קדחת קידוחי הגז הטבעי בארה"ב: על מי ממליצים בזאקס "קניה חזקה"?

חברת Natural Gas Services קיבלה המלצת "קנייה חזקה", למרות שמניית החברה נסחרת קרוב לרמות שיא השנתיות. מה תחזית הרווח לדוחות Q2?
 |  (2)
(צילום: Getty images Israel)
קדחת קידוחי הגז הטבעי בארה"ב מעמידה באור הזרקורים של חברת מחקר ההשקעות זאקס שלוש חברות המספקות ציוד לתעשיה מתפתחת זו. שתיים מהן מקבלות המלצת "קניה חזקה" ושתיים מקבלת המלצת "קניה".

זאקס העלה לפני מספר ימים את המלצתו לחברת Natural Gas Services (סימול: NGS), ל"קנייה חזקה", למרות שמניית החברה נסחרת קרוב לרמות השיא בהן לא נסחרה מאז 2008, ב-25.8 דולר. מחיר זה משקף לחברה שווי של 312 מיליון דולר לאחר שבשנה החולפת זינקה מנייתה ביותר מ-90%.

לדברי האנליסטים, "ספקית הציוד לתעשיית הגז הטבעי הצליחה להפתיע לטובה בשניים מתוך שלושת הרבעונים האחרונים, כאשר בממוצע עלו תוצאותיה ב-14.9% על התחזיות בשוק", כותבים האנליסטים של זאקס על החברה שצפויה לפרסם את דוחות הרבעון השני בחודש הבא, "תחזית הרווח שלנו היא ל-28 סנט, המשקף קצב צמיחה שנתי של 16.7%".

"הביצועים של החברה בתחומי הליבה שלה הם טובים. זה כולל את תחום השכרת ציוד לתעשיית הגז הטבעי שהיה אחראי ל-67% מהכנסות החברה ברבעון הראשון. היקף חוזי ההשכרה שקיבלה החברה ברבעון הראשון היו הגבוהים ביותר מאז 2008.

"יתרונות נוספים שיש לחברה הם נוכחותה בתחום הציוד לקידוחים מסוג Shale (פצלי שמן) ובקרב שחקני תחום הגז הטבעי הנוזלי, ונכסיה בתחום הנפט. יותר מכך, החלטת החברה להרחיב את פעילותה לעוד איזורים עשירים במאגרי אנרגיה, מקדם את החברה וצפוי לייצר לה הכנסות נאות בהמשך".

גם התמחור הנוכחי של מניית Natural Gas Services הוא אטרקטיבי לדעת האנליסטים של זאקס. מכפיל הרווח העתידי שלה עומד על 20.84, נמוך מהממוצע של מתחרותיה שעומד על 22.86 ומשקף למניה דיסקאונט של כ-8.9%. זאת בעוד שהתשואה על ההון (ROE) של החברה הינה 7.6%, גבוה מהממוצע בענף שעומד על 6.5%.

נוספת שעליה ממליצים בזאקס כ"קניה חזקה" היא Dril-Quip (סימול: DRQ) והמלצת "קניה" ניתנה למניות של FMC Technologies (סימול: FTI) ושל USA Compression Partners (סימול: USAC).
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כל העולם ואשתו ימצאו גז,רק שלי יחימוביץ ועוד 200
  אנונימי 23/07/2013 16:03
  הגב לתגובה זו
  8 0
  אנרכיסטים שונאי ישראל יגרמו לנו "לשמור" על הגז במעמקי הים,ובעוד כמה שנים כבר לא יהיה למי למכור אותו. זאת לעומת האלטרנטיבה - למכור את הגז כמה שיותר מהר כל זמן שאפשר ,ולשמור על הכסף שיתקבל בשביל כל המטרות הטובות שהכולרות הללו מיעדים אותם.
  סגור
 • ל1 שלי אכן צרה צרורה - אבל יאיר וביב לא יותר טובים
  ל1 23/07/2013 17:53
  הגב לתגובה זו
  1 5
  כל הממשלה הזא הורגת את תעשיית הגז (והמשקיעים במניות שלה) כאילו לטובת הציבור - הפופוליזם חוגג, רק שבנתיים במקום שהמדינה והאזרחים ירוויחו הם רק מפסידים
  סגור