22:30 סגירה יציבה בוול סטריט: אפל איבדה עוד 1%, טסלה צללה >>

22:42 ג'ון מקיין הודיע כי החליט להצביע נגד ההצעה הנוכחית לביטול "אובמהקר" >>

20:26 העליות בזהב נחלשות לאחר סיום המסחר באירופה

18:26 טסלה השלימה ירידה בזק של 9% מהשיא, הזדמנות או סכין נופלת? >>

16:48 מדד הפחד (הויקס) קופץ 3.5% עם פתיחת המסחר בוול סטריט

16:00 תיק המניות של הקרן הגדולה בעולם - הנה ההחזקות המרכזיות >>

11:11 סגירה שלילית בבורסות אסיה: האנג סנג איבד 0.8%, ניקיי ירד 0.25% >>

08:46 היורו מטפס 0.3% מול הדולר ל 1.19 דולר ליורו

08:22 בורסות אסיה: מדד ההאנג סנג מאבד 0.8%

20:56 ענקית החיפוש רוכשת את חטיבת הפיתוח של HTC תמורת 1.1 מיליארד דולר >>

18:26 בורסות אירופה: הקאק מטפס 0.6%

15:39 רשות ניירות הערך האמריקאית: האקרים פרצו למאגר וגנבו מידע פנים >>

09:54 הזהב נופל מתחת ל-1300 דולר ברקע לזינוק בתשואות

08:51 ביל גרוס: "אם הפד' ימשיך לדבוק במדיניותו, ארה"ב בדרך למיתון" >>

08:22 מגמה חיובית הבוקר בבורסות המזרח: הניקיי מטפס 0.3%

23:05 סגירה מעורבת לאחר הצהרת הפד': מניות הטכנולוגיה משכו למטה, הבנקים עלו >>

17:57 אפל מאבדת 2.7% ברקע לביקורות מאכזבות על מוצר הדגל >>

11:48 אחד הסקטורים הבולטים של השנה האחרונה ממשיך להיחתך, הזדמנות קניה? >>

15:47 הערב ב-21:00: הנה התחזיות לקראת האירוע המרכזי של החודש בשווקים >>

11:54 הפאונד הבריטי קופץ 0.5% מול הדולר ל 1.35 דולר לפאונד

10:21 בורסות אירופה: המסחר נפתח בירידות שערים קלות, הקאק מאבד עד 0.1%

08:19 בורסות אסיה: מדד הונג קונג מטפס 0.3%

08:07 האירו עולה 0.1% מול הדולר ונסחר ברמה של 1.2 דולר לאירו

19:46 מנהל קרן הגידור הגדולה בעולם - "ביטקוין זו בועה" >>

16:09 מנכ"ל חלל תקשורת דוד פולק נחקר במסגרת פרשת בזק >>

15:41 בולטות בת"א: טבע נופלת 3%, פלוריסטם יורדת 4%

13:51 פרשת בזק: הותר לפרסום - גם מנכ"ל חלל תקשורת נחקר >>

13:00 כחלון חתם על צו שיאפשר נסיעה חינם בקו כרמיאל - אחיהוד >>

12:45 בולטות בת"א: טבע נופלת ביותר מ-4%, ארית מזנקת 7%

10:53 יציבות בבורסות אירופה - הדאקס משיל 0.15%

08:19 הניקיי היפני משלים פערים - מזנק הבוקר 1.7%

08:18 טאואר חוזרת עם פער שלילי של כ-0.5%

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
טפנו זג רודמ

מדור גז ונפט

מדור גז ונפט

תויגתב יכה
הכי בתגיות

הדיווח של מודיעין וישראמקו: האנליסטים מגיבים, ומתייחסים לבשורה האמיתית

האנליסטים בשוק תמימי דעים כי מדובר בחדשות טובות למודיעין, אך מסמנים כי מוקדם עדיין לפתוח שמפניות
 |  11
אחרי יום סוער
Share
ישראמקו ומודיעין הפתיעו הבוקר בדיווח על פוטנציאל גז ברישיון דניאל מזרח, בסבירות הנחשבת לגבוהה. הדו"ח הסיסמי של רישיון דניאל מערב מצביע על פוטנציאל של TCF 8 המופרדים ל-9 בלוקים מרובי שכבות.  (לכתבה המלאה - לחץ כאן)


הדיווח הצית ראלי מטורף שלא נראה הרבה זמן בבורסה המקומית וסימן חגיגה למשקיעים שקנו את הנייר לפני הזינוק האדיר. מודיעין, שבשיאה ביוני 2011 נסחרה לפי שווי של כמיליארד שקל התרסקה כזכור עם גילוי היובש במאגרים 'מירה' ו'שרה'. היום זינקה מניית מודיעין ב-400% וגם זה אחרי התמתנות מסוימת. ישראמקו שעלתה הבוקר עד 10%, סגרה בעלייה מינורית של 1.1%. 

לפני פתיחת השמפניות נזכיר כי ההיערכות לקידוח אקספלורציה ברישיונות צפויה לקחת זמן וכוללת בשלב ראשון הכנסת שותפים. ישראמקו, שיחד עם הזכויות של חנ"ל ושל ATP, מחזיקה 80% ברישיונות, תשאף להקטין את זכויותיה ובכך את הסיכון טרם קבלת החלטה על קידוח אקספלורציה. בשלב השני תידרש קבלת החלטה לקידוח אקספלורציה: באיזה מהפרוספקטים זה יהיה כדאי ומה הפוטנציאל של אותו פרוספקט. השלב שלישי כולל חתימה על הסכם עם אסדת קידוח - המפעיל - ובסופו של דבר השלב הקריטי שמעכב זה מכבר את פיתוח 'לוויתן' השכן לאגן הלבנט: מימון.


אלה פריד, לאומי שוקי הון: "מבחינת ישראמקו - אין פה דרמה, אלא מעין תוספת חיובית של אופציה שלא ניתן לתמחר. מבחינת מודיעין זה לא יהיה הוגן לומר שאין פה דרמה אלא שבמצבם של משק הגז הטבעי המקומי והעולמי, כמו גם התלות בתוכניות הפיתוח של ישראמקו, עלולים להשאיר את הדרמה על הנייר עוד זמן רב. בזמן אחר ובמקום אחר דו"חות המשאבים של דניאל מזרח ודניאל מערב היו מעוררים קרוב לוודאי  גל סוחף של אופוריה, ולו בשל הימצאותו של פוטנציאל גז נוסף באגן הים התיכון. למען הסר ספק, מדובר בידיעה חיובית אלא שבימים אלה אין די בהודעה זו לשנות באופן מהותי את התמחור של ישראמקו. כפי שמשתמע מהודעת החברה: הדיווחים אינם מהווים דרמה - לפחות בטווח הקצר".

המשך האקספלורציה והפיתוח ברישיונות תלויים בבעלי השליטה בישראמקו - המחזיקה 65%, ו- 10% הנמצאים בידי חנ"ל. מנגד, מודיעין המחזיקה 15% בשני הרישיונות, תושפע מהחלטות העסקיות של ישראמקו. לדברי פריד, "רמת אי-הוודאות ברישיון אשר טרם נקדח הינה גבוהה מאוד, ואימות הפוטנציאל בדניאל מערב עלול לדרוש מספר רב של קידוחים. ישראמקו הודיעה על כוונתה למצוא שותף אלא שהפעם זה עלול לקחת זמן לא מבוטל".גל רייטר, ירושלים ברוקראז': "הבשורה המרכזית והכי חשובה בדו"חות המשאבים שפורסמו היא העובדה שיש בישראל שחקן גיאולוגי נוסף לחולות 'תמר'. עם זאת, מדובר במגוון פרוספקטים מפוזרים בשטחי הרישיונות, עם כמויות והסתברויות שונות, שלהוכיח את קיומם יצטרכו לפחות 2 קידוחי אקספלורציה. הפוטנציאל הראשוני להערכתנו הוא פרוספקט 'עוג' בשטח רישיון דניאל מזרח המכיל כ-1.2 TCF. בשלב זה, כאשר ישראמקו נסחרת לפי שווי של כ-8.3 מיליארד שקל, רישיונות דניאל הן רק אופציה, שתמחורה אינו מהותי. חתימה על הסכם עם UFG והחלטת השקעה בתמר לשלב ב' - הם האירועים המהותיים שישפיעו על ערכה של השותפות".יהונתן שוחט, לידר שוקי שוקי הון: "ראשית, אם נתמקד בדוח המשאבים של דניאל מערב, נראה כי מסך הכמות המדווחת, האומדן הטוב ביותר מציין הימצאות גז בהיקף של 6.3 TCF (בשטח הרישיון) וכי הדוח נעשה על סמך סקר סייסמי 3D, ועוד טרם נגע מקדח בקרקע ולכן אנו נמצאים בשלב מוקדם מאוד".

"שנית, חשוב לציין כי בניגוד לתמר או ללוויתן, הגז ברישיון דניאל/מערב נמצא ב-9 בלוקים שונים ולכן אפשר להסתכל על הרישיון ככזה המורכב מ-9 מאגרים שונים. על כן, ידרשו בעתיד 9 קידוחי אימות"."הביקוש במשק המקומי - לא מצדיק פיתוח המאגרים"

שוחט ממשיך: "אנו מעריכים כי קידוחי האימות יתבצעו קודם כל בבלוקים שבהם הכמויות הצפויות גבוהות יותר וההסתברות הגיאולוגית להצלחה גבוהה יותר. סביר להניח שלתוצאות קידוח אימות שכזה תהיה השלכה על התוצאות האפשריות בבלוקים הסמוכים, לחיוב או לשלילה. יתרה מזאת, יש לזכור כי ללא הקלות מהותיות לבעלי רישיון זה בדמות מכסות יצוא משמעותיות ו/או הקלות במיסים, הביקוש במשק המקומי לבדו לא מצדיק בשלב זה את פיתוח המאגרים (שיש להסתכל עליהם בנפרד)".

מה הלאה? "אנו צופים כי ישראמקו, אשר מחזיקה 75% מהרישיון, תפעל להכנסת שותף משמעותי במקביל לניסיון לקבל הקלות כלשהן בדמות מכסות ייצוא, הקלות במיסים ו/או שוק מובטח לגז במשק המקומי. בראיה רחבה יותר, התגלית מרחיבה את סך רזרבות הגז בישראל ובתרחיש מסוים אף את פוטנציאל היצוא".

"מעניין לראות איפה אדיסון תחפור קודם"

נעם פינקואנליסט בפסגות: "כמובן שעדיין לא צריך לפתוח בקבוקי שמפניה וייקח להערכתנו שנה לפחות עד שנדע האם יש גז במאגר. השותפות יצרכו לגייס כסף (לישארמקו יש מ'תמר') ובעיקר מפעיל (OPERETOR) איכותי, ברמה של נובל/אדיסון לפחות ורק אז נדע האם יש גז. לא מן הנמנע שגם שחקנים גדולים אחרים המסתובבים פה באזור יביעו עניין בקידוח הזה. מבחינת המשק הישראלי, במידה ואכן יתגלה שם גז מדובר בחדשות מצוינות שכן תיווצר תחרות אמיתית בין מאגרים בבעלות (חלקית) שונה. כך, במידה ויוחלט להסב סוף סוף את תחנות הכח הפחמיות לגז, תוכל חברת החשמל לבצע תהליך התמחרות אמיתי מול מספר גורמים. גם לקוחות קיימים יוכלו בעתיד להמיר, לפי תנאי החוזים שלהם, חלק מהגז מתמר בגז ממקור אחר אם יהיה".פינקו ממשיך: "לגבי ייצוא, ייתכן ונראה שיתוף פעולה בין כלל המאגרים הגדולים הפעילים בישראל יחד עם מדינות שכנות כקפריסין ואולי מצריים ליצירת האב אזורי גדול שעשוי לייצא גז גם לשווקים רחוקים יותר - מדובר בחזון יפה מאוד אך עדיין רחוק מאוד. זכיר כי לא רחוק מרישיון זה גם לחברות רציו ואדיסון יש רישיונות - נטע רועי - בהם דווח על פוטנציאל גבוה למציאת כ-3.4TCF  של גז. מעניין יהיה לראות באיזה רישיון יחפשו גז קודם".

