השותפות בלוויתן קיבלו 'שטר חזקה' - תוך חצי שנה יציגו לו"ז

 |  (4)
אסדת לוויתן, צילום: אלבטרוס
עוד מחסום בדרך לחתימת עסקת וודסייד הוסר היום, והכוונה היא לכך שהשותפות ב'לוויתן' קיבלו היום את 'שטר החזקה'. מדובר בנייר שמקנה לשותפים זכות להפקת נפט וגז טבעי בשטח לוויתן לתקופה של 30 שנה, זאת בכפוף למספר הוראות.

ראשית - בעלי החזקה יקימו את מערכת ההפקה ואת מערכת ההולכה של הגז הטבעי ממאגר לוויתן לחופי ישראל, כך שתתאפשר אספקה והזרמה של גז טבעי למערכת ההולכה הארצית בכמות של 1.4 מיליון מ"ק (קצת מעל 12 BCM) לשנה. יצוא גז טבעי יתאפשר רק לאחר השלמת הקמת מערכות ההפקה וההולכה לחוף.

בשטר החזקה נכתב גם כי "הממונה רשאי לדרוש מבעל החזקה להוסיף למערכת ההפקה ומערכת ההולכה שיקים מיתקנים וקידוחים, וכן נקודת כניסה נוספת, באופן שיאפשר הזרמת כמויות של גז העולות על 1.4 מיליון מ"ק, בבטיחות, באמינות וביעילות לצרכנים בישראל. עוד נכתב כי "בעל החזקה יכלול בכל חוזה לייצוא גז טבעי הוראה המבהירה כי אספקת הגז לפי החוזה, תוכל להתחיל רק לאחר שההקמה של מערכת ההפקה ומערכת ההולכה לספק תושלם וגז משדה לוויתן יגיע לחופי ישראל."

כפי שניתן להבין, במשרד האנרגיה עשו ככל שניתן בכדי להבטיח את יציבות משק האנרגיה בישראל, ושלא יהיה מצב של ייצוא גז בזמן שיש מחסור בגז לצריכה מקומית.

תוכנית הפיתוח תוגש תוך שישה חודשים מיום קבלת החזקה.

וכך נכתב בשטר החזקה - "בהתאם להנחיות הממונה שיינתנו בהתייעצות עם המשרד להגנת הסביבה, יכין בעל החזקה תכנית לביצוע ניטור רקע של הסביבה הימית הרלוונטית לפיתוח שדה לוויתן, ויגיש אותה לאישור הממונה, שיינתן בהתייעצות עם המשרד להגנת הסביבה, עם אישורה בכתב בידי הממונה יבצע בעל החזקה את ניטור הרקע במהירות המרבית האפשרית".

עוד נכתב בין היתר, כי בעלי החזקה יגישו ערבויות בסך השווה ל-100 מיליון דולר. על מנת להבטיח מילוי הוראות שטר החזקה וכתבי האישור
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לוויתן
  עופרה 27/03/2014 15:52
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מי המניות הקשורות?????????
  סגור
 • מניות קשורות
  חיים 27/03/2014 18:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דלק קידוחים אבנר נובל דלק קבוצה
  סגור
 • רציו המלכה אבנר הנסיך ודלק קידוחים הנסיכה. (ל"ת)
  אנונימי 27/03/2014 18:39
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • אבנר המלך..רציו המלכה... וישראמקו הנסיכה (ל"ת)
  בן המלך 27/03/2014 20:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור