תשלום סופי: שותפות 'שמן' יקבלו תקבול בסך של 6.2 מיליון דולר

מדובר בתשלום אחרון כחלק מהשיפוי שניתן לשותפות ב'שמן', על רקע לחצי הקידוח הגבוהים בה נתקלה המפעילה קספיאן דרילינג
 |  (2)
גבי אשכנזי יוסי לוי אסדת שמן, צילום: Bizportal
השותפות בקידוח 'שמן', ובראשן שמן נפט וגז 0% שמן נפט וגז 196.9 0% שמן נפט וגז בסיס:196.9 פתיחה:196.9 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , המתנהל בימים אלה מול חופי אשדוד, צפויות לקבל תשלום אחרון בסך של כ-6.2 מיליון דולר. זאת, כחלק מהסכמה כוללת עם המבטחים לפיו אלה צפויות להחזיר לשותפות ברישיון את ההוצאות שהוצאו במהלך פעולות ההשתלטות על הבאר, בסך של כ-15.75 מיליון דולר (בניכוי התתפות עצמית של כ-6.25 מיליון דולר).

עד כה קיבלו השותפות ברישיון מהמבטחים שתי מקדמות בסך כולל של כ-9.5 מיליון דולר והתשלום אחרון נועד לסילוק מלא וסופי של תביעת הביטוח בגין אובדן השליטה בבאר.

כזכור, העבודות ברישיון 'שמן' הופסקו בסוף חודש אפריל האחרון, לאחר שמפעילת הקידוח קספיאן דרילינג נתקלה בלחצי גז וטמפרטורה גבוהים. לאחר כחודש ימים שבהם לא בוצעו פעולות, שמן הודיעה כי השלימה בהצלחה הפעולות בתוך חור הקידוח, כאשר קספיאן המשיכה בפעולות הקידוח במתווה הנדסי חלופי במטרה להגיע לשכבת הנפט.

נציין כי אתמול שמן נסחרה אתמול בירידות שערים של עד 6.7%. זאת, לאחר דיווחה של חברת בונסטאר כי לא השתתפה בהקצאת הזכויות, דוללה ואינה עוד בעלת עניין בחברת האנרגיה בניהולו של יוסי לוי.

רישיון 'שמן' ממוקם מול חופי אשדוד. בתחילת חודש ספטמבר הודיעה שמן על "סימני נפט משמעותיים" בקידוח, ובכוונתה לבצע מבחני הפקה. עובי השכבה שנתגלתה היא בעובי של כ-68 מטר (נטו). נציין כי הסקרים הסיסמיים הראשוניים מצביעים על פוטנציאל של כ-227 מיליון חביות נפט באיכות גבוהה (בהסתברות של 40%) וכ-3 TCF גז טבעי בהסתברות של 35%.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יש ערפל קידוח,אין הבהרות, יש מבחני הפקה?"ימים הקרובים" (ל"ת)
  אלי בובליל ר"ג 07/10/2013 11:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • שלושה שבועות ו אן בקבוקון נפט סמן ש
  אלמוני 10/10/2013 15:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המצב לא טוב ואולי יגיעו ל כמה מאות בקבוקונים ביממה
  סגור