מנכ"ל ישראמקו מצנן התלהבות

נזכיר כי מנכ"ל ישראמקו ערן סער צינן במעט את ההתלהבות שנרשמה הבוקר כשאמר, "אמנם מדובר בממצאים מעודדים אשר עשויים לתת תקווה מחודשת לענף חיפושי הנפט והגז בישראל, אך יש להכניס את הדברים לפרופורציות. לעניות דעתי, לא מדובר בדרמה למשק הגז בישראל- אין המדובר בתגלית אלא רק בדוח על משאבים פוטנציאלים אשר בשלב זה אין ודאות כי יתממשו". (לכתבה המלאה - לחץ כאן)
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום השבועי - כל הקידוחים, השמועות, הסימנים והתנודות בעולם הגז נפט
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

11 תגובות ב-10 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
10 השאלה כמה... 18/01/2016 10:50 כולם מדברים שטויות..כבר היום שוים יותר.... (ל"ת)
9 אופיר 18/01/2016 10:09 עשו אתמול תרגיל מסריח בבוקר
הודיעו מוקדם שיש תגלית היה גם הפסקת מסחר ישרמקו עלתה 10 אחוז אחרי שעה במסחר שעתיים וחצי אחרי הודעה ראשונה פתאום מנכל ישרמקו אומר שזה בעצם לא בטוח וזה כיסי גז אבל אנשים נדפקו קנו בגבוה למה לא הודיעו את זה עם ההודעה הראשונה זה הונאת משקיעים הרשות צריכה לחקור ולבטל את כול ההעסקעות
8 נו באמת 18/01/2016 08:33 אוי , כבר היינו בסרט הזה עם מודיעין לפחות 5 פעמים
שרית בדרום , שרה , הקניון הגדול בים , מירה , ורישיון ליד ליוויתן , האם למי שהוא הביטוי ״לא מביאים מוהל אם אין בן זכר״ מזכיר משהו. בסוף המוהל עשה ברית לכל המשקיעים
7 רועה חשבון 18/01/2016 08:33 ומאיפה למודיעין יש מאות מליונים לקידוח?
נכון....ממכם!ומי יברח לפני התוצאות?נכון סולן. ואתם תשאלו עם חור בכיס והרבה חלומותראו הוזהרתם
6 שישקו 18/01/2016 08:17 אם חברת ענק לא תקדח ימצאו רק מנדבוצ'קס
מכיוון שלנובל אסור לקדוח יותר בישראל והסיכויים שחברה גדולה תקדח לא גדולים גם מחוסר כדאיות של תשתיות ועודף מס שישנסקי. אף חברה רצינית לא צריכה את הצרה הזאת לכן יראו שממה ומדבר בהשקעה. המפעיל יהיה אם בכלל רק בתשלום מלא והכסף של הפריארים שיחלבו מהבורסה.
5 אני 18/01/2016 07:55 חברה ששוה 30 מיליון שקל מצאה אוצר
מודיעין לא במחיר ריאלי. אני צופה יום נוסף של נסיונות השתלטות על החברה
4 כלכלן מנוסה 18/01/2016 07:33 מניות הגז
הזדמנות! כסף על הריצפה.
3 מניות הגז 18/01/2016 07:28 האנליסטים נתנו מחיר יעד לאבנר 400.
מאז ביבי הצהיר שהוא נוש והמניות התרסקו. מאגר תמר כבר פועל הם חילקו דיבדנדים והממשלה קיבלה תמלוגים מהמאגר זה לא עזר לנפילה של 50% מהשיא . לפני שמחפשים מאגרים חדשים ומנפחים את המחיר תתיחסו למה שיש כבר
2 YL 17/01/2016 23:10 הלא יאומן ואולי כ כפרה אלה פריד הגיבה לעיניין
מסתבר ש השכירים ב בנק לאומי מסוגלים גם לתת חוות דעת טובה למשקיעים השאלה האם לא יחזרו לפנטזיות ש גרמו נזקים למשקיעים בתחום האנרגיה ורציו בפרט
1 דני 17/01/2016 20:38 היחיד שמרויח במודיעין הוא הסולטן - כל השאר כבשים!
פירמידה.
אריק 17/01/2016 22:41 השוחט
איפה נמצא "המוהל" לשעבר שהפך לשוחט במודעין אסור לגעת
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.