שוק הנפט: הסעודים הודיעו על הגדלת התפוקה, מחיר חבית ירד מתחת ל-60 דולר

קידוח, צילום: Getty images Israel
יום שני של ירידות בשוק הנפט שגורם למחיר הנפט להיסחר לראשונה מזה שלושה ימי מסחר אל מתחת ל-60 דולר. הסיבה לירידות היום טמונה בפרסומה של ערב הסעודית, היצואנית הגדולה בעולם, על כך שהיא מתכננת לעלות את התפוקה שתגיע לשיא כל הזמנים במדינה.
פרסומה של ערב הסעודית הגיעה בעקבות מו"מ בין ערב הסעודית להודו. ערב הסעודית התבקשה לספק נפט נוסף ובכך להגדיל את התפוקה. תפוקתה של ערב הסעודית במאי הגיע לשיא של ל-10.3 מיליון חביות ליום. 
פרסומה של ערב הסעודית מצטרפת לפרסומה של ארה"ב מהשבוע האחרון. בחודש מאי החולף שוק הנפט תפוקת הנפט האמריקנית הגיע לכדי 9.6 מיליון חביות ליום. עלייה של יותר מ-14% לעומת מאי אשתקד. התפוקה של מאי הייתה הגבוהה ביותר מאז מארס 1988.
העלייה בתפוקה של המדינות העיקריות בשוק הנפט הביאה את המחיר הנפט לרדת בכ-40% מאז יולי האחרון עת האחרון נסחר במחיר של 107 דולר. בנוסף לעלייה בתפוקה נרשמה השבוע ירידה בתחזית הצמיחה העולמית של הבנק העולמי שככל הנראה תקטין את הביקוש מסביב לעולם לזהב השחור. 
עליתו של הדולר אל מול סל המטבעות היום, בעקבות עלייה בסיכויי ההתכנות של העלאת ריבית בארה"ב כבר השנה, גם היא מחלישה את מחיר הנפט. הנפט מסביב לעולם נסחר בדולר האמריקני ועליית שווי האחרון מביאה לידי התייקרות הנפט וירידה בדרישה אליו. עליית הדולר מגיעה גם בעקבות המו"מ התקוע בין יוון ושאר אירופה שמסכנת את הישארותה של יוון בגוש היורו וחוזקו של המטבע האירופי. 
 
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  התרמית הגדולה
  אליפז 22/06/2015 07:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נתניהו המנותק בעשור המציא טרור מס של 5 שקלעם לליטר וזו התוצאה .במקום לשלם2 שקלים לליטר? כדי לממן גלידות ומין לקמצן? רק הפגנוצת ענק יםסיקו אצ התרמית.
  סגור
 • 1.
  אוי גורביץ אתה והשטויות שלך... (ל"ת)
  הקלפן מלוד 13/06/2015 21:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מדוע גורביץ טען שגז ונפט לפני עליה.
  קורמורן 18/06/2015 14:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הניתוחים של גורביץ הם ניתוחים טכניים מובהקים, כלומר מסתמכים על נתונים ותופעות אופייניות לכיווני התפתחות של מניה או מדד. הניתוחים הללו מנותקים לחלוטין ממידעים אחרים כמו רכילות כלכלית, חדשות ועוד מידע מילולי כזה או אחר מאחר ואמינותו איננה גבוהה פעמים רבות ולדעת המנתחים הטכניים ותומכי השיטה,, הניתוח הטכני הוכיח את אמינותו היחסית, יותר מכל שיטה אחרת.
  סגור