ארה"ב תהיה עוד לפני 2020 יצרנית הנפט הגדולה בעולם ויצואנית עד 2030

סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA) פירסמה תחזית שלפיה תעקוף ארה"ב את ערב הסעודית כמפיקת הנפט המובילה בעולם. הפוקס: אבטחת הדרכים האסטרטגיות למזרח שעוברות במזרח התיכון
 | 
קידוח, צילום: Getty images Israel
ארה"ב תהיה עוד לפני 2020 יצרנית הנפט הגדולה בעולם, כך עולה מתחזית שפירסמה סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA). עוד עולה מהתחזית כי עד שנת 2030 תהפוך ארה"ב גם ליצואנית נפט.

סוכנות האנרגיה העולמית הגדירה את מה שעובר על תעשיית הנפט האמריקנית כ"רנסאנס שמשנה את מפת הנפט העולמית, עם השלכות על שוק האנרגיה והמסחר".

ארה"ב שכיום מייבאת כ-20% מסך האנרגיה הנחוצה לה, צפויה להפוך להיות מדינה שמספקת לעצמה את כל צרכיה עד 2035 תודות לעלייה ביכולתה לייצר נפט, גז טבעי שמקורו בפצלים ודלקים ממקורות ביו אנרגטיים. כמו כן מציינים בסוכנות האנרגיה את השיפור היעילות העברת האנרגיה בארה"ב.

"הנפילה ביבוא הנפט משמעותה היא שצפון אמריקה תהפוך ליצואנית נפט בשנת 2030. האצה זו בתהליך המתמשך של הסטת הסחר העולמי בנפט לכיוון השווקים האסיאתיים, מגבירים את הפוקוס על הבטחת הדרכים האסטרטגיות שמחברות את אותם השווקים, דרך המזרח התיכון" נכתב בתחזית כשהכוונה היא להבטחת המעבר דרך תעלת סואץ.

כפי שעולה מהתחזית "ארה"ב צפויה להפוך להיות יצרנית הנפט הגדולה בעולם עוד לפני שנת 2020, ותעקוף את ערב הסעודית עד אמצע שנות ה-2020. באותה העת, צעדי התייעלות בתחום התחבורה (יותר כלי רכב חסכוניים, היברידיים או חשמליים) תוביל לירידה בביקוש לנפט בארה"ב. התוצאה תהיה המשך ירידה ביבוא הנפט אל ארה"ב, עד כדי כך שצפון אמריקה תהפוך ליצואנית של נפט בסביבות שנת 2030".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה