המסחר בנפט: לקראת פגישת ארגון אופ"ק בשבוע הבא, הנפט יורד 2.7%

 | 
אסדת קידוח, צילום: Getty images Israel
מחיר הנפט יורד היום  2.7%, עד למחיר של 58.דולר. מחיר הנפט מגיב בירידות חדות לנוכח הפגישה המתקרבת של ארגון אופ"ק (מועצת המדינות מייצאות הנפט), שככל הנראה תסתיים בהחלטה על הותרת הקידוחים וייצוא הנפט בכמות הנוכחית. כלכלני ארגון אופ"ק בחודש שעבר צפו כי מדי יום יש יתר היצע של 2 מיליון חביות מדי יום.  
נכון לחודש מאי, מדינות חברות אופ"ק אחראיות על קידוח של 30 מיליון חביות מדי יום (BPD). זוהי התפוקה הגבוהה ביותר של הארגון מזה שנתיים והוא כאמור צפוי להישאר כך, למרות הירידה במחירי הנפט מאז יולי האחרון. 
"התנודתיות שמאפיינת את שוק הנפט בימים האחרונים, צפויה לחלוף עם סיום פגישת ארגון אופ"ק. גם ירידות במחיר הנפט לאחר סיום הפגישה בהחלט באים בחשבון". כך טענו האנליסטים של גולדמן זאקס. 
עלייה בביקוש בחודשיים האחרונים עזרה לתמיכה במחיר הנפט, למרות ההצפה של השוק. בסין, כמעט 2 מיליון מכוניות חדשות עולות על הכביש מדי חודש, בעוד הצמיחה הכלכלית במדינה כבר אינה מתקדמת באותו הקצב כפי שהייתה בשש השנים האחרונות.  
היום, ערב הסעודית העלתה את מחיר חבית לייצוא לאסיה לחודש יולי. הפעולה נעשתה בעקבות העלייה המחודשת בדרישה, לנוכח הכניסה לחודשי הקיץ במזרח אסיה.  הנפט אמנם יורד היום, אך מאז תחילת אפריל מחיר הנפט עלה יותר מ-20% דאז  נסחר בקרוב ל-45 דולרים.
המלאי בארה"ב
דוח המלאים הרשמי התרפסם אתמול בארה"ב. מלאי הנפט הגולמי ירד בקרוב ל-2 מיליון חביות בשבוע האחרון. זה היה השבוע החמישי ברציפות בו הנפט הגולמי הנמצא במלאים בארה"ב. הסיבה המרכזית לירידה במלאים היא סגירה של אסדות פעילות במדינת ארה"ב אשר מפסיקות לקדוח בשל המחיר הנמוך של הנפט. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה