עמותת צלול: תקלות בתרגיל של נובל אנרג'י המדמה דליפת נפט הוסתרו מהציבור

כך עולה מידיעה שפורסמה הבוקר בעיתון ממון. על פי הידיעה, לדעת המשרד להגנת הסביבה התרגיל לווה בכשלים משמעותיים
 |  (8)
אסדה
תרגיל למניעת זיהום ים שביצעה לאחרונה נובל אנרג'י לווה בתקלות משמעותיות, כך עולה מידיעה שפורסמה הבוקר בעיתון ממון. התרגיל שערכה חברת האנרגיה היה מבחינת המשרד להגנת הסביבה אמור לספק אינדיקציה ליכולות החברה לטפל באירוע .

בפועל, לדעת המשרד להגנת הסביבה התרגיל לווה בכשלים משמעותיים, החל מחוסר בציוד ועד תפעולו. מתגובת נובל אנרג'י לכתבה עולה כי "מדובר בתרגיל פנימי ויזום לבדיקת מוכנות הציוד והצוות, שנערך לפני יותר מחודשיים כחלק משגרת העבודה, ותוך תהליך הסקת מסקנות והתייעלות. הסיטואציה שדומתה טופלה תוך זמן קצר בצורה יעילה".

לטענת עמותת צלול התקלות שהתרחשו בתרגיל הוסתרו מהציבור בכוונה: "הממשלה מתייצבת לימין חברות הקידוח ותחת מסווה "סודות מסחריים" לא משחררת מידע בדבר הסיכונים לים. עמותת צלול דורשת שקיפות-כבעלת חשיבות עליונה למען הבטחת מינימום פגיעה בים של כולנו!"

מטעם העמותה הוסיפו וטענו כי דרשו מאז קיום התרגיל לקבל את הדו"ח המפרט את הכשלים ונקודות התורפה של חברת הקידוח, אולם הבקשה נדחתה בתירוצים ובהסתתרות מאחורי חשש לחשיפת סודות מסחריים של נובל אנרג'י. "עתה מסתבר כמה אמת יש באזהרות "צלול": התרגיל של נובל אנרג'י חשף כי לחברה אין ציוד תקין למניעת דליפה ואין צוות מיומן לטיפול בתקלות".

מאיה יעקבס, מנכ"לית עמותת צלול: "תגובתה של נובל אנרג'י לפיה מדובר בתרגיל פנימי רק מדגישה את המחדל. רק קיומם של סטנדרטים, שקיפות ומוכנות לכל תרחיש, בשילוב יכולת בקרה מקצועית ואכיפה הדוקה, יאפשרו לפתח את תעשיית הקידוחים ובמקביל לשמר את משאב הים הייחודי של ישראל".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  את משקיעי הגז והנפט הים לא מעניין
  hadshen 01/03/2013 21:46
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הם ממילא שותים רק מים מינרלים ולים אז רק בקריביים, מתחת לעץ קוקוס.
  סגור
 • 7.
  לכו לצלול
  צלול(tsalul\) 28/02/2013 13:29
  הגב לתגובה זו
  3 2
  עמותות כמו צלול וכל "מגיני הסביבה"- יש להם ראייה צרה..... אילךו הם היו שולטים שום דבר רציני לא היה קם במדינה..לא כביש חוצה ישראל..לא נתב"ג לא המוביל הארצי ובכלל היינו חיים במערות...למה המלומדיםצ חושבים שהאמריקאים עשו תרגיל? הרי הם מנוסים בעוד כמה מקומות בעולם....אז סתם להרעיש?? אולי תתנו קצת צאנס למדינה הענייה שלנו????? ובא לציון גואל
  סגור
 • 6.
  יש פיטרון
  שאול המלך 28/02/2013 13:22
  הגב לתגובה זו
  3 3
  לא להוציא את הגז ו/או את הנפט, ונתחיל לנסוע בעגלות עם סוסים ו/או אופניים כך שעמותת צלול, תהיה מרוצים או שאולי לא היה להם זכות קיום???
  סגור
 • 5.
  מרביץ ל-4
  נותן בראש 28/02/2013 13:15
  הגב לתגובה זו
  4 2
  הטיפש התורן שמגיע לו הרבצה היום הוא מספר 4 לא הבנתי בכלל מה הוא רוצה...."נקלקל את האמריקאים".?? "הגנב הגדול תשובה"???..תקשיב ליצן: אני לא אמריקאי אבל אתה לא יכול לטעון שהם טיפשים והם מספיק ישרים כך שאין מה לקלקל...ולגבי תשובה- לא מכיר אותו אישית- אבל אתה מאשים אותו בגניבה...הידעת שהאשמת גניבה מגישים תלונה למשטרה שתחקור? אז אם יש לך על מה להתבסס- למה לא פונה למשטרה? ואתה מדבר על " בטוח שתהיה דליפה""....ממש גאון.......אתה יודע בכמה קידוים נובל אנרגי מעורבת בעולם? מענין שאף פלצן בשום מדינה שהם קודחים לא כישכש בזנב כמוך......לצערי אנשים קטני אמונה כמוך וכמו עמותת צלול- יודעים רק להתבכיין ולתקוע מקלות ובגלל טיפוסים כאלה המדינה שלנו תמשיך להישאר ביוקר....על זה אמרו חז"ל- די לחכימא ברמיזה ולשטיא באגרופה......את האגרוף שלך טיפש הרווחת ביושר
  סגור
 • 4.
  שיטת הסמוך
  אי 28/02/2013 12:07
  הגב לתגובה זו
  2 4
  היה ברור שנקלקל את האמריקאים והתחמן הראשי והגנב הגדול תשובה יעלימו ראיות כמו שגנבו מיליארדי שקלים מלקוחות האגח ואם בכל העולם היו מקרי דליפה הליצנים בארץ בטוח יכשלו ועוד כמה שנים נזכה לדליפה חמורה ודרך אגב חבל שאין הימורים על אפשרות דליפה כי אז אפשר יהיה לעשות כסף גדול כי בטוח שתהיה פה דליפה השאלה היא רק באיזה שנה
  סגור
 • 3.
  צלול ,בואו לא נשים את העגלה לפני הסוסים ,אתם מצחיקים .
  בא 28/02/2013 12:06
  הגב לתגובה זו
  2 3
  ואים יפרצו גם יהלומים וגם גז וגם נפט באותו קידוח ,מה נעשה אז ,איך נהיה מוכנים .
  סגור
 • 2.
  סתם פלצנות
  יודע דבר 28/02/2013 11:42
  הגב לתגובה זו
  3 3
  לא מספיק ששינסקי..לא מספיק צמח.לא מספייק שטייניץ עכשיו עוד פלצנות לשרשרת הפלצנות....הערפדיםלא ינוחו ולא יחמיצו אף הזדמנות לתקוע גלגלים ברצון הטוב של ענקית אנרגיה שהואילה בטובה להקדיש משאבים לאזור הדפוק שלנו ולא ינוחו עד שלא תינתן להם ליטרת הדם שלהם.....ואף על פי כן..נוע תנוע
  סגור
 • 1.
  רציו
  הרציונליסט 28/02/2013 11:41
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אז כנראה שיש נפט והרבה בליוויתן...
  סגור