ח.מר נכנסת לתחום הגז: חברת הבת תקים תשתית הולכה בחיפה ובגליל

חברת 'מרימון' המוחזקת בשיעור של 50% תפרוס 350 ק"מ של צנרת להולכת גז טבעי במשך שבע שנים ובעלות כוללת של 225 מיליון שקל
 |  (1)
צינור מוביל גז, צילום: Getty images Israel
חברת מר 0% מר 1,238 0% מר בסיס:1,238 פתיחה:1,238 גבוה:1,238 נמוך:1,238 תמורה:136 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עושה את צעדיה הראשונים בשוק הולכת הגז הטבעי. היום (ב') דיווחה חברת האחזקות כי חברת הבת 'מרימון' זכתה במכרז להקמה והפעלה של רשת חלוקה לגז טבעי באזור חיפה והגליל. חברת הבת מתכננת להשקיע 225 מיליון שקל בהקמת התשתית מתוכם 148 מיליון שקל בשלוש השנים הראשונות.

חברת מרימון מוחזקת על ידי מר בשיעור של 50% והוקמה לפני מספר חודשים. החברה פועלת בתחום תשתיות המים והאנרגיה והגישו בקשות למספר מכרזים בארץ ובעולם בתחום של טיפול ומיחזור מים, תשתיות מים, ניהול רשת הולכת מים, וכן תשתיות הולכה של גז טבעי.

במסגרת העסקה חברת מרימון תפרוס 350 ק"מ של צנרת על פני שבע שנים. הצנרת תתפרס באזור חיפה והגליל. לאחר הפריסה תתפעל החברה את הרשת במשך 25 שנה. כחלק מן העסקה המדינה תתן מענק של עד 50 מיליון שקל, זאת בכפוף להתקדמות הנחת הצנרת.

בחברת מר מציינים כי מרימון תממן את ההשקעה הן ממקורות עצמיים והן ממקורות חיצוניים. ההכנסות של החברה תלויות בהתאם לכמות הגז שתסופק לצרכנים שיחוברו דרך הצנרת שתקים החברה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חברה מצויינת
  משקיע 12/12/2012 16:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  החוזה הזה הוא נחמד והוא מצטרף לשורה של חוזים שנחתמו לאחרונה (אפריקה, מרכז אמריקה ופרוייקט בגראונד זירו בניו יורק) האפסייד האמיתי בחברה מצוי בחברות המוחזקות על ידה- אופלון (25%), חלל תקשורת (5% מחברת חלל) קסניה וחברת ארכוס שנמכרה לאחרונה ברווח נאה. החברה החלפה לאחרונה את הנהלתה והיא עוברת שינויארגוני ומבני. נסחרת היום בשווי נמוך יחסית של כ- 300 מיליון ש"ח. המנייה נסחרת בדיסקאונט עמוק (נסחרת בערך סביב ההון העצמי שלה). גם מבחינה טכנית נראית מעניינת ביצעה בימים האחרונים עלייה נאה במחזורים גבוהיה יחס למחזורים הממוצעים בנייר. מעניין לראות את ההתפתחות של החברה בעתיד הקרוב
  סגור