הראלי בסכנה: מה מביא את מחיר הנפט לירידה של שלושה ימים ברציפות?

 | 
אסדת קידוח, צילום: Getty images Israel
המסחר בנפט שוב בסימן שלילי. מחיר חבית נפט יורד 1.3% אל מחיר של 59 דולר. זהו היום השלישי ברציפות בו מחיר הנפט רושם ירידת מחירים. שלושת הימים האחרונים מעמידים בסכנה את הראלי שנרשם במחיר הסחורה בחודש וחצי האחרונים בהם עלה הנפט בכ-25% ואף חצה את גבול ה-60 דולר. 
נציין כי במידה והנפט היה רושם עלייה יומית ומתוך כך סוגר את השבוע הנוכחי בעלייה של מחירו, זה היה השבוע התשיעי ברציפות בו הנפט רושם עליית מחירים. רצף של תשעה שבועות הינו שיא של כל הזמנים במחיר הנפט, לפחות מאז שנת 1983 עת חברת החדשות רויטרס החלה לאסוף את נתוני הנפט. 
ירידות המחיר האחרונות מתיישרות עם דעת האנליסטים של שוק הסחורות. לטענתם, למרות עליית המחירים שנעשתה בענף לאחרונה, במציאות נתוני ההיצע והביקוש בשוק מחייבים ירידה במחיר. כמו כן בתחילת יום המסחר, הדולר עלה 0.4% אל מול סל המטבעות, נתון שגם דוחף את מחיר הנפט מטה. 
ביום רביעי האחרון פורסם דוח המלאים בארה"ב שהצביע על ירידה של 2.2 מיליון חביות בנפט הגולמי. זהו השבוע השני ברציפות בו נרשמה ירידה בכמות המלאים, לאחר עלייה רצופה בת שלושה חודשים.
לטענת כלכלני סחורות הירידה במלאי הסחורות העניקה את אישור המשך הראלי במחיר הנפט וחציית גבול ה-60 דולר. אם כי עתה, קיים חשש נוסף שהעלייה במחיר הנפט תביא לעלייה מחודשת בתפוקת תעשיית פצלי השמן במדינת ארה"ב ותגרום לשינוי מהותי בכיוונו של המחיר. 
בחודש האחרון דוח Baker Hughes שמודד את אסדות הנפט בארה"ב הצביע על ירידה חדה במספר האסדות הפועלות כסדרן במדינה. דוח אסדות מחודש יפורסם היום יותר מאוחר ויעניק רוח גבית למחיר הנפט במידה וימשיך להציג סגירת אסדות במדינה. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה