דוח המלאים הציג צלילה בכמות הנפט האמריקנית, אך הראלי נעצר

 | 
אסדה, צילום: Getty images Israel
סיפורו של מחיר הנפט מסתעף. היום, הנפט סיים את המסחר בירידה במחיר של 0.3% 5אל מחיר של 60.5 דולר לחבית. 
מוקדם יותר היום (17:30 שעון ישראל) פורסם דוח המלאים בארה"ב שהציג ירידה שבועית נוספת של 2 מיליון חביות. הצפי של השוק היה לעליה מינורית של 0.3 מיליון חביות במלאי האמריקני. בשבוע שעבר, דוח המלאים בארה"ב הציג לראשונה ירידה ראשונה במלאים מזה שלושה חודשים. הפרסום העניק דאז את האות להמשך עלייה במחירי הזהב השחור.
הפרסום מהיום (ד') שמציג ירידה נוספת במלאים בארה"ב, יעניק ככל הנראה רוח גבית להמשך עלייה במחיר הנפט. זאת בעקבות הירידה האופציונאלית העתידית בהיצע האמריקנית. עם פרסום הדוח מחיר חבית נפט זינק בתוך שניות ספורות ממחיר של 61.35 דולר למחיר של 61.8 דולר, אך חצי שעה בלבד נמחקו העליות המוקדמות. נציין כי גם בשבוע שעבר, ביום פרסום העלייה במלאים הנפט סיים בעליות קלות בלבד. אם כי בימים שלאחר מכן, הנפט כבר עלה באופן ממשי יותר.    
רמז ראשון לתוצאות דוח המלאים יכול היה להילקח מהדוח השבועי של ארגון הנפט האמריקני ה-API. הדוח שהתפרסם לאחר סיום המסחר בוול סטריט הציג ירידה שבועית של 2 מיליון חביות. זהו השבוע השני שבו הדוח הציג ירידות במלאי ואם ההדדיות בין מדד זה למדד המלאי הרשמי שמפורסם על ידי משרד האנרגיה תשמר, גם מדד המלאים הנוכחי צפוי להציג ירידות במלאי. 
הירידה במלאי האמריקני מתפרשת אצל אנליסטים רבים כירידה רגעית כאשר הם טוענים כי עולם האנרגיה הגלובאלית עדיין "סובל" באופן ברור מהיצע יתר. מבין אותם אנליסטים, ניתן למצוא את כלכלני ארגון אופ"ק שטוענים כי תפוקת ארגון המדינות המייצאות, הגיעה לשיא כל הזמנים. 
סוכנות הנפט העולמי הורידה את הדרישה לנפט ב-300 אלף חביות בשנה הקרובה. בד בבד, היא הגדילה את צפי הביקוש לנפט במדינות מחוץ למדינות אופ"ק ב-200 אלף חביות ליום. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה