דוח המלאים בארה"ב שוב ירד: הנפט זינק וניסה לחצות את גבול ה-60 דולר

 | 
להבת אש, צילום: Getty images Israel
לאחר שמחיר הנפט ירד ברציפות בארבעת ימי המסחר האחרונים, מחיר הנפט שינה כיוון היום ועלה ב-1.7% אל מחיר של 58.8 דולר לחבית. העליות מגיעות לאחר שדוח המלאים בארה"ב הציג ירידה שלישית שבועית רצופה בכמות הנפט הגולמי במדינה.
הדוח הציג ירידה של כ-2.6 מיליון חביות נפט גולמי בתוך כשבוע (השוק חזה ירידה במלאים אך של 1 מיליון חביות בלבד). סך המלאי של חביות נפט בארה"ב עומד על 482 מיליון חביות. בשבועות האחרונים הדיווחים בארה"ב מציגים סגירה של אסדות פעילות במדינה בעקבות הירידה במחיר הנפט. סגירה של אסדות גורמת לירידה בתפוקה הכוללת של שוק הנפט ובתוך כך מקטינה את המלאים.
נציין כי כלכלנים חוזים כשבמידה ומחיר הנפט יחזור להיות מתומחר ביותר מ-60 דולר לחבית, אסדות קידוח בארה"ב ישובות לפעול ויגדילו בשנית את המלאים. מחיר הנפט ירד בקרוב ל-40% מאז חודש יולי האחרון. 
סיבה נוספת לעליית מחיר הנפט טמונה בבשורות הכלכליות שהגיעו ממדינת יפן שהציגה צמיחה כלכלית גבוהה של 2.4% ברבעון הראשון של שנת 2015. הצפי של השוק היה לעליה של 1.5% בצמיחה בלבד. יפן הינה מדינה מובילה בייבוא נפט והעלייה בפעילות העסקית במדינה צפויה להגדיל את הביקוש העולמי לסחורה. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה