לקראת פיתוח משותף: במאגר 'אפרודיטה' ישנם 4.5TCF של גז טבעי

ישראל וקפריסין החלו לשתף ידע בנוגע למאגר אשר חלקו בישראל וחלקו בקפריסין - התוצאה - דו"ח רזרבות מעודכן על המאגר
 |  (6)
אסדה, צילום: אלבטרוס
שיתוף הפעולה בין ישראל וקפריסין בניתוח מאגר 'אפרודיטה' עולה היום שלב. שותפות {אבנר יהש} ו דלק קידוחים יהש +0.74% דלק קידוחים 1,086 +0.74% דלק קידוחים יהש בסיס:1,078 פתיחה:1,086 גבוה:1,090 נמוך:1,082 תמורה:938,667 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: המחזיקות בנתח ממאגר 'בלוק 12' מפרסמות היום דו"ח משאבים עדכני על רזרבות הגז הטבעי הקיים במאגר. רזרבות אלו מתבססות על שקלול הנתונים הן בצד הישראלי והן בצד הקפריסאי.

דו"ח המשאבים העדכני גורס כי במאגר אפרודיטה ישנם 4.5 טריליון רגל מעוקב של גז טבעי. מתוך סך הרזרבות - 3.5 טריליון רגל מעוקב הנה משאבים מותנים (contingent) שהם משאבים מוכחים שנתגלו במסגרת הקידוחים. יתרת המשאבים - כ-1 טריליון רגל מעוקב הינם משאבים מנובאים שלשם הוכחת קיומם נדרש קידוח נוסף.

עד כה, גם נובל אנרג'י וגם השותפות הישראליות פעלו בנפרד. עם זאת, על רקע הסכם שיתוף הפעולה בין המדינות סוכם על העברת מידע וביצוע ניתוח של המאגר יחד. תוצאות הסקר מוכיחות כי הרוב המכריע של המאגר נמצא בצד הקפריסאי שבו בוצעו שני קידוחים עד כה (קידוח אקספלורציה וקידוח אימות). לנתונים אלו הצטרף מידע שנתגלה במסגרת קידוח 'ישי' שאמנם הצביע על כמויות גז זניחות - אך מאפשר ללמוד טוב יותר על מבנה המאגר.

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  הזדמנות ישראלית
  ישי 24/11/2014 10:13
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הזדמנות ישראלית תזנק - המניה של שנת 2015
  סגור
 • 3.
  מבקש מכל הגורמים האחראיים, לטפל מיידית בנושא האסבסטים
  ממישהו שאיכפת לו 19/11/2014 21:28
  הגב לתגובה זו
  4 0
  המסוכנים לחיילים המפוזרים ברחבי הקריה בתל אביב ובמקומות אחרים, כדוגמת השלישות ברמת גן. בושה וחרפה לממשלות ישראל שלא דאגו עד כה להסיר את המפגע האיום הזה ממחנות צה״ל ומרחובות ישראל. כל המחקרים הוכיחו שהאסבסט מהווה סכנה בריאותית מאד לאנשים וגורמת למחלות קשות לא עלינו. אני מבקש בכל לשון של בקשה מכל מי שיכול לפעול בנושא, אנא שיעשה כמיטב יכולתו להסרת הנגע הרע הזה מישראל.
  סגור
 • 2.
  ךפחות באפודיטה אין את ששנסקי ואין את ממשלת חלם.
  משקיע קטן 19/11/2014 14:45
  הגב לתגובה זו
  1 3
  יחכן מכאן תבוא הישועה למשקיעי דלק קידוחים ואבנר אמן.
  סגור
 • 1.
  ממישהו שאיכפת לו - אני רואה התנכלות למשקיעי גבעות מצד
  לתומר היקר 18/11/2014 10:59
  הגב לתגובה זו
  7 2
  אנשים מסויימים אשר מנסים מזה זמן רב לייאש את המשקיעים ולגרום להם למכור את אחזקותיהם במחירי הפסד. אותם אנשים מסויימים אינם בוחלים כמעט בשום אמצעי כדי לשים גלגלים ולגרום לירידת שווי הנייר מזה זמן רב! בתור כתב מוערך מאד, הגון וישר שאני מחזיק ממנו מאד, אבקשך לעשות השתדלות קטנה עבור הציבור ולהוציא בקרוב כתבה עדכנית לגבי גבעות ולגבי תכניות ההבראה של הנהלת החברה במידה ויש, וכן מהם הסיכויים לדעתך לשינוי מרחיק לכת בחברה, כמו לדוגמא הכנסת שותף גדול וכדומה. בתודה מראש, ממני איכפתניק שגם מושקע בנייר זה ואוכל ממנו קש מזה תקופה ארוכה, כמו גם רבים אחרים.
  סגור
 • ברכת רפואה שלימה בקרוב לכל הפצועים שנפגעו היום בטבח
  ממישהו שאיכפת לו 18/11/2014 11:51
  הגב לתגובה זו
  5 2
  הנוראי והאיום שבוצע היום ע״י רוצחים שפלים ונתעבים. כואב הלב מאד על כל טיפת דם של יהודי שנשפך וה׳ יתברך ישלח לכל הנפגעים והפצועים שנפגעו היום רפואה שלימה בקרוב בתוך שאר כל חולי ישראל ונאמר אמן. לכל משפחות האבלים: המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תדעו צער ודאוה עוד. בשורות טובות ישועות ונחמות לכל ישראל.
  סגור
 • המשך: ה׳ יתברך ינקום דמם של כל היהודים הקדושים והטהורים
  ממישהו שאיכפת לו 18/11/2014 12:39
  הגב לתגובה זו
  11 1
  זכים וצדיקים גדולים שנרצחו ונטבחו על קידוש ה׳ על ידי בני עוולה זדים רשעים ומרושעים. תהיינה נשמותיהם של כל הנרצחים והטבוחים צרורות בצרור החיים: ת.נ.צ.ב.ה וזכותם תגן עלינו ועל כל ישראל.
  סגור