צמח: "הרגולציה כיום היא שניתן לייצא את כל הגז, וועדת הייצוא הגבילה זאת"

מנכ"ל משרד האנרגיה דיבר בכנס G&O Israel של Bizportal וציין כי "מי שמשקיע רוצה לראות החזר על השקעתו כדי שידע שיש לו שוק שהוא יכול למכור אליו והוא יחזיר את השקעתו"
 |  (1)
שאול צמח, צילום: bizportal
"מי שמשקיע רוצה לראות החזר על השקעתו כדי שידע שיש לו שוק שהוא יכול למכור אליו והוא יחזיר את השקעתו", כך התייחס היום מנכ"ל משרד האנרגיה שאול צמח לביקורת על מסקנות וועדת צמח. צמח דיבר בכנס G&O Israel שנערך היום על ידי Bizportal ומידע כנסים.

לדברי צמח, "הרגולציה במדינת ישראל היא כזאת שניתן לייצא את כל הגז, את כולו. זה המצב נכון לרגע זה .מה עשתה הוועדה לבחינת מדיניות הגז? היא אמרה שלמרות שעל פי הדין הקיים ניתן לייצא את כל הגז, אנחנו נגביל את הייצוא כך שישיג ביטחון אנרגטי".

עוד ציין צמח כי "האלמנט השני שאולי לא מבינים אותו עד הסוף, לכאורה ישנה טענה שהוועדה החליטה על סמך פוטנציאל לא ממומש לייצא חלקים גדולים מהגז הטבעי שנמצא או לא נמצא. זאת טעות. כדי לייצא גזצריך תגלית, צריך שהמאגר יחובר למשק הישראלי ושיקבל היתר לייצוא הגז".

לדברי צמח, "יש מחויבות למשרד האנרגיה לייצר את התנאים שייאפשרו כמה שיותר שימוש במשק הישראלי. קידום תחליפי דלק מגז טבעי. אנחנו מקדמים את הנושא של שימוש בגז הטבעי גם בסקטור התחבורה וגם בתעשייה וגם בחשמל. כל BCM שילך למשק הישראלי הוא טוב לנו והוא מחליף אנרגיה אחרת שהיא יקרה יותר, מזהמת יותר"
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  איש חכם..חבל שלא מקיימים את מה שהובטח ברגולציה מהיום ול (ל"ת)
  שמיל9 19/11/2012 10:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור