עושים הכל: ארגוני סביבה שלחו מכתב למנכ"ל וודסייד, "מנצלים אתכם להפעלת לחץ - המכשולים לייצוא הגז גדולים"

לידי Bizportal הגיע המכתב ששלח הפורום הישראלי לאנרגיה למנכ"ל וודסייד עוד בטרם האישור בממשלה. צפו במכתב המלא...
 |  (67)
אסדת הסדקו אקספרס, צילום: אלבטרוס
הארגונים הסביבתיים עושים הכל. לידי Bizportal הגיע מכתב ששלח הפורום הישראלי לאנרגיה למנכ"ל וודסייד האוסטרלית - ובו אזהרה מפני סגירת עסקת 'לוויתן'. יעל כהן-פארן, מנכ"לית הפורום הישראלי לאנרגיה, אומרת בריאיון ל-Bizportal כי "אי אפשר לשחק אם משאבי טבע - צריך להשאיר אותם לנו ולילדנו".

אשתקד ניהלו הארגונים הירוקים והחברתיים ללא הצלחה מאבק במטרה להשפיע על ועדת צמח שפרסמה את מסקנותיה בספטמבר 2012. אבל בסופו של דבר המאמצים כן נשאו פרי - בדמות הקטנת כמות הגז לייצוא - דבר שאף הוא תלוי ועומד כעת בבג"צ.

במכתב שהעביר ה'פורום' ועוד חמישה ארגונים נוספים ב-19 ביוני למנכ"ל וודסייד נכתב בין היתר כי גם אם הממשלה תאשר את ייצוא הגז, יש עוד מכשולים רבים וכי החברות הישראליות מנצלות את וודסייד בכדי להפעיל לחץ נוסף על ממשלת ישראל. הנה המכתב כפי שנשלח:
מכתב לפיטר קולמן - מנכ"ל חברת וודסייד
מכתב לפיטר קולמן - מנכ"ל חברת וודסייד


מדוע לא לאפשר ייצוא גדול של גז מישראל?
"הנחת הבסיס שחברות האנרגיה מעבירות לציבור ולמקבלי ההחלטות היא שאם לא ניצא גז אז הוא יישאר באדמה. אלא שהאינטרס הבסיסי של המדינה שונה מזה של היזמים: הם רוצים להרוויח כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן ואילו האינטרס של המדינה הוא שיהיה לה ביטחון אנרגטי לטווח ארוך ככל האפשר עד שתהיה לה חלופה. היום אין חלופה ומנסים לזרוק לנו חול בעיניים שעוד 25 שנה לא נצטרך את הגז. גם אם רוב האנרגיה בישראל תהיה מתחדשת (סולארי ורוח) יהיה צורך בגז לעוד הרבה שנים".

מה היתרונות של שימוש בגז?
"גז זה מקור האנרגיה הכי זול ונקי ואם נעשה מהפכה אמיתית של מעבר בתעשיה, ברכב וייצור חשמל לגז - זאת תהיה מהפכה חברתית, כלכלית וסביבתית. האינטרס של המדינה צריך להיות לגרום לזה לקרות וכמה שיותר מהר, אלא שייצוא גדול של גז ישים רגל למגמה זאת. חברות האנריגה דואגות רק לייצוא והצריכה המקומית של הגז נמצאת בעדיפות האחרונה שלהן. מחיר הגז זול יחסית כיוון שהוא משונע דרך צינור ישירות מהבאר ואם הגז ייגמר בעתיד נצטרך לייבא גז ומחירו יהיה גבוה הרבה יותר".

יעל כהן-פארן; צילום: אבי שאולי
מה לגבי טכנולוגיות שונות להנזלת גז?
"מתקני ההנזלה מאוד יקרים ובזבזנים באנרגיה ובנוסף זה צריך להיות במרחק של כ-10 ק"מ מישוב כיוון שזה תהליך מסוכן מבחינה בטיחותית".

בדצמבר אשתקד חתמה וודסייד האוסטרלית על מזכר הבנות לרכישת 30% ממאגר "לוויתן" לפי שווי של יותר מ-8 מיליארד דולר, אך ההסכם לא נחתם עד היום. האחזקות בלוויתן לפני העסקה הן: 45% - דלק קבוצה 0% דלק קבוצה 61,930 0% דלק קבוצה בסיס:61,930 פתיחה:61,340 גבוה:61,930 נמוך:61,100 תמורה:6,308,000 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , 40% - נובל אנרג'י ו-15% רציו יהש -0.62% רציו יהש 258.4 -0.62% רציו יהש בסיס:260 פתיחה:260 גבוה:260.5 נמוך:257.6 תמורה:2,453,665 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: .

מה דעתך על עסקת וודסייד?
"ההתמחות של וודסייד היא בייצוא של גז והכניסה שלה לישראל זה בשביל הייצוא אחרת הם לא היו נכנסים - השוק הישראלי לא מעניין אותם. הייצוא של הגז מלוויתן עלול להיות יותר מ-50% כיוון שניתנה לחברות האנריגה אפשרות להעביר זכויות בין תגליות גז שונות. בתרחיש מסוים ייצוא הגז מלווויתן יכול להגיע אפילו עד 75%. כל זאת בלי לחייב שדות גז קטנים להתחבר לחוף. העסקה עם וודסיד תהפוך את ייצוא הגז לבלתי הפיך וזה מחליש את מדינה ישראל במשאב טבע שלנו. מי ימכור לנו גז בעוד 30 שנה?".

בסוף חודש יוני עתרו ח"כים, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, הפורום הישראלי לאנרגיה והעמותה לכלכלה בת-קיימא באמצעות עו"ד אפי מיכאלי, ערן צין וד"ר עופר סיטבון לבג"צ, בבקשה להורות על העברת ההכרעה בנוגע לקביעת מדיניות ייצוא הגז הטבעי מישראל להכרעת הכנסת. השופט נועם סולברג עדיין לא הכריע בנושא.

האם הגבלת ייצוא הגז לא תפגע בפיתוח מאגרי הגז?
"אם יש אתגר במימון של לוייתן, אז שהמדינה תראה כיצד היא מתגייסת לעזור לזה להתממש. המדינה רוצה להוריד ממנה את ההשקעה ולתת הכול לשוק הפרטי, אבל זה לא כמו למכור תפוזים - זה משאב אנרגטי. אם היו עושים בדיקה של עלות-תועלת היו רואים שלא כדאי לייצא את הגז.
בעתיד נצטרך לקנות גז במאות מיליארדי דולרים".

הארגונים במאבק להשארת הגז בישראל טוענים כי כמויות הגז שנתגלו עד כה אינן כה גדולות כפי שמספרות חברות הגז, ויספיקו לכ-35 שנה בתלות בביקוש, לפי הערכת ביקושים שמרנית יחסית של ועדת צמח.

מה דעתך על התנהלות ראש הממשלה בנושא?
"ביבי באופן קיצוני מוטה לטובת בעלי ההון. זה מדהים לראות איך הוא כופף את היועץ המשפטי לממשלה כדי שיגיד מה שהוא רוצה ולא מעניין אותו מה יגידו בכנסת. אני מקווה שזה לא יעמוד במבחן בג"ץ וזה מעורר תהיות חוקתיות רחבות יותר לגבי אופן קבלת החלטות מהותיות במדינה. אני משוכנעת שחלק גדול מההחלטות נגועת בשחיתות - נתחיל מהפקידים שרואים את העבודה הבאה שלהם אחרי שיעזבו את האוצר".

מה דעתך על התנהלות יאיר לפיד בנושא?
"הוא התבטא אחרת לגמרי לפני הבחירות ואמר בזמנו שהגז צריך לשרת את אזרחי מדינת ישראל ולא קומץ טייקונים, אך מאז שהוא נכנס לקואליציה הוא השתנה. פקידי האוצר מסתכלים בצורה מעוותת על הנושא והם שהובילו את יאיר לפיד לתמוך בייצוא הגז".

מדוע דווקא אנשי שמאל מובילים את המאבק?
"יש מספר ארגוני ימין כמו 'הפורום המשפטי לארץ ישראל שהצטרפו' למאבק. עם זאת מפתיע שמי שמחזיק בעמדות ימניות לאומיות כמו של ראש הממשלה, לא מבין את ההיבטים האסטרטגים של שליטה במקורות אנרגיה וחשיבותם לעצמאותה ועצימותה של ישראל".

