים הללו לישיבת אופ"ק שתתקיים באמצע החודש הנוכחי. 
בישיבה זו ידונו חברות הקרטל האם יש להקפיא את הצמיחה בתפוקה ולייצב אותה על תפוקה קבועה שהתקיימה בתחילת השנה. בשבוע שעבר, ערב הסעודית טען כי מדינתו לא תתמוך בהקפאה אלא אם גם איראן תתחייב להקפיא את הצמיחה בתפוקה הלאומית שלה. 
נזכיר כי הסנקציות הכלכליות שכללו איסור ייצוא של נפט מהמדינה למערב, בתוך כך תפוקה ירדה באופן ניכר ועתה היא עוסקת בשיפור התפוקה. 
מחר יתפרסם דו"ח בייקר יו שיציג את כמות בארות הנפט הנפט הפעילות בארה"ב. בחודשים האחרונים קצב סגירת הבארות עלה בפלאות לאור הירידה החדה במחיר הנפט. הדו"ח אמור להציג ייצוב בכמות של 362 בארות. בשנת 2014 כמות הבארות שפעלו בארה"ב הגיע לכדי מעל ל-1,600.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה