אסיפת זרח: מדוע המחזיקים דחו את הפחתת מחיר מימוש האופציות?

זרח ביקשה להפחית את מחיר המימוש של כתבי האופציות מסדרה 2 באופן שייאפשר לה לגייס סכום כסף משמעותי אם קידוח 'שמן' יניב תוצאות מוצלחות
 |  (4)
צחי סולטן, צילום: אלבטרוס
מיני דרמה התחוללה אתמול באסיפת מחזיקי היחידות של פטרוטקס יהש +0.3% פטרוטקס יהש 33.8 +0.3% פטרוטקס יהש בסיס:33.7 פתיחה:33.7 גבוה:33.8 נמוך:33.7 תמורה:844 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שנתכנסה בכדי לאשר הפחתה של מחיר מימוש כתבי האופציות של סדרה 2. למרות שהרוב המכריע של המשתתפים בהצבעה תמך במהלך, ההצעה לא עברה מכיוון שמספרם הכמותי של המתנגדים היה גבוה מ-25%.

מזה מספר שנים מצליחה זרח להאריך את כתבי האופציות שלה מתוך תקווה לקבל סכום כספי משמעותי אם ימומשו. עם זאת, על רקע החולשה ביחידות ההשתתפות של זרח, ביקש השותף הכללי להפחית את מחיר המימוש של האופציה מ-15 אגורות ל-10 אגורות.

באסיפה שהתקיימה אתמול תמכו בעלי היחידות במהלך, כולל יחזקאל כליף אשר עד כה התנגד להפחתת מחיר המימוש. עם זאת, על פי החוק, נדרש לא רק רוב של 75% שיתמוך בהפחתת מחיר המימוש במונחי מניות, אלא גם רוב בשיעור כזה במספר המצביעים.

העמדה של המתנגדים להצעה הייתה פשוטה. לא ייתכן כי רק מחזיקי האופציות מסדרה 2 יקבלו הטבה (הפחתת מחיר המימוש) בעוד יתר המחזיקים ביחידות ההשתתפות ובסדרה 3 לא ייהנו מכך. המתנגדים הגיעו לאסיפה מלווים בעורכי דין. מטרתם הייתה לאותת כי הם יתנגדו למהלך אם יוחלט להביא אותו לאישור בית המשפט.

אתמול באסיפה נכחו 22 בעלי יחידות אך רק 8 מהם תמכו בהחלטה ו-14 התנגדו. בזרח הבינו כי למרות שהצליחו להשיג רוב למהלך המיטיב עם מחזיקי האופציות, ההצעה לא תעבור. בלית ברירה, בזרח בוחנים דרכים חלופיות לגייס כסף.

זרח מחזיקה ב-7.5% מהזכויות ברישיון 'שמן' ובנוסף מחזיקה בכ-42.5% מהזכויות ברישיון 'גוליבר'. מאחר וזרח אינה יכולה לגייס כסף בשל קידוח 'ים 3' אשר מתנהל בימים אלו, בזרח שוקלים לתת למחזיקי היחידות ומחזיקי האופציות מסדרה 2 ו-3 כתבי אופציות ללא תמורה. טרם הוחלט כיצד הדבר יבוצע, אך הוא יהיה טעון באסיפה כללית.

בדרך זו מקווה זרח מצד אחד לאשר מתן הטבה לכל המחזיקים שלה אשר עשויה להניב ערך אם הקידוח ב'שמן' יניב תוצאות מוצלחות. במקרה זה יחידות ההשתתפות יעלו, והאופציות ייכנסו לכסף. אז תוכל זרח ליהנות מגידול חד בקופת המזומנים שלה.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מדוע אני לא רואה את מימוש זכויות
  שלום 21/01/2013 12:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האופציה האחרונה של מודיעין בתוך יה"ש של מודיעין? תודה
  סגור
 • 3.
  משקיעי זרח לא פריירים
  yl 21/01/2013 12:19
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אם אם ועוד פעם אם היה נפט מסחרי הכל היה ורוד אבל נכון להיום הורדת מחיר תוספת מימוש תפגע אנושות בכים המושקיעים ושפו למושקעים שהתבגרו ולא פריירים של הנהלות דשנות שאלה לכולם למה יוסי לוי מבקש בונוס חודש וחצי לפני קבלת תוצאות?????? האם הוא לא מאמין בקידוח?????? חומר למחשבה
  סגור
 • 2.
  יחס 1:10 באופציות זה הוגן...רק להזדרז בבקשה (ל"ת)
  בקשה מקרמין 21/01/2013 11:40
  הגב לתגובה זו
  2 3
  סגור
 • 1.
  זרח אופ 2
  גיל 21/01/2013 10:48
  הגב לתגובה זו
  2 3
  האם ביום מן הימים נראה כסף מאופציה 2 ?????????????
  סגור