הפורום הישראלי לאנרגיה הוא עמותה ללא כוונת רווח המקדמת משק אנרגיה בר קיימא. הפורום שם לעצמו כמטרה ראשונה את קידומה של ההתייעלות בצריכת אנרגיה בישראל. יעל כהן-פארן היא לשעבר מנכ"לית מגמה ירוקה ופעילה סביבתית ותיקה.
תגובות לכתבה(67):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 45.
  מקלחת קומניסטית
  קיבוצניק לשעבר , 16/07/2013 14:51
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בכל העולם הקומוניזם פשט את הרגל ,, ואצלינו הוא החל ללבלב , גם הקיבוצים הגיעו לממסקנות הלו ,, די לקומוניזם ,,
  סגור
 • 44.
  תריבו לבד
  פקיד 16/07/2013 14:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נובל קיבלה את הזיכיון כדין ,, החברה הוציאה מקופתה משאבי ענק סרקה את הים -התיכון בהיתרי הרישוי ,,ערכה קידוחים יקרים מאוד ולאחריהם ערכה לוגים חשמליים לקביעת טיב המשאבים ,, כיום תמר וליוויתן הם שני שדות ימיים שקיבלו את ההכרה של הממונה ככאלה ,, בתמר נובל הקימה תשתיות הולכה גז יקרות ביותר ,, תוך זמן קצר ,, שלמו לנובל ולמשקיעים את התמורה המלאה ,ותריבו עם עצמכם עוד יובל שנים
  סגור
 • 43.
  הגז שייך לאזרחי ישראל, וישאר לאזרחי ישראל, (ל"ת)
  שמעון הגדול 15/07/2013 16:33
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 42.
  כל הכבוד.הרעיון והביצוע. לארגונים
  יפה פרידמן 15/07/2013 13:19
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כל הכבוד ליוזמים ולמבצעים. כך צריך. זו בדיוק הדרך. שיפחדו .מסתבר שיש כאן בעל הבית. וזה לא איש אחד.. גם הציבור יודע להפעיל מקורות זרים.
  סגור
 • 41.
  חבל שהגענו עד לכאן
  ניצן מתן 15/07/2013 12:58
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בהחלט חבל. אבל לנוכח ההפקרות הממשלתית בנושא הגז טוב שהגופים הללו נעמדים ושומרים על העתיד של כולנו
  סגור
 • 40.
  שודדים את הגז של כולנו במקום להשקיע אותו בישראל
  יוסי 15/07/2013 12:25
  הגב לתגובה זו
  3 6
  מקווה שלא יצליחו למכור את הגז לשום תאגיד בינלאומי שישתלט לנו על משאבי הטבע.
  סגור
 • 39.
  יצואגז
  גו 13/07/2013 14:15
  הגב לתגובה זו
  0 2
  עוד כמה ימים תשע באב שלי יחימוביץ מגנים כמוך ושינאת חינם נח רב בית המקדש אולי יהודיה את עבל ברורמן ניראה לי בוגד מדינה יש לא פנים של השתסי בזמן של היטלר הטייקון הזה נותן הרצאות אלק על מה הוא נותן הרצאות מה לא ולמדינת ישראל שיחזור מאיפה שהוא בא גיברת שלי יחימוביץ וקבל התמני הזה מראש העיין אם הצרות העיין זה ידוע שהתימנים יותר גרוע מהפרסים הואבים לישלוט עבל הוא יכול לישלוט רק בתימן בצנעה שם במידבר מאי פה שהשוראשים שלו באו תימן אלק חוץ ממידבר אין שם כלום בגלל זה לא מראים אף פעם את תימן כי איןמה ליראות אוד פופוליסט כמו שלי יחימוביץ הם שניהם מיתחרים אחת בשני פחי זבל
  סגור
 • 38.
  ארגוני הנזקים
  אלי 12/07/2013 17:25
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אלו אותם ארגונים שמחר יפגינו נגד הגזרות שיגיעו במקום ביטול הסכמי היצוא שכולנו נשלם.די לטמטום
  סגור
 • 37.
  היא האדם הכי בזוי ורודפת פרסומת (ל"ת)
  אלי 12/07/2013 10:51
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 36.
  מְהָרְסַיִךְ וּמַחֲרִבַיִךְ מִמֵּךְ יֵצֵאוּ (ל"ת)
  אלוני 12/07/2013 08:57
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 35.
  החברה האלה כבר עלו למדינה 20 מיליארד שח, כשמנעו את
  גד 11/07/2013 22:37
  הגב לתגובה זו
  4 2
  החיבור הצפוני של גז תמר אל חוף דור. כמה עוד יעלו ?!
  סגור
 • 34.
  כבר נאמר : "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו"
