שאול צמח, מנכ"ל משרד האנרגיה, הודיע לשר על סיום תפקידו

סילבן שלום הודה לצמח, על ניהול המשרד בארבע השנים האחרונות וביקש ממנו להישאר בתפקיד עד לסיום חפיפתו של מנכ"ל המשרד הבא
 |  (8)
שאול צמח, צילום: Bizportal
מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, שאול צמח, הודיע היום (ב') לשר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, סילבן שלום, על כוונתו לסיים את תפקידו בסוף חודש אוקטובר הקרוב. ניתן להניח כי החלטתו של צמח להתפטר מהמשרה בה כיהן ב-4 השנים האחרונות הושפעה גם מכך שהשורה התחתונה של המלצות הוועדה שבראשה עמד ודנה בשיעור יצוא הגז מישראל - לא התקבלו.

נזכיר כי הוועדה שבראשה עמד צמח הציעה יצוא בשיעור של 53%, בעוד שהשר הממונה עליו, סילבן שלום, המליץ לראש הממשלה על יצוא בשיעור של 40%, הצעה שהתקבלה על ידי הממששלה, אך כעת נמצאת בדיון (שמתעכב) בבג"ץ בשל דרישת יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', והגופים הירוקים לדון ולהכריע בנושא היקף יצוא הגז בכנסת.

סילבן שלום, שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים הודה למנכ"ל המשרד, שאול צמח, על ניהול עבודת המשרד בארבע השנים האחרונות וביקש ממנו להישאר בתפקיד על לסיום חפיפתו של מנכ"ל המשרד הבא שיבחר.

במהלך השנים האחרונות הוביל צמח את השינויים המרכזיים שעברו על משק האנרגיה ובראשם "מהפכת הגז הטבעי" פיתוח וחיבור מאגר הגז הטבעי תמר, והסבת המשק הישראלי לשימוש אינטנסיבי בגז טבעי. כן עמד צמח בראש הוועדה לקביעת מדיניות הממשלה במשק הגז הטבעי ("ועדת צמח"), שהניחה את היסודות לפיתוח משק גז טבעי, יציב ובר קיימא בישראל, שהוקמה ע"י ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, ושר האנרגיה הקודם, ד"ר עוזי לנדאו. המלצות הוועדה אושרו ע"י הממשלה בחודש יוני 2013.

במהלך כהונתו פעל צמח לקידום שיתופי פעולה בינלאומיים בתחום האנרגיה, בין היתר במסגרת דיאלוגים אסטרטגיים עם משרד האנרגיה האמריקאי ונציבות האנרגיה של האיחוד האירופי. כמו כן פעל צמח לגיבוש תכנית אב עדכנית, מקיפה וכוללת למשק האנרגיה, בדגש על הטמעה מכסימלית של משאב הגז הטבעי במשק הישראלי.

שר התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים, סילבן שלום: "ברצוני להביע את הערכתי העמוקה לתרומתו של המנכ"ל, שאול צמח למשרד ולמשק האנרגיה, ואני בטוח כי יביא מכישרונו ויכולותיו לכל מקום אשר יפנה בהמשך הקריירה המקצועית. תרומתו ופעילותו לקידום משק האנרגיה הישראלי ומשרד האנרגיה והמים ראויים להערכה ולהוקרה".

מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, שאול צמח: "אני מודה לשר שלום על האמון והגיבוי, ופעולתו הנחושה לקידום הנושאים המרכזיים במשק האנרגיה, ובפרט הובלת החלטת הממשלה שאימצה את המלצות "ועדת צמח". אהיה נכון לסייע בידי השר ולפעול לקידום טובתה של המדינה בכל דרך שתידרש גם בעתיד".

שאול צמח מכהן כמנכ"ל משרד האנרגיה והמים בארבע שנים האחרונות ( 2009-2013). בין השנים 2007-2009 כיהן כמנכ"ל משרד התיירות. צמח החל את עבודתו בסקטור הציבורי בשורה של תפקידים באגף התקציבים במשרד האוצר, ובהמשך שימש כסגן הממונה על התקציבים הממונה על התשתיות והתחבורה.
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  בדיחה עצובה
  בנימין 18/09/2013 15:45
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מה לא ברור.שחייבים ליצא וכמה שיותר.גם סטיב חושב כך אבל אופורטוניזם רבותי אופורטיוניזם
  סגור
 • 6.
  משרד מיותר שאינו עושה דבר, קרטלים ומונופולים שולטים בו.
  שולמן 16/09/2013 20:14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  דרושים מעשים, רפורמות בענפי הגז הביתי, החשמל והמים.
  סגור
 • 5.
  משרד מיותר שאפילו על מחירי הגז הביתי אין מה לאמר!!!!!!
  מוקו 16/09/2013 17:04
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מחירי הגז ושרותי הגז רק עולים ואין פוצה םה ומצפצף, קרטל 3 החברות מכתיב את המחירים.
  סגור
 • 4.
  אני מאחל לסילבן שמה שעשה לצמח ביבי יעשה לו ושיהנה (ל"ת)
  הכתום 16/09/2013 16:16
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 3.
  תוכן הכותרת היא יותר עצובה מ בדיחה
  הכי ותיק 38 16/09/2013 15:39
  הגב לתגובה זו
  9 0
  שר האפס והנזק שרק בזכות החחחחח ו העעעעע והנשואין ל.....ידיעות אחרונות עדיין לא נזרק מ הממשלה והכנסת תרומתו????? עשר מי יודע שום כלום וצמח???? שלא נדע הסיום עצוב מאוד שנה וחצי דיונים על כמות יצוא הגז ומסתבר....... שקיבלו שכר עבור אפס ידע אפס יכולת חישוב רציני ראו דוגמה ***צריכת הגז כפולה בארץ מ מה שתיכננו אז מה יש לנו לסיכום עובדי מדינה בשכר מלא שלא מסוגלים לתת תמורה בעשר אגורות
  סגור
 • 2.
  צמח
  המאמינה 16/09/2013 15:28
  הגב לתגובה זו
  7 1
  הוא התפטר כי המדינה טיפשה הוא ממליץ חמישים ושלוש אחוז יצוא וסילבן הגאון מוריד ועוד בגץ בהמתנה אז תגידו בשביל מי לעבוד.....והלוואי ויהיה מנכל באיזה חברת גז נפט כי הוא באמת יודע מה יש לנו ביד.....
  סגור
 • 1.
  סילבן שר סתמי שיודע לדבר ללא עשייה, (ל"ת)
  דליה 16/09/2013 14:39
  הגב לתגובה זו
  11 0
  סגור
 • זהירות בהשמצת סטיב עיתון ידיעות יטפל בכם (ל"ת)
  ישראל מחר 18/09/2013 21:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור