גלוב לבית המשפט: מחזיק מניות פרטי מנסה לסחוט אותנו - ויש גם הקלטה

שוב זה כתב תביעה שמוציא החוצה את הכביסה המלוכלכת בבורסה. הפעם בשותפות גז-נפט. מה דורש המשקיע? הנה הסיפור המלא
 |  (6)
סחיטה ואיומים, צילום: Getty images Israel
שותפות הנפט גלוב אקספ יהש +1.62% גלוב אקספ יהש 138 +1.62% גלוב אקספ יהש בסיס:135.8 פתיחה:135.8 גבוה:139.8 נמוך:136 תמורה:129,602 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ניסתה כבר מספר פעמים לבצע איחוד הון כדי לממן את המשך פעילות האקספלורציה שלה. עם זאת, בכל אחת מהפעמים, בעל מניות פרטי המחזיק ב-14% מיחידות ההשתתפות הצביע נגד ההצעה והפיל את המהלך. בלית ברירה, פנתה שותפות הנפט לבית המשפט בדרישה לפסול את הצבעתו במטרה למנוע את פירוק השותפות.

הבקשה שהוגשה לבית המשפט חושפת את מה שקורה מאחורי הקלעים בשותפות הנפט הקטנה שחייבת לבצע מיזוג מניות בכדי לגייס הון כאשר מנגד עומד מחזיק אשר לטענת גלוב "ניצל את מצוקתה ודרש טובות הנאה אישיות בתמורה להצבעתו". הבקשה חושפת גם כי יו"ר השותפות אשר שוחח עם המשקיע הקליט את השיחה ואת ניסיון הסחיטה, לכאורה.

שותפות הנפט גלוב אקספלוריישן מחזיקה ברישיון 'אופק' שבו ביצעה את קידוח 'אופק 2'. הקידוח הגיע לעומק הסופי אך כדי לבדוק האם ישנה כדאיות כלכלית נדרשת גלוב לגייס סכום נוסף של 5-7 מיליון דולר. מאחר והקופה של השותפות ריקה - ומחיר יחידות ההשתתפות נמוך מ-10 אגורות, נדרשת גלוב לבצע תהליך של מיזוג מניות. בעל מניות פרטי, אלכסיי דנילוב פועל למניעת התהליך.

סיפורו של דנילוב וגלוב אקספלוריישן דומה במאפייניו לזה של שותפות הנפט רציו יהש -0.75% רציו יהש 279.2 -0.75% רציו יהש בסיס:281.3 פתיחה:281.3 גבוה:281.3 נמוך:278.8 תמורה:1,748,656 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שבה היה בעל מניות מרכזי אשר טרפד את הגיוסים - שלומי שוקרון. בסופו של דבר הסכימו בעלי השליטה ברציו להנפיק לשוקרון 15% ממניות השותף הכללי, אותם הוא מחזיק עד היום והוא צפוי לקטוף את הפירות ממאגר 'לוויתן'

"מניעים אישיים פסולים"

בלית ברירה, פנתה לגלוב לבית המשפט באמצעות עורכי הדין אסף ביגר והילה צור ממשרד עמית פולק מטלון. עורכי הדין דרשו בקשה דחופה לסעד זמני במעמד צד אחד כי אין למנות את הצבעתו של דנילוב במסגרת האסיפה השלישית שהתקיימה אתמול אשר התנגדה לתהליך מיזוג המניות. הבקשה שהוגשה חושפת פרטים מטרידים על היחסים הקיימים בין השותף הכללי לבין השותף המוגבל (המניות שנסחרות בבורסה).

לדברי השותפות, "התנגדותו של דנילוב להצעת המיזוג הונעה ממניעים אישיים פסולים". לדבריהם, "דנילוב הסכים למיזוג אך התנה הצבעתו בעדה בקבלת טובות הנאה. מאחר שדרישותיו הסחטניות והפסולות לא נענו, הצביע נגדה".