  המלך עבדול 11/07/2013 16:34
  הגב לתגובה זו
  8 2
  בדיוק ערב 9 באב איזה תזמון .....לא מספיק חרבה ירושלים על שנאת חינם.........עכשיו רוצים להחריב את כל המדינה???? בושה וחרפה !!!
  סגור
 • 33.
  מספיק עם הפחם
  hadshen 11/07/2013 15:31
  הגב לתגובה זו
  3 6
  משקיעי הגז הקטנים חושבים רק על ערך המניות שלהם. הם משתתפים בגילוי באלף שקל ולכן מדינת ישראל תעבור לשימוש בפחם ואותם לא מענין כלום. מי שחושב אחרת שיסביר מדוע מייצרים כאן חשמל בעיקר מפחם והתכנית היחידה עד גילוי הגז הייתה להקים באשקלון עוד תחנת פחם, ולא גז?!
  סגור
 • 32.
  גז זה לא מקור אנרגיה הכי זול ונקי הם יודעים זאת היטב
  המטרה היא פוליטית 11/07/2013 15:13
  הגב לתגובה זו
  5 3
  המטרה שלהם היא למנוע פריחה של הכלכלה בזמן שלטון הליכוד - ימין. הם יודעים היטב שהסיכוי להגשים את החלום שלהם על די לכיבוש יתאפשר רק אם המצב הכלכלי יהיה גרוע ואז הם יוכלו למכור לציבור פנטזיות על גן עדן כלכלי כפי שבזמנו הם מכרו פנטזיות על שלום.
  סגור
 • גז זה מקור אנרגיה זול ונקי, בטח ביחס לפחם שעדיין משמש
  ירוקה 15/07/2013 14:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  את מדינת ישראל, וזה המשאב שיש לנו כאן בארץ, אז על מה אנחנו מדברים בכלל? תחרות נקיון או ניצול משאבים? המאבק על הגז אינו מפלגתי, ואינו קשור אישית לביבי. המטרה של המאבק על העברת הדיון בנושא הגז לכנסת היא לדאוג שלילדים שלך יהיה עתיד במדינה הזו ושההכנסות מהמשאב הזה, ששייך גם לך ולכל תושבי המדינה יפיקו מקסימום רווח עבור כולנו. כדי שתהיה לנו אנרגיה זולה יותר (תחשבי חשבון חשמל), ונקייה יותר, ושמהרווחים ניתן יהיה להשקיע בחינוך ובבריאות. תפסיקי להקשיב להפחדות ושקרים ותיכנסי לעובדות ומספרים. האמת לא כל כך קשה להבנה אם מפסיקים להתלהם לכמה רגעים
  סגור
 • 31.
  מי יודע מתי ההחלטה של בגצ???? (ל"ת)
  מאוכזב לפיד 11/07/2013 15:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • טען עוד
 • 30.
  המכתב שנשלח מהירוקים
  המאמינה 11/07/2013 14:43
  הגב לתגובה זו
  8 2
  גועל נפש איזה בזיון תתעסקו בדברים שאתם מבינים כי בנושא יוצא הגז אתם בורים וחסרי ידע כי אם באמת אתם דואגים לרווחת העם אז הייתם מפגינים בנוגע לאחוזים המעטים של היצוא כי ועדת צמח אישרה מעל חמישים אחוזים אז תרגעו נשאר לכם הרבה בצלחת תאכלו ותברכו על מה שיש..............
  סגור
 • הוי איזו טיפשה את , כמה טיפשה אפשר להיות? (ל"ת)
  המאמין 11/07/2013 15:00
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 29.
  המיתנגדים ליצוא
  סוארז 11/07/2013 14:30
  הגב לתגובה זו
  8 0
  ביז פורטל איך אתם נותנים להם במה ליכתוב כאילו שהם דיברו אם9 מנכל וודסייד מצי אלה הפחי זבל האלה שמנ סים לתרפד את היצוא שמאלנים עלובים בושה וחרפה גועל נפש דפני הריף אלק
  סגור
 • 28.
  עם כל הכבוד, הם לא מבינים כלום
  אנונימי 11/07/2013 13:38
  הגב לתגובה זו
  18 2
  אני לא מבין כמה חוצפה יש לאנשים הללו שהם פונים למנכ"ל וודסייד בשם החברה הישראלית ? מי מינה אותם לדוברים שלנו ? \ מה הם יודעים מה יהיה פה בעוד 30 שנה ? לפני 30 שנה לא היה אינטרנט, תארו לכם שמישהו היה מחליט להשקיע מיליארדים בעיתונות כתובה כי אז זה היה נכון ? חוסר האהדה (במילים עדינות) של החבר'ה הללו לתשובה בעיקר הינה כל כך חזקה שהם פשוט עיוורים !! כמה כסף ייכנס למדינה מייצוא גז ? הם לא יודעים !! וזה לא מעניין אותם, כל מה שמעניין אותם הוא להיות נגד הממשלה ונגד תשובה. עצם הפנייה שלהם זוהי פגיעה בדמוקרטיה !! אתם לא הרוב !! אתם מיעוט קטן ודי מסכן !! אל תדברו בשמנו. את מתפלאת למה ימניים לא מחזיקים בדעה שלך ? כי זו דעה של שמאל סוציליסטי קיצוני ואנרכיסטי.
