סילבן שלום: "הגז מתמר יתרום 1%-2% לתל"ג ויחסוך מיליארד ש' בחודש"

סילבן שלום נכנס היום לתפקיד שר האנרגיה והמים והחליף את ד"ר עוזי לנדאו שציין כי "הגז מתמר ישפר את רמת החיים של כל אזרח בישראל"
 |  (7)
סילבן שלום, צילום: אורי פורת
משרד האנרגיה והמים ערך היום (ג') טקס חילופי שרים. השר הנכס סילבן שלום החליף את השר היוצא, ד"ר עוזי לנדאו. השר הנכנס, סילבן שלום ציין את היכרותו עם המשרד, כאשר שימש בעבר מנכ"ל משרד האנרגיה והתשתיות ויו"ר חברת החשמל.

"ישראל כיום היא המדינה המובילה בתחום התפלת המים. פיתוח משק המים הוא דבר מרכזי בעיני, כמו גם פיתוח משק האנרגיה כולו. אנו שואפים להביא את בשורת הגז הטבעי גם לפריפריה, מהלך אשר יוביל להקטנת עלויות הייצור ויסייע בפיתוח אזורים אלו. נמשיך ונקדם את האנרגיות המתחדשות, בתחום הסולארי והרוח".

"אני יודע שאנו נמצאים במשק שיש בו צורך בשינויים ורפורמות, ואני נחוש לפעול להפחתת יוקר המחייה לטובת כלל הציבור, מדובר בשיפור משמעותי ברמת החיים של כל אחד מאזרחי ישראל".

השר הדגיש כי "עם כניסת הגז הטבעי ממאגר תמר נשיג הישג משמעותי אשר יתבטא בתרומה אדירה לתל"ג על ידי גידול של בין אחוז לשניים וחיסכון של כמיליארד שקל בחודש. אנו הולכים לעידן חדש של עצמאות כלכלית, אך במקביל צריך לעשות מהלכים חשובים כך שלא נהיה תלויים בצינור גז טבעי אחד. בנוסף, נפעל להטמעת יתרונות הגז הטבעי בהפחתת זיהום האוויר ושיפור איכות הסביבה".

השר היוצא, ד"ר עוזי לנדאו: "למשרד האנרגיה והמים השפעה רבה על עתידה של מדינת ישראל. במהלך ארבע השנים האחרונות, קצרנו הישגים רבים: מנענו את בצורת החשמל שאיימה על המשק בקיץ 2012, קידמנו את יצרני החשמל הפרטיים וההישג הדרמטי - מאגר הגז הטבעי תמר צפוי להתחיל להזרים גז טבעי למדינת ישראל מוקדם מהצפוי. מדובר בחיסכון של מיליארדי שקלים והישג לכלכלת ישראל אשר ישפר את רמת החיים של כל אזרח בישראל וישפיע לחיוב על הסביבה".

מנכ"ל המשרד, מר שאול צמח ציין בפני השר הנכנס, סילבן שלום, את האתגרים העומדים בפניו: "אתה נכנס לתפקיד בתקופה מאתגרת במיוחד, קיימת חשיבות רבה לפעולות שייעשו על ידי המשרד והנהלתו, על מנת להפוך את משק האנרגיה למוטה גז טבעי כמשאב לאומי. מבחינת העצמאות האנרגטית של מדינת ישראל עשינו צעד חשוב, בטוחני כי תיקח את ההזדמנות הזאת ותוציא אותה לפועל עם יסודות בני קיימא. מדובר במשימה כבדה ואני בטוח שתצליח להנהיג את כולנו לדרך חדשה וטובה לטובת עם ישראל".

תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  נכון, יחסכו מיליארדים, השאלה מתי האזרח ירגיש זאת בכיסו.
  קורמורן 31/03/2013 11:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברת החשמל ומקורות ישלמו פחות, הרבה פחות על דלק. השאלה היא מתי ההוצאות הפחותות הללו יתבטאו במחירי החשמל והמים. שאלה נוספת היא עד כמה התמלוגים לממשלת ישראל יתרמו לשיפור מערכות הבריאות, החינוך, התעסוקה והרווחה בישראל.
  סגור
 • 5.
  משק הגז
  וודסייד 20/03/2013 19:24
  הגב לתגובה זו
  2 0
  קשקשנים! מה אתם עשיתם בשביל מדינה. גרמתם לשנת דחיה בהגעת הגז למפעלים! לפי דברי סילבן שלום שווה 12 מיליארד דולר הפסד. (מה הוא יכול לתרום לעינין? נראה מה הוא יודע לקלקל) משרדי הממשלה רק יכולים להכשיל את חיבור הגז היבשתי ולחבל בייצוא, כסף להרים פרויקט לאומי בסדר גודל כזה הם לא מסוגלים לגייס, לפי ההתנהלות עד כה , כל המשקיעים הפוטנציאלים יברחו. לממשלה אין מושג מהו גובה החוב של חברת החשמל, טרם ניגלו כל הבורות. מזל שיש נובל אנרג'י והצרכן הישראלי שממן ויממן את הפשלות ואינו יוצא לרחובות להפגנה.
  סגור
 • 4.
  מזל שלא מדינת ישראל מפתחת את זה
  אורון 20/03/2013 08:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כי אז הגז היה זורם ב 2024 (אולי). תנו לנובל אנרגי לעשות את מה שהיא יודעת לעשות (אל תפריעו תזרזו ותממרצו אותם).
  סגור
 • 3.
  הזדמנות ישראלית התחייבה בפב' לתת גילוי מלא לגבי תגלית
  גילוי נאות תוך26 יום 19/03/2013 20:08
  הגב לתגובה זו
  14 0
  ישי תוך 60 יום. נותרו כאמור 26 ימים במקסימום! נקווה שהחברה תעמוד בהתחייבותה.
  סגור
 • והשנתי צריך להתפרסם עד סוף החודש ואולי נקבל הבהרה. (ל"ת)
  גם הדו"ח הרבעוני 20/03/2013 09:31
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • 2.
  הגידול בתלג מותנה בהכנסות מיצוא גז! (ל"ת)
  מן הישוב 19/03/2013 16:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  ילה רציו תני גזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזז (ל"ת)
  בהצלחה לסילבן שלום 19/03/2013 16:03
  הגב לתגובה זו
  3 7
  סגור