מה רצה דנילוב? במארס האחרון נפגש מנכ"ל השותפות עם דנילוב ובפגישה ציין דנילוב כי הוא מסכים למהלך אך דורש אחוז משמעותי בשותף הכללי, זכאות למינוי נושאי משרה בשותף הכללי וקבלת 10% מתמורת מימוש כל כתבי אופציות עתידיות שתנפיק השותפות. לדברי השותפות דרין הופתע מהדרישות וראה בכך סחטנות.

כשבועיים מאוחר יותר, מציינת השותפות כי יו"ר הדירקטוריון של השותף הכללי התקשר לדנילוב והקליט אותו. בשיחה זו טוענת גלוב כי דנילוב הודה כי הוא מסכים למיזוג אך דרש להחזיק ב-45%-50% ממניות השותף הכללי.

בנוסף, לפי התביעה דרש דנילוב לקבל כספים המגיעים לשותף הכללי בגין הכנסות עבר, ולמנות שלושה דירקטורים בשותף הכללי. בנוסף, בשיחה דרש דנילוב לקבל משרות בשותף הכללי - בין היתר של סמנכ"ל הכספים, של חשב החברה וסמנכ"ל רגולציה. כמו כן, דרש דנילוב להתמנות כיועץ קבוע של השותפות ולקבל זכויות וטו.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  כואב הלב משפחת דרין תהיה בפיקוח ותאלץ להתחלק בשכר ההנה
  הכ ותיק 38 16/07/2014 10:18
  הגב לתגובה זו
  11 0
  אני בטוח ש ציבור המשקיעים לא מזיל דמעה על הגאולוג ובנו לאחר שרוששו את הציבור ובכלל זה נאום הניצחון של הגאולוג דרין בקידוח האחרון תרם הבריח את עובדי האתר לחול ורק לאחר שוידה שאחרון העובדים טס הוא נזכר להודיע לציבור ולהנהלת הבורסה מר דרין בגילו הצעיר יודע על טעויות צריך לשלם ולכן הוא יאלץ להתחלק בכספי ההנהלה כולל מינויים שלא לדבר על פיקוח נאות אגב הציבור לא נבהל מ שמות כמו נקיון צקים יתכן ויש צורך דחוף לנקיון ב הנהלת גלוב לטובת הציבור
  סגור
 • 5.
  מגיע לכם
  משה 16/07/2014 08:43
  הגב לתגובה זו
  11 1
  אתם מזלזלים במשקיעים כדי שתוכלו לאסוף סחורה בחינם וכשהמשקיע לא מוותר אתם הולכים לבית משפט כמיסכנים . אבל האמת היא שאתם הסחטנים האמיתים .
  סגור
 • 4.
  נשמע כמו שדנילוב זה "השותף הבכיר" - יהיו 3 סוגים
  אבי 16/07/2014 08:37
  הגב לתגובה זו
  4 0
  בכיר, כללי וסתם אפסים מוגבלים שמשלמים להם. כולם לכלא כולל הדרינים (תבדקו איך נעלמו הכספים של המשקיעים). אגב סגירת השותפות תביא לדנילוב מגן מס גדול מאוד.
  סגור
 • 3.
  להם מותר לאוו אסור
  דני רהב 16/07/2014 08:21
  הגב לתגובה זו
  5 1
  אין שום סחיטה יושב שותף מוגבל חוגג מגייס זוגר קופנים ובעל התעודה אין לה שום זכות רק להרים את הווואר שגלוב ישחוט אותו אין יותר כבשים לבטל את השותף כללי שלא יהנה מהפסד בעלי התעודות
  סגור
 • 2.
  דנילוב דרש דרישות ליגיטימיות ..ומה רע בזה?
  משקיע ג 16/07/2014 08:10
  הגב לתגובה זו
  5 1
  גלוב אכזריים
  סגור
 • 1.
  כל השותפויות מקליטים את המוגבלים ...זה מראה על סירחון
  אלקז 16/07/2014 08:02
  הגב לתגובה זו
  6 0
  ושחיתות אצל הכללי
  סגור