ועדת המחירים תמליץ: חובת דיווח על נתוני פעילות במשק הגז הטבעי

חובת הדיווח תחול על שותפויות גז טבעי אשר נכון ל-1.09.2012 מוכרות גז טבעי או מחזיקות בחוזים חתומים למכירת הגז הטבעי. החובה תכלול דו"חות כספיים על בסיס שנתי (מבוקר) וחצי שנתיים (סקור)
 |  (1)
מפעל גז, צילום: Getty images Israel
ועדת המחירים המשותפת למשרד האוצר ולמשרד האנרגיה והמים החליטה להמליץ לשר האוצר ולשר האנרגיה והמים להחיל פיקוח על משק הגז ברמה של דיווח על רווחיות ומחירים.

חובת הדיווח תחול על שותפויות גז טבעי אשר נכון ל-1.09.2012 מוכרות גז טבעי או מחזיקות בחוזים חתומים למכירת הגז הטבעי. שותפויות אלו ידרשו למסור את המידע ברמת הפרויקט הבודד, ולהימנע מהעמסת הוצאות בגין פרויקטים אחרים. כמו כן, חובת הדיווח תחול על משווקי גז טבעי אשר מחזיקים בידיהם חוזים חתומים למכירת גז טבעי לצרכנים חובת הדיווח תחול באופן חצי שנתי, כאשר המועד הראשון לדיווח הינו ה-1.02.2013.

לאחר הכנת הצו וחתימתו על ידי שני השרים הוא יחייב את החברות לדווח למפקחת על המחירים במשרד האנרגיה והמים על נתוני פעילותם במשק הגז הטבעי. בהתאם למידע שיתקבל ייבחן הצורך בפיקוח על מחיר הגז הטבעי בישראל ברמה של קביעת מחיר.

הפרטים הנדרשים במסגרת דיווח הרווחיות והמחירים כוללות בין השאר מסירת כל ההסכמים שנחתמו מול הצרכנים לאספקת גז טבעי ודו"חות כספיים על בסיס שנתי (מבוקר) וחצי שנתיים (סקור). כמו גם תחול חובת דיווח על הוצאות שונות והנכסים השוטפים והקבועים אשר בהחזקתם.

ממשרד האנרגיה והמיים נמסר ל-Bizportal: "החלטת וועדת המחירים הגיעה לאחר שהוחלט לפני כמה חודשים לבצע שימוע בנושא. היא קיבלה את כל הנתונים, לקחה בחשבון שכרגע אין חובת דיווח וזאת המלצתה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גם על אזרחי המדינה לדרש דוח שנתי וחצי שנתי מהאוצר על
  פול 24/10/2012 15:07
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ניהול קרן הנפט
  סגור