  סגור
 • סקרים בכל העיתונים לאחרונה הראו שאנחנו רוב מוחלט
  ירוקה 15/07/2013 14:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למעלה מ-80% מתושבי המדינה חושבים שצריך להעביר את ההחלטה על הגז לכנסת. אז מי ההזוי כאן? ומי זה של לא מבין לא את המושג דמוקרטיה, לא את מה שהוא קורא בעיתונים ובטח ובטח לא את סוגיות הגז. האנשים שיוצאים למחות הם בדיוק אלה שהשקיעו לעתים חודשים ושנים בחקירת העניין, חלקם מגיעים מארגונים ירוקים, חלקם מגיעים מהאקדמיה וכולם יושבים וקוראים דוחות ומספרים ולומדים על מקרים שונים ברחבי העולם כדי להבין לעומק. אולי כדי לך גם מדי פעם להוציא את הראש מהתחת ולהחכים קצת בנושא שמשפיע כל כך על חייך במקום לזרוק מילות סרק לאוויר ולפגוע במי שמנסה לעזור גם לעתיד שלך למרות הצרות עין שלך.
  סגור
 • עם כל הכבוד אתה אינטרסנט או טוקבקיסט מטעם
  אזרח 11/07/2013 14:17
  הגב לתגובה זו
  4 9
  גם בשנות ה שבעים דיברו על זה שעוד 30 שנה לא ניהיה תלויים יותר בנפט, ומה קרה ??? שינויים בתחום האנרגיה לא קורים מהר כמו בטכנולוגיה לכן ההשוואה שלך היא ברמה של ילד בגן. והם דווקא כן מייצגים את הרוב. הרוב פשוט לא מבין או בוחר שלא להבין. אתה הוא זה ששייך למיעוט האינטרסנטי שמעניין אותו הכיס הפרטי שלו או של חברות גז. עוד 30 שנה שייגמר הגז נאלץ לייבא גז במחיר כפול ומשולש, אבל העיקר שתשובה וחברות השודדים כבר ברחו עם הכסף
  סגור
 • אפילו יבוא של גז עולה 1/5 מממזוט
  GOOGLE_ENERGY 11/07/2013 20:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יבוא גז עולה בערך 18$ ואותה כמות של מזוט שמזהם בצורה רצינית עולה כ-100 $ . כך שבכל מקרה יבוא זה לא יקר מאוד כמו שאתם מתארים
  סגור
 • גז - זה מה שעלול להשאר
  לפני שלושים שנה... 11/07/2013 15:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לא הגיעו, למשל, לעשירית מעומק הקידוחים שמגיעים היום, לא ידעו מהם פצלי שמן ולא השתמשו באנרגית רוח ליצור חשמל. הכל משתכלל במהירות. איני נביא וקשה לדעת מה יקרה, אבל באותה מידה אנו עלולים להוותר עם גז (תלת משמע - ומי שאינו מבין, צר לי) ביד...
  סגור
 • נכון הוא אינטרסנט - להבדיל ממך הוא ככל הנראה לקח
  אזרח אחר 11/07/2013 15:00
  הגב לתגובה זו
  9 0
  סיכון והשקיע בחיפושי הנפט והגז. הוא גם מפגין ידע - להבדיל מחוסר ההתמצאות שלך. אתה סוג של פרזיט אנרכיסטי שנדבק לטיעונים פסיאודו בולשביקיים שהמרחק בינם לבין הפקת מירב התועלת למדינה מתגליות הגז רחוק כמרחק מזרח ממערב. אני ממליץ לך על כרטיס לכיוון אחד לצפון קוריאה - שם מקומך קח איתך בבקשה עוד כמה "ירוקים" !
  סגור
 • עם כל הכבוד אני השקעתי
  לאזרח 11/07/2013 14:50
  הגב לתגובה זו
  9 0
  אני הימרתי השקעתי את כספי בחיפוש הגז ולי יש זכויות במאגר והכיס הפרטי כן מעניין אותי ולרב אין זכות מוסרית לנשל אותי ממנו .מי שלא השקיע אינו יכל להחליט לנשל אותי
  סגור
 • חוצפן
  אזרח 11/07/2013 15:27
  הגב לתגובה זו
  6 0
  נכון הימרתי וזכיתי מדוע אתה רוצה לגזול ממני הזכיה
  סגור
 • את הימרת?בעיה שלך .גם אם תהמרי בקזינו תבכי שחייבים לך?? (ל"ת)
  אזרח 11/07/2013 15:02
  הגב לתגובה זו
  1 8
  סגור
 • 27.
  השמאל אינו מהסס לפגוע קשות בכלכלת המדינה בכל הזדמנות !
  יו"ר עמותת הגז 11/07/2013 13:28
  הגב לתגובה זו
  15 3
  מכתבים של השמאל הרדיקאלי נשלחים לכל עבר ובתנאי שתיפגע תדמית ישראל. גם מכתב זה נועד לערער את ביטחון וודסייד בכדאיות החיבור עם ישראל. לגבי הבנתם במשק האנרגיה ובכלכלה גלובאלית - מדובר בבורים מוחלטים שמישהו העניק להם תארים מפוצצים, גם אני הענקתי לעצמי אחד.
