ה-IEA הורידה את התחזית לביקוש לנפט עד ל-2016; "המצב הכלכלי משפיע"

בדו"ח החודשי שלה, סוכנות האנרגיה הבינלאומית פרסמה שהיא מצפה שהירידה בביקוש לנפט מ-2011-2016 תרד ב-500 אלף חביות נפט ביום בהשוואה לתחזית שנכתבה בדו"ח הקודם שיצא בדצמבר
 |  (1)
(צילום: Getty images Israel)
סכונות האנרגיה הבינלאומית (IEA) הורידה את התחזית לדרישות נפט לשנים הקרובות, מכיוון שלטענתה המצב הכלכלי העגום ממשיך להשפיע על הדרישה לזהב השחור. מצב שהשפיע גם על יצוא הנפט בעולם.

בדו"ח החודשי שלה שסוקר את מצבו של סקטור הנפט בעולם, הסוכנות פרסמה שהיא מצפה שהירידה בביקוש לנפט מ-2011-2016 תרד ב-500 אלף חביות נפט ביום בהשוואה לתחזית שנכתבה בדו"ח הקודם שיצא בדצמבר. "הירידה בביקוש הגיעה בד בבד יחד עם ירידה ביצוא מהחברות באירגון של יצואניות הנפט", נאמר בדו"ח.

עוד צוין שהירידה ביצוא הגיעה לשיא שלילי של שמונה חודשים במהלך חודש ספטמבר. הדו"ח התייחס גם באופן ספציפי לתפוקת הנפט באיראן. "גם שם התפוקדה המשיכה לרדת במהלך החודש האחרון, כתוצאה מהסנקציות שהופעלו על המדינה עקב תוכנית הגרעין שלה".

עוד נכתב שהתפוקה באיראן ירדה ל-2.63 מיליון חביות ליום במהלך החודש שעבר, בעוד שהיצוא הגיע לשיא שלילי של 860 אלף חביות ליום. "הרבה אנשים ציפו שהסנקציות יאבדו קצת מההשפעה שלהם בחודש ספטמבר, במציאות נראה שההשפעות שלהן דווקא נהיו חזקות יותר".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ירדו ביחס לתחזית הקודמת , לא ביחס למצב כיום . (ל"ת)
  ע 12/10/2012 14:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור