יו"ר חברת החשמל קרא לנובל ודלק: "להתחיל הבוקר בהקמת צינור נוסף"

האלוף במיל' יפתח רון- טל: תקלה בצינור היחיד שיש לנו תחייב מעבר לדלקים מזהמים. אני קורא לפיתוח מיידי להקמת צינורות גז נוספים - שניים צפוניים ושניים דרומיים"
 |  (6)
יפתח רון טל, צילום: יואב בכר; יח"צ
האלוף במיל' יפתח רון- טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, בירך היום (ד')בכנס החשמל 2013 בבנייני האומה בירושלים, את הממשלה ואת בג"צ על ההחלטה המשמעותית לעניין ייצוא הגז, וקרא לנובל אנרג'י' ולקבוצת דלק: "להתחיל כבר הבוקר את פיתוח והקמת הצינור הנוסף - זאת חובתם למדינת ישראל כדי לממש ביטחון אנרגטי ויציבות במשק האנרגיה".

יו"ר חברת החשמל גם דיווח כי נכון לבוקר זה ייצור החשמל במדינת ישראל עומד על 48% מגז טבעי לעומת 13.3% בחודש המקביל אשתקד, והכריז "זו השנה הנקייה ביותר מאז הקמת מדינת ישראל".

״אנחנו בעיצומה של מהפיכה היסטורית במשק החשמל בישראל. מהפיכה זו מאפשרת לנו לייצר חשמל באפס שימוש בדלקים מזהמים. זה לא היה במשך 90 שנות ייצור חשמל במדינת ישראל. זו השנה הכי נקייה בייצור חשמל.

"החזון שלי הוא שבשנת 2020 נייצר 80% מגז טבעי. בלילות אנחנו יכולים לייצר 100% מגז טבעי.מדובר במהפכה דרמטית. לא רק יותר נקי ויותר זול, אלא זה חשמל כחול לבן - עצמאות אנרגטית שתאפשר עצמאות אנרגטית. חלום שהתגשם״.

איום פנימי וחיצוני

רון טל ציין בנאומו כי ישנם שני איומים מרכזיים העומדים לפיתחנו - חיצוני ופנימי. "האיום הפנימי הוא בכך שיתירות אספקת הגז היא מאוד נמוכה. כל הגז שמגיע לישראל מגיע מצינור אחד בלבד. תקלה בצינור תחייב מעבר לדלקים מזהמים. אני קורא לפיתוח מיידי להקמת צינורות גז נוספים. שניים צפוניים ושניים דרומיים.

בג״צ קבע בהחלטה דרמטית שיש לממשלה סמכות לקבל החלטות בתחום ייצוא הגז, אני מברך על כך וזה הזמן לממש זאת. אני קורא מעל במה זו לנובל אנרגי ודלק להתחיל כבר הבוקר את פיתוח והקמת הצינור הנוסף. זו חובתם למדינת ישראל כדי לממש ביטחון אנרגטי ויציבות במשק האנרגיה.

האיום החיצוני: "נסראללה והחרדים שלו - אאוט, סייבר - אין. אנחנו בעידן שבו האיומים על תשתיות התקשורת שלנו הולכים וגוברים. מאות אלפי ניסיונות חדירה מדי יום למערכות חברת החשמל. משמדובר על איום ברמה הלאומית וברמת משק החשמל. אנחנו הקמנו חמ״ל העוסק בטיפול, איתור וניטור חדירה למערכות התקשורת שלנו ובמקביל, הקמנו מתחם אימונים חדשו שידריך ויכשיר חברות תשתיות להגנת סיביר - אתגר האתגרים מבחינה ביטחונית".

"ככל שנשכיל להתחבר לאירופה ומחדל להיות אי אנרגטי, נממש משמעותית לגלם אתה מהפיכה. אנחנו מובילים פתוח להקמת כבל חשמל מישראל לקפריסין ומשם ליוון. כחזון הוא משמעותי וחיוני לעתידה ולפיתוחו של מדינת ישראל".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הבנה בתפעול
  אביעד 23/10/2013 19:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  100% חשמל נקי בלילות פרושו הפסקת תח"כ פחמיות מדי לילה,דבר שאינו אפשרי !!!
  סגור
 • 4.
  למה הוא פונה לנובל ודלק? שיפנה לממשלה , לשישינסקי
  אנונימי 23/10/2013 15:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  וליחימוביץ ולשאר אלו ששמים מקלות בגלגלים העיקר שחס וחלילה מישהו ירוויח שקל.
  סגור
 • 3.
  מתי יוזילו מחירי החשמל לצרכנים
  חשמל חינם 23/10/2013 14:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חשמל זול -דורש הוזלת המחיר לצרכנים. מתי ידרשו מהרשות לשלם את חובה
  סגור
 • 2.
  כל מה שקשור לחב' החשמל - גנבים! רמאים! שקרנים!
  דני האדום 23/10/2013 14:43
  הגב לתגובה זו
  1 4
  1. תקצצו 2000 עובדים מיותרים בחב' החשמל! 2. מתי תהיה הפרדה בין הייצור להולכת החשמל לצרכנים? 3. עכשיו הגז זול - איפה הורדת מחירי החשמל? 4. מתי תפסיקו להיות החברה הכי שנואה בישראל?
  סגור
 • 1.
  קדימה ליויתן
  קול קורא 23/10/2013 12:58
  הגב לתגובה זו
  4 0
  קריאת חירום לרה"מ ולשר האנרגיה לארח שיש אור ירוק מבג"ץ להפעיל מנועים בכל המרץ 24/7 ולתת לרכבת לצאת לדרך תפסיקו עם הביורוקטיה שרק תוקעת מקלות..
  סגור
 • גז, תפעול מקומי וייצוא
  gurnisht 24/10/2013 10:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  דחוף ביותר להוסיף צנרת ומתקן קליטה להספקת גז למפעלים בארץ. כל הצפון אינו מרושת, מכרזים טרם פורסמו, התשתית בדרום ובמרכז דלילה, במשאיות לא תהיה תפוקה. דחוף! חיבור צינור מלויתן לקו האדריאטי, ייצוא לטורקיה לאיטליה וכל אירופה. קו לדלק מהדרדנלים לאשדוד במקום ההובלה הימית
  סגור