  סגור
 • אתה מדבר שטויות ומתוך בורות מוחלטת
  ירוקה 15/07/2013 15:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  וגם קטנוניות מסולפת. האנשים שמובילים את המאבק יודעים הרבה יותר ממך בנושא, וגם יותר משר האוצר שלך, שלפני 4 חודשים דיבר אחרת בעצמו, ועכשיו נכנס לקליקה שמשתלם עבורה לתמוך בהחלטות שיכניסו הרבה כסף לבעלי ההון שמקיפים אותה. תפתח את העניין ותתעורר, אתה מסב נזק למדינה בבורות הדבילית הזו ובהסתה
  סגור
 • 26.
  קשקשנית
  זהבי עצבני 11/07/2013 13:19
  הגב לתגובה זו
  10 2
  לא ידעתי שיש אחות תאומה לשלי יחימוביץ......הפלצנות והבורות מדהימים בדמיון- וכמה שטויות במבט מתגלגל לשמיים של "אבירות" השמירה על הא ינטרסים של מדינת ישראל כמו שאמר המשורר "ויש כאלה שחושבים שיש להם מונופול על החוכמה והם יודעים מה טוב לנו"....מהיכן המומחיות של הגברת המלומדה בנושאי אנרגיה למשל(אולי שתשאל קצת לדעתה של ד"ר סולברג שהיא מומחית לעינין?)..ומה החוצפה הזו לפנות לאוסטרלים..בשם מי היא פונה? בשם כלתןשבי ישראל?לא זוכר שחתמתי......אני מפנה את (איך קוראים לה?) לפחות שתקרא את מה שכתב דן מרגלית לא מזמן ועליו אי אפשר להגיד שהוא משוחד או נקנה ע"י הוייקונים.....איך מרגלית אמר?.."שהדי במרומים שאני לא מבין את המתנגדים ליצוא הגז.. וגו ותקראו מה שכתב..כל מילה בסלע......אז פלצנים- קצת שקט..כי סייג לחוכמה שתיקה
  סגור
 • חזק ואמץ כל מילה בסלע!!! (ל"ת)
  המלך עבדול 11/07/2013 16:26
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 25.
  עוד מקומית אחת שיודעת אנגלית, אך לא מבינה במשק האנרגיה (ל"ת)
  ישראלה וישראל ישראלי 11/07/2013 12:58
  הגב לתגובה זו
  12 2
  סגור
 • 24.
  שאלה לשמאל ,מי רוצה לעבור לגור בסין ,ולעבוד התור עבד
  בא 11/07/2013 12:50
  הגב לתגובה זו
  9 1
  במפעל שמייצר חרא .לא לשכוח להיכן לקחה הקיצוניות אלפי אנשים ,חלק נרצחו ונירצחים ,וכולם משועבדים לשיכבה דקיקה של חלאות . למה עוברים לשם מפעלים ,בגלל שהם כאלה עבדים .
  סגור
 • 23.
  עניים צודקים
  יעקב מעוז 11/07/2013 12:45
  הגב לתגובה זו
  8 2
  המתנגדים לעסקת ייצוא הגז, אולי יהיו צודקים לשיטתם, אבל יסבו עוני רב לחברה הישראלית. מי שבאמת חושב על הדורות הבאים, מוטב שיאיץ את הצמיחה הכלכלית וידאג לשלב את ישראל במשפחת העמים גם מן הבחינה הכלכלית. קרן הפנסיה שבה יופקדו כספי המיסים על הגז, היא בהחלט דאגה לדור הזה ולדורות הבאים. את מחיר האובססיה לנצח את נתניהו והטייקונים תשלם החברה הישראלית כולה. ממש לא משנה אם נשאר כולנו עניים, העיקר שנהיה צודקים.
  סגור
 • מה שאתה אומר נשמע טוב בתיאוריה
  ירוקה 15/07/2013 15:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רק שזה לא מסתדר עם המציאות, בגלל שהמספרים כתוצאה מייצוא אינם כפי שנדמה לך. ייצוא הגז לא יוביל להאצת הצמיחה במשק הישראלי, וזאת הסיבה שאנשים מוחים. ייצוא כמויות גדולות כאשר אין לנו רזרבות למדינה שלנו יוביל לאסון כלכלי תוך 10-20 שנה, כאשר נתחיל לייבא במחיר שהוא פי שלוש ממה שאנחנו מייצאים. בנוסף, יש עוד הרבה מידע חשוב שמתשכלל בהחלטה ואני מציעה לך לקרוא ולהחכים בנושא.
  סגור
 • 22.
  חבורת המחבלים מהשמאל
  אלי 11/07/2013 12:43
  הגב לתגובה זו
  15 2
  החבורה הזו יעשו הכל לפגוע בכלכלה של ישראל במידה ויצליחו הציבור המסכן ישלם ובגדול.
  סגור
 • 21.
  הירוקים דפקו הקמת מרינה בבת גלים ,ונישארה שם חלודה ,זבל
  בא 11/07/2013 12:36
  הגב לתגובה זו
  17 2
  חתולים ,וקקי ,הם הצילו את החוף בדור וזה היה נכון ,בקשר לגז הם טועים בגדול .
  סגור
 • 20.
  מה ההבדל בין קומוניזם לקפיטליזם ,בקפיטליזם יש עניים
  בא 11/07/2013 12:32
  הגב לתגובה זו
  16 1
  ועשירים ,בקומוניזם כולם עניים . זאת לא בדיחה .
  סגור
 • 19.
  לפי התמונה אני מבין למה יש לה כל כך הרבה זמן פנוי (ל"ת)
  גג 11/07/2013 12:28
  הגב לתגובה זו
  12 3
  סגור
 • 18.
  כל המגיבים פה הם אינטרסנטים קטנים או טוקבקיסטים בתשלום
  אחד 11/07/2013 12:22
  הגב לתגובה זו
  4 19
  כל הכבוד לארגונים הירוקים, הם היחידים שמייצגים את האינטרס של תושבי במדינה אחרי שהפוליטיקאים והפקידים המושחתים שחושבים על הג'וב הבא שלהם מוכרים אותנו. והמגיבים פה , נו אלה כמה עלובים שהימרו בכל כספם על כל מיני רציו ודלק, או סתם טוקבקיסטים בתשלום שאלה באמת המיץ של הזבל.
  סגור
 • לזלזל במי שלא מסכים איתך לא יקדם את האינטרס של אף אחד (ל"ת)
  ירוקה 15/07/2013 15:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תתבייש לך !!!!
  המלך עבדול 11/07/2013 16:28
  הגב לתגובה זו
  4 1
  כל המשקיעים בענף הגז ירקו דם .... מופסדים בגלל אנשים כמוך . אם לא אנחנו לא היה מאגר!!! תכניס את זה חזק למוח קפיש!!!
  סגור
 • 17.
  "ירוקים" תומכי הדרוקרבון. גז טבעי מזהם ב-50% מהפחם (ל"ת)
  פול 11/07/2013 12:04
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • 16.
  שאלה לשמאל ,האים כבר תורגם הזמן הצהוב לסורית ,המוני
  בא 11/07/2013 11:59
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סורים מתים ....לקרוא את הספר .
  סגור
 • 15.
  מי יתייחס לאחת ללא תואר מינימלי .מול כל הפרופסורים
  גיא הרשקו 11/07/2013 11:58
  הגב לתגובה זו
  9 2
  שבעד יצוא בחלו ההזדמנויות כיום לפני הצפת העולם בגז פצלים מארה"ב וסין ופולין ובריטניה
  סגור
 • 14.
  קרימינלית ..שעוקפת את ממשלה ישראל= בוגדת בממשלה (ל"ת)
  גיא הרשקו 11/07/2013 11:56
  הגב לתגובה זו
  15 2
  סגור
 • 13.
  לידיעת האירגון ,הדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות . (ל"ת)
  בא 11/07/2013 11:55
  הגב לתגובה זו
  9 0
  סגור
 • 12.
  בזבוז של זמן לכתוב טוקבק- הרי זה מה שהאתר רצה
  בלה בלה 11/07/2013 11:45
  הגב לתגובה זו
  10 1
  יהיה יצוא- חנין זועבי לא יעצור אותנו
  סגור
 • 11.
  מאז יציאת מיצרים היו אירגונים ירוקים שהפריעו לעם היהודי
  בושה 11/07/2013 11:23
  הגב לתגובה זו
  15 1
  מגעילים עשיתם את זה עם תמר לכן היה עיקוב של שנתיים עם הגז ואנחנו משלמים על זה .להכניס את הירוקים לכלא ליד x
  סגור
 • 10.
  ובטח הם חושבים שוודסייד פראירים...
  רועה חשבון 11/07/2013 11:21
  הגב לתגובה זו
  15 1
  העיסקה תיסגר ויהיה יצוא!
  סגור
 • עכשיו וודסייד יסגרו את העסקה כמה שיותר מהר
  המלך עבדול 11/07/2013 16:30
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כעת הם מבינים איזה תגלית יש להם ביד !!!! תודה רבה לירוקים חחחחחחחחחחחחחחחחחחח
  סגור
 • 9.
  שותפים בדיעבד !!!
  צאמפ 11/07/2013 11:13
  הגב לתגובה זו
  18 1
  היכן הייתם כשמיליארדי דולרים נמחקו למשקיעים בקידוחים יבשים ??? להצלחה אבות רבים הכישלון יתום !!! אתם רוצים את הגז באדמה !!! בבקשה תקנו אותו !!! תארגנו מגבית (עם ישראל מתמחה בשנור ) או שתפנו לבנק ישראל שאת כל המיליארדי דולרים שהוא רכש בשנים האחרות יקנה בהם את הגז ויחזיק אותו ברזרבות במקום בדולר !!! הרי הממשלה מפרסמת חדשות לבקרים קנו תוצרת הארץ אז שהממשלה תראה דוגמא !!!
  סגור
 • 8.
  רוב הציבור בישראל תומך בייצוא הגז
  קוסם 11/07/2013 11:08
  הגב לתגובה זו
  26 3
  חבורה של אפסים שחושבים שהם יודעים הכל מנסה להרוס את תגליות הגז.
  סגור
 • 7.
  אבי שאולי תמיד מנסה להפיל מניות ליוויתן
  מישהו 11/07/2013 11:06
  הגב לתגובה זו
  21 0
  משהו מעניין פה...
  סגור
 • 6.
  ארגונים ירוקים בעד החרבת ישראל
  רוני , רואה חשבון 11/07/2013 11:03
  הגב לתגובה זו
  25 2
  לא יעזור להם כלום יהיה עוד גז . יהיה עוד נפט . יהיה יצוא גדול . והמדינה תתפתח על אפם וחמתם .
  סגור
 • 5.
  האנשים האלה הם ממש מחבלים במובן הידוע של המושג..!!!
  משה 11/07/2013 11:02
  הגב לתגובה זו
  33 2
  הם גם פועלים נגד היצוא הבטחוני , וב"זכותם " ישראל מוצגת בעולם כמדינה הכי מרושעת בעולם ועעוד. אני הכי מתפלא איך אנשים מהמרכז שהאגו שלהם תמיד במרכז כמו ברורמן וכבל וריבלין חוברים אליהם רק ע"מ להשיג כותרות בתקשורת. מזה זמן רב ישנה מגמה להחליש את המדינה בכל דרך ע"י גורמי שמאל ותמיד יש מי שחובר אליהם שטיפשותו..!!!
  סגור
 • 4.
  מה איזור התעשיה אלון תבור -לסגור אותו
  יוסי 11/07/2013 11:01
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מזהם את האזור -אנחנו תובעים אוכות הסביבה והירוקים-מפגל פזקר-איפו העיתנאות
  סגור
 • 3.
  עוד כמה ימים שבגץ יאשר יגמר הסיפור
  אחד שיודע 11/07/2013 11:00
  הגב לתגובה זו
  24 2
  זה לא חדש היה כבר בדה מרקר השמאלני המידע הזה
  סגור
 • בג"צ יעביר את ההחלטה לכנסת כפי שראוי שיעשה
  ירוקה 15/07/2013 15:03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בכנסת ידונו בנושא, ובתקווה ידרשו גם מידע מהימן כמו למשל הכמויות האמיתיות שנמצאים במאגרים והצרכים האמיתיים במשק, ורק אז יאשרו את הכמות ההגיונית לייצוא בלי פגיעה במדינה.
  סגור
 • לא להמתין
  יוסי 11/07/2013 11:10
  הגב לתגובה זו
  24 1
  חייבים להפגין ולדרוש כמשקיעים שהימרו .זכותנו לבעלות על הגז בהתאם לכללים שהיו ידועים בטרם תהילת הקידוח .
  סגור
 • 2.
  גזלנים
  יוסי 11/07/2013 10:59
  הגב לתגובה זו
  30 1
  אני המרתי השקעתי את כספי בחברות חיפושי הגז ונפט הפסדתי כספים רבים עד לגילוי הגז גם לאחר מכן ראה קידוחי שרה מירה ושמן שהיו יבשים וכל השקעתי הלכה לטמיון..אתם שלא השקעתם אגורה רוצים לגזול את הגז .מדוע דרישתכם לא הייתה לפני הקידוח דבר שהמשקיע היה לוקח בחשבון.פשוט גזלנים
  סגור
 • 1.
  תמיד היו עוכרי ישראל שפעלו כגיס חמישי בתוכנו וגם כעת יש
  פטריוט 11/07/2013 10:47
  הגב לתגובה זו
  39 3
  מטרתם של הארגונים הללו . הרס מדינת ישראל , כלכלתה . ועוני של תושביה. אך דרכם לא תצלח
  סגור
 • אתה כותב שטויות ועדר טיפשים מסמנים LIKE
  משקיע ושוקע 11/07/2013 11:17
  הגב לתגובה זו
  2 16
  הם פועלים מתוך אמונה אישית ולא השחתה. ישנן פעולות שלהם המשפיעות על חיינו לטובה וישנן פעולות כמו המדוברת שאני לא מסכים איתה לחלוטין (גם אני משקיע בתחום וגם אני אכלתי ואוכל מרורים בעיקר בגלל הרגולטור/ממשלה). גיס חמישי, החרבה, הרס מדינת ישראל אלו מילים העולות במוחו של פשיסט המנתח את האירועים מסביבו כאישיים ומגיב ככזה. ואלו שהגיבו ב - LIKE... קצת אורך רוח וסובלנות לא תזיק לאף אחד.
  סגור
 • הם בוגדים בממשלת ישראל.נקודה (ל"ת)
  ציקי גל 11/07/2013 12:01
  הגב לתגובה זו
  9 2
  סגור
 • ממשלת ישראל בוגדת באזרחים שלה
  ירוקה 15/07/2013 15:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מעדיפה קומץ בעלי הון שמשמנים את הכיסים של הפוליטיקאים על פני צרכי האוכלוסייה וראייה ארוכת טווח שכוללת תוכנית אנרגיה עבור כולנו - לא לחמש שנים, אלא לחמישים
  סגור
 • לצאת בנגדם
  יוסי 11/07/2013 11:05
  הגב לתגובה זו
  27 3
  המשקיעים חייבים להתארגן ולצאת בהפגנות ולדרוש את זכותנו על הגז .המשקיע הימר בהתאם לכללים שהיו ידועים לו לא הגון ולא צודק לשנות כללים בדיעבד.